Kontener iCloud zajmuje dużo miejsca na dysku


10

Na moim MacBooku Air prawie nie ma już miejsca na dysku.

Po uruchomieniu Disk Inventory X, jednym z głównych narzędzi są pliki w folderze Users / MyName / Library / Containers / com.apple.cloudphotosd / Data / Library / Application Support / com.apple.cloudphotosd / services / com.apple.photo. icloud.sharedstreams / asset (zasoby zawierają kilka folderów z nazwami gobbledygook).

** Treść tutaj wydaje się być moimi udostępnionymi zdjęciami do udostępniania zdjęć w iCloud (tj. „Udostępnione” w zdjęciach), które mają około 21,9 GB.

Nie rozumiem, dlaczego tak się dzieje, ponieważ mój folder „Photos” (tj. Biblioteka) ma tylko 12,94 Gb (pamięć lokalna jest zoptymalizowana, prawdziwa biblioteka bardziej jak 52 Gb). **

Mój MacBook Air na początku 2015 r. Ma pamięć 120 Gb i działa w systemie OS X 10.11.6

Czym więc jest wspomniany powyżej folder, dlaczego jest tak duży i czy mogę go usunąć bez utraty moich udostępnionych zdjęć lub strumieni zdjęć, do których zostałem dodany?

Odpowiedzi:


5

Pliki iCloud pochodzą z chmury, więc nie można tak naprawdę usunąć lokalnej kopii, ponieważ zacznie ona ponownie pobierać. Zamiast tego przejrzyjmy ustawienia, które kontrolują, jakie dane są przesyłane.

Idealnie możesz wyłączyć iCloud na antenie i pozwolić systemowi operacyjnemu usunąć całą zawartość, aby mieć miejsce do pracy. (Złe rzeczy psują się w dziwny sposób, gdy dysk rozruchowy się zapełnia).

Otwórz preferencje iCloud i pod zdjęciami wyłącz albo / lub / oba:

  • Biblioteka zdjęć iCloud
  • Udostępnianie zdjęć w iCloud

Pierwszym z nich będą twoje zdjęcia istniejące tylko na innych urządzeniach i serwerach Apple. Drugi to wszystkie udostępnione zdjęcia, które zostały udostępnione Tobie przez inne osoby, a Ty udostępniono je innym osobom. Wiem nawet o niektórych ludziach, którzy korzystają z udostępniania zdjęć iCloud, aby udostępniać zdjęcia tylko sobie, ponieważ te zdjęcia nie są wliczane do limitu bezpłatnej pamięci 5 Gb.

Masz rację, że znaleziony folder dotyczy udostępnionych zdjęć. Jeśli nie możesz zwolnić innego miejsca na komputerze Mac - możesz zrezygnować z udostępniania dużych zdjęć / filmów. Uważam również, że opcja optymalizacji rozmiaru zdjęcia jest przydatna na urządzeniach mobilnych, gdy nie potrzebuję pełnej rozdzielczości zdjęć w mojej lokalnej kopii biblioteki Zdjęć:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Wyłączyłem Udostępnianie zdjęć iCloud i rzeczywiście rozmiar folderu spadł. Ale włączyłem go ponownie, bo cóż, chcę zobaczyć zdjęcia. Również wyłączenie biblioteki zdjęć iCloud może w pewnym sensie zniszczyć jej cel - chcę zobaczyć moje zdjęcia przechowywane w chmurze. Jestem tak zaskoczony, że oba zajmują tak dużo - w przypadku biblioteki zdjęć iCloud pliki powinny być mniejsze ze względu na optymalizację; w przypadku udostępniania zdjęć iCloud powinny to być zarówno mniejsze pliki, jak i zdalnie hostowane na czyimś koncie iCloud, w większości nie moje. Usługi chmurowe Apple ...
Robert Andrews,

0

MacWorld ma ciekawy artykuł na ten temat. Niestety sprowadza się to do tego, że niewiele można zrobić, ale możesz spróbować wyłączyć bibliotekę zdjęć iCloud i usunąć folder com.apple.cloudphotosd, a następnie ponownie włączyć bibliotekę zdjęć iCloud.

(Nie wiem, dlaczego musisz najpierw wyłączyć bibliotekę zdjęć iCloud, ale tak mówi ten artykuł).


-2

Odkryłem, że ta odpowiedź jest lekarstwem na moje problemy; niedobór miejsca na dysku. Właśnie włożyłem nowy dysk SSD do mojego imaca z 2009 roku, który teraz działa jak rakieta, a po 3 miesiącach zabrakło mi miejsca, nie wkładając prawie nic!

Ponadto, chyba że zechcesz kucać za icloud space, najprawdopodobniej będziesz musiał przechowywać zdjęcia na swoim imacu lokalnie, zajmując miejsce lub przepisując inne rozwiązanie przechowywania. Korzystamy z dropboksa, który był dzwonkiem, zanim Apple wszedł do dziedziny przechowywania w chmurze. Używamy tego, ale nasze konto jest teraz tak duże, około 110 GB, że połączenie Dropbox i dowolnego z naszych komputerów zajmuje na nich dużo miejsca. Mamy więc dostęp do niego za pośrednictwem przeglądarki i to działa dobrze dla naszych potrzeb. I tak przede wszystkim do tworzenia kopii zapasowych zdjęć. Płacimy 99 USD rocznie za 1 TB miejsca.


Ta odpowiedź po prostu ... w ogóle nie pomaga. Nawet nie odnosi się do pytania: „o czym jest wspomniany powyżej folder, dlaczego jest tak duży i czy mogę go usunąć [...]?”
Velociround
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.