Podłącz nowego MacBooka (USB-C) do Apple Cinema Display 30 "(Dual-Link DVI)


14

Ponieważ Apple Thunderbolt Display odzwierciedla cały pokój, nadal używam matowego 30-calowego Apple Cinema Display. (Dwa kable są wymagane do rozdzielczości 2560 z powodu pewnych niejasnych ograniczeń technicznych!)

  1. MacBook Air (Mini DisplayPort + USB)
  2. Przejściówka Apple Mini DisplayPort na Dual-Link DVI
  3. Apple Cinema Display 30 "(DVI)

Jak podłączyć MacBooka (USB-C) do 30-calowego ekranu o rozdzielczości 2560?

  1. MacBook (USB-C)
  2. (Co tu idzie?)
  3. Apple Cinema Display 30 "(DVI)

Odpowiedzi:


8

Istnieje rozwiązanie tego problemu, szukałem i kupiłem sporo adapterów, ale w końcu udało mi się to uruchomić:

1) Kup adapter USB-C do Display Port: https://www.amazon.de/gp/product/B00YBH6WDM/ref=oh_aui_detailpage_o02_s01?ie=UTF8&psc=1

2) Kup ten port wyświetlacza do „Active Dual Link DVI”. Ważne jest, aby był to aktywny konwerter, a nie pasywny: https://www.amazon.de/gp/product/B00856WJH8/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

Przepraszamy za niemieckie strony, ale jestem pewien, że można go znaleźć również w sklepach w innych krajach.

Podłącz tę kombinację, a także nie zapomnij podłączyć zasilania aktywnych konwerterów przez USB.

Jeśli zaczyna się od rozdzielczości skalowanej, nie martw się, istnieje kombinacja klawiszy (rozdzielczość skalowana opcji lub polecenia), a otrzymasz najwyższą.

Działa jak marzenie! Wiem, że jest drogo, ale uwielbiam mój 30-calowy wyświetlacz kinowy. Dostałem też stary interfejs audio MOTU Firewire z jabłkami TB3 do T2, a następnie TB2 do FW i dodatkowy kabel FW do uruchomienia.

Teraz używam dokładnie tej samej konfiguracji, co w moim starym MacPro, ale to MacBook Pro 15 "z paskiem dotykowym. Logic Pro z ponad 40 projektami ścieżek audio powoduje obciążenie systemu w 50% :-)

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, po prostu odpowiedz tutaj, mogę pomóc :-)

AKTUALIZACJA: Następujący element to USB-C na DVI-I Dual Link (który może obsługiwać DVI-D). Nie potrzeba wielu adapterów. Niestety, nie obsługuje 30-calowego wyświetlacza kinowego, zgodnie ze stroną produktu:

„Adapter USB-C na DVI nie będzie działał z monitorami Apple Cinema Display ani Dell 3007WFP. Monitory te wymagają prawdziwego sygnału DVI-D. Należy pamiętać o tym przed zakupem”

https://www.pimfg.com/product-detail/USB31C-DVIF-1


To wszystko działa, ale instrukcje dotyczące rozdzielczości powinny być bardziej jasne. Przejdź do Preferencji systemowych> Wyświetlaczy, przytrzymaj klawisz Opcja i kliknij „Skalowana rozdzielczość”. Powinieneś zobaczyć 2560 x 1600.
moveon

7

Po tygodniach prób i błędów w końcu osiągnąłem rozdzielczość 2560 x 1600 na moim 30-calowym Apple Cinema Display podłączonym do mojego MacBooka Pro, 15-calowego laptopa z 2016 roku.

Sztuką jest przejście z USB-C na Mini Display Port (MDP), a następnie na dual-link DVI. Niestety wymaga to dwóch adapterów, ale obsługiwana jest przynajmniej pełna rozdzielczość monitora.

Użyłem następujących adapterów:

Należy również zauważyć, że adapter DVI musi być zasilany przez dołączone złącze USB, a kabel odłączający monitor USB również musi być podłączony do MacBooka.

Trochę wyzwanie okablowania, ale teraz wszystko działa w 100%. Andreas wymyślił zasadniczo podobne rozwiązanie, ale z różnymi markami i otrzymuje premię za odpowiedź!


Łącze monoprice nie działa. Czy możesz podać szczegóły dotyczące adapterów, abyśmy mogli wyszukiwać w innych witrynach?
TJez

Link nadal działa dla mnie. Pełna nazwa produktu to „Adapter Mini DisplayPort 1.1 + USB na Dual-Link DVI”
picciano,

ARKTEK USB-C Mini DP Adapter USB typu C (Thunderbolt 3) Mini DisplayPort Converter pracuje dla mnie z 2560x1600 HP monitorze 30" Dzięki za zamieszczenie tej informacji.!
andrew

