Dwa możliwe problemy związane z kontrolą misji w MacOS Sierra 10.12.3


9

Natrafiłem na irytujący problem z Sierra. Zwykle uruchamiam cztery lub pięć komputerów w Mission Control (i od czasu Lion'a), aby grupować zadania na ich własnym ekranie. Jest to mini z końca 2012 roku, w którym zainstalowałem parę dysków SSD, a następnie przeprowadziłem instalację sieciową, a następnie uaktualniłem do Sierra przed załadowaniem jakichkolwiek aplikacji.

Jeśli mam aktywne okno i podciągam Kontrolę misji i wybieram Pulpit nawigacyjny, przełącza się on na pulpit nawigacyjny, ale prawie natychmiast przełącza się z powrotem do aktywnego okna, w którym właśnie byłem. Muszę zminimalizować aktywne okno, aby przełączyć na kij. Nie ogranicza się to tylko do próby użycia Dashboard, co, jak przyznam, prawie nigdy tego nie robię, zwykle próbuję przełączyć się na inne miejsce na pulpicie, aby poszukać pliku w Finderze w celach informacyjnych. Prowadzi mnie to do kolejnej irytującej sprawy.

Przed Sierra, gdybym zminimalizował aplikację, a później użyłem CMD-TAB, aby przełączyć się z powrotem na nią, pociągnąłby ją z powrotem do miejsca na pulpicie, z którego został zminimalizowany, pokazał aplikację i przełączył się na nią. Teraz akceptuje zaznaczenie, ale nie przywraca okna. Wywołuje to na wstążce, ale zwykle kończę w doku, aby przywrócić aplikację tam, gdzie ją widzę.

Pytanie brzmi: gdzie są ustawienia tych zachowań? Mam nadzieję, że jest to podstępne ustawienie, w którym mogę się bawić, ale do tej pory nie znalazłem niczego, co wydaje się łagodzić te problemy. Jestem gotów rzucić napęd z orbity i powrócić do El Cap lub Yosemite, ponieważ te dwa problemy pogarszają kilkuletnie nawyki pracy.

Widziałem kilka postów, takich jak ten na Finderze, który traci koncentrację lub ten o dziwnym zachowaniu kontroli misji w Doku, które wydają się być w tym samym sąsiedztwie, co moje problemy. Jeśli chodzi o kwestię, ta o automatycznym szumie również jest bliska.

Wystąpił problem z Firefoksem, PHPStorm, Atom (edytor tekstu GitHub) oraz aplikacją GitHub, TextWrangler, iTunes (12.5.5.5), Facetime, Messaging i Launchpad. Zastanawiam się, czy to nie sfałszowany hak systemowy dla małego magicznego paska na nowym MacBookPro.

Odpowiedzi:


1

To brzmi jak problem z MacOS. Moją pierwszą rekomendacją jest zazwyczaj aktualizacja MacOS, ale zalecam wykonanie kopii zapasowej komputera Mac, a następnie ponowną instalację MacOS.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.