Otwórz nowy terminal w tej samej sesji SSH


11

Czy istnieje sposób na otwarcie nowego terminala w istniejącej sesji SSH? Jestem zalogowany do systemu zdalnego i mam specjalną sesję, o którą muszę poprosić i czekać, aby ją otrzymać. Wiem, że mogę wtedy użyć polecenia „xterm &”, aby otworzyć wiele okien xterm w tej sesji, ale xterm zachowuje się inaczej niż wbudowany terminal OSX. Czy istnieje sposób na otwarcie wielu okien terminala w ramach istniejącej sesji SSH?


1
tmux jest dostępny przez homebrew, sam go nie użyłem ... tmux.github.io
AllInOne

Odpowiedzi:


10

Tak, możesz ponownie użyć wychodzącego połączenia ssh i otworzyć ssh w dowolnym terminalu, który ci się podoba. Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz tę odpowiedź na pytanie StackOverflow:

Jeśli otworzysz pierwsze połączenie za pomocą -M:

ssh -M $REMOTEHOST

kolejne połączenia z $ REMOTEHOST będą „piggyback” na połączeniu ustanowionym przez master ssh. Co najbardziej zauważalne, dalsze uwierzytelnianie nie jest wymagane. Zobacz man ssh_config w „ControlMaster” po więcej szczegółów. Użyj -S, aby określić ścieżkę do wspólnego gniazda; Nie jestem pewien, jaka jest wartość domyślna, ponieważ konfiguruję udostępnianie połączenia przy użyciu pliku konfiguracyjnego.

W moim pliku .ssh / config mam następujące linie:

host *
  ControlMaster auto
  ControlPath ~/.ssh/ssh_mux_%h_%p_%r

W ten sposób nie muszę pamiętać o użyciu opcji -M lub -S; ssh sprawdza, czy istnieje już możliwe do udostępnienia połączenie dla kombinacji host / port / nazwa użytkownika i wykorzystuje je, jeśli to możliwe.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.