To rozwiązanie działało dla mnie (w końcu po wypróbowaniu dwóch innych rozwiązań)! Uwaga: nie można po prostu użyć żadnego adaptera USB-C na Mini Display Port. Musi to być taki, który akceptuje dane wejściowe z aktywnego (zasilanego zewnętrznie) adaptera DVI (tak jest w przypadku tego wymienionego w tej odpowiedzi). Nie zapomnij podłączyć USB adaptera Dual-link DVI do źródła zasilania : Właśnie podłączyłem go do mojego Macbooka Pro za pomocą adaptera USB-USB-C.
Visionscaper,

2

Po wypróbowaniu co najmniej 9 różnych adapterów w końcu znalazłem taki, który zadziałał! USB-C na MiniDisplayPort: https://www.amazon.com/gp/product/B01CJHHTR8/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Będziesz także potrzebował USB na USB-C, jeśli chcesz używać Cinema jako koncentratora USB, tak jak ja. O ile widzę, nie ma adapterów USB + DVI na USB-C, z wyjątkiem tego: https://www.amazon.com/gp/product/B01MD0XXMI/ref=oh_aui_detailpage_o04_s00?ie=UTF8&psc=1

Działa, ale tylko do 1280 x 800.


7
Dzięki, ale nie zgodziłbym się, że uzyskanie rozdzielczości 1280x800 na 30
calowym

2

Oto pojedyncze rozwiązanie adaptera (USB-C na dual-link DVI), które działa na moim 16-calowym MacBooku Pro i moim 30-calowym Apple Cinema Display:

https://smile.amazon.com/gp/product/B07QKM856C

Club 3D CAC-1510 USB Type C na DVI-D Dual Link Active Adapter, 3840 X 2160 przy 30 Hz, 2560 X 1600 P przy 60 Hz, głęboki kolor 12 bitów

Adapter jest podłączony do jednego z czterech portów USB-C MBP i oczywiście wtyczka DVI Cinema Display jest podłączona do adaptera. Nie ma potrzeby podłączania kabla USB-A urządzenia ACD (chyba że chcesz używać jego portów USB jako koncentratora).

Po normalnym uśpieniu komputera Mac wyświetlanie ACD zajmuje około 6 sekund, zauważalnie dłużej niż wtedy, gdy podłączałem go za pomocą adaptera Apple TB2 do mojego starego iMaca.

Preferencje systemowe wydają się sądzić, że natywna rozdzielczość ACD to 1280 x 800, ale kliknięcie opcji () Skalowane wyświetla opcję 2560 x 1600, która działa dobrze. Zdecydowanie dostaję 2560 x 1600 (chociaż wszystko wydaje się teraz ogromne w porównaniu do wbudowanego wyświetlacza MBP 16, nawet gdy powalę jego rozdzielczość na „wygląda jak 1536 x 960”).

Poza tym: niewielkim minusem w porównaniu do mojego iMaca jest to, że podłączenie czegokolwiek do prawych portów USB-C MBP stawia kable przed ekranem ADC.

Wcześniej próbowałem przejściówki Accell Mini DisplayPort na DVI, takiej jak ta, której używał Andreas, w porcie wyświetlania Docku Innego Świata, który oświetlał podświetlenie ADC i wyświetlał się w Preferencjach systemowych, ale w ogóle nie wyświetlał obrazu. Zwróciłem Accell - nie jestem pewien, czy to naprawdę nie działało, czy potrzebowałbym jednego z pozostałych adapterów powyżej. Stacja dokująca USB-C OWC działa inaczej, ale wybrałem ją, wiedząc, że nie ma pełnej mocy do ładowania 16-calowego MPB. To wsparcie OWC sugerowało, że teraz będzie adapter USB-C / DVI.

Aktualizacja 09 stycznia 2020: Po kilku tygodniach bez żadnych problemów, Mac często budzi się w trybie, w którym wbudowany wyświetlacz miga i wyłączania oraz ACD nie pokazuje nic. Nie można powiedzieć, czy przyczyną tego jest adapter Club, ale tak się nie dzieje, gdy nie jest podłączony. Ponowne uruchomienie pozwoliło mi na ponowne nawiązanie połączenia.


Cześć, czy wiesz, czy to również działałoby z 20- calowym wyświetlaczem kinowym? ( Everymac.com/monitors/apple/studio_cinema/specs/... ) Próbowałem wielu różnych adapterów i nic nie działa.
iank

20 "to DVI z pojedynczym łączem, a 30" to podwójny link. Pojedynczy link ma niższą rozdzielczość i jest obsługiwany we wszystkich adapterach DVI, o ile wiem, więc nie musisz wybierać tego (co mogę teraz słabo polecić z powodu problemów, o których wspomniałem powyżej). Znalazłem dostawcę / markę, której najbardziej ufasz, i poszedłbym z tym.
Paul Collins

1
@PaulCollins mówiąc o twojej aktualizacji z 9 stycznia: Używam oficjalnego adaptera Apple Dual Link DVI do adaptera miniDisplayPort i mam dokładnie ten sam problem z najnowszym MacBookiem 16 ”i Cinema Display 30”. Budzