macOS Sierra stracił ostrość Findera podczas korzystania z kontroli misji


12

Jeszcze nigdy nie doświadczyłem czegoś takiego, zanim zaktualizowałem system macOS do sierry kilka dni temu. Z początku tego nie zauważyłem, ale po pewnym czasie staje się irytujące jak diabli.

Zaczynać

Kontrola misji

Po wybraniu okna z kontroli misji lub po prostu go odrzuceniu (naciśnij esc), po prostu stracił on ostrość Findera i przełączył się na inne losowe aplikacje (Skype, Chrome, XCode, bla bla ...)

Jak to naprawić?

Aktualizacja:

Tak było nie tylko z Finderem, ale także z Preferencjami systemowymi i sublimeText. Prawdopodobnie ten problem może dotyczyć większej liczby aplikacji. Ale nie ma to wpływu na niektóre aplikacje (xcode, skype, chrome ...). Jestem zmieszany....

Aktualizacja 2: Znalazłem przyczynę, ale mnie to nie zadowoliło!

Powodem tego utraconego fokusa jest to, że ustawiłem opcję Findera w doku przypisania do wszystkich komputerów:

Przydział pulpitu

Nie straci już ostrości, jeśli ustawię go na określonym pulpicie. Chciałbym jednak mieć cały Finder na wszystkich komputerach, tak jak to robiłem wcześniej :( wciąż irytujący.


Nie widzę „Opcje” po kliknięciu Findera prawym przyciskiem myszy w oknie dokowanym. Jak znalazłeś ją włączyć?
Dan Andreasson,

@ DanAndreasson Nie wiem, to już odkąd używam OSX. Kliknij prawym przyciskiem myszy dowolną aplikację w oknie dokowanym. Co powiesz na zrzut ekranu w swojej sprawie?
Eddie,

2
Dziękujemy za opublikowanie tego pytania. Mam ten sam problem i nie mogłem zrozumieć, co go spowodowało, dopóki tego nie przeczytałem. Jest to denerwujące i mam nadzieję, że Apple naprawi to wkrótce.
jc


Ten problem dotyczył różnych aplikacji. Wypróbowałem Twoje porady i przypisałem aplikacje, których dotyczy problem, do „Ten pulpit” i to rozwiązało problem. Wydaje mi się, że problemem jest błąd MacOS wywołany przez układ GPU na płycie i dyskretny układ GPU.
Twitch

Odpowiedzi:


2

Mam dokładnie ten sam problem i zdefiniowanie go zajęło mi tygodnie, a to doprowadzało mnie do szału. To wyraźnie błąd, a aktualizacja 10.12.1 nie działała. Ale może istnieć inne rozwiązanie. Postępowałem zgodnie z twoją radą i przypisałem wyszukiwarkę i safari do różnych komputerów stacjonarnych, działa, ale nie jest tak, jak powinno być. Jednak przypisanie wyszukiwarki i safari do NONE działa !!! Próbowałem żonglować kilkoma różnymi aplikacjami i jak na razie dobrze


1.: To nie jest właściwie odpowiedź. Po drugie: znalezione przeze mnie rozwiązanie zostało znalezione przeze mnie i nie tego chcę. Chcę, aby okna mojej aplikacji były takie same dla każdego pulpitu, jaki mam, i nie straciłem uwagi ze zdarzenia „okna aplikacji”.
Eddie,

1

Inne rozwiązanie: safari Brak, wyszukiwarka Wszystkie komputery stacjonarne i ... wyłącz opcję „Wyświetlacze mają oddzielne spacje” w oknie kontroli misji.

Ustawienia kontroli misji


0

Wszystkim komputerom przypisałem wyszukiwarkę i safari. Teraz jest odwrotnie, safari pozostaje z tyłu ...

ALE ... wdowy po moich poszukiwaczach są zawsze mniejsze niż safari, więc mi to odpowiadało.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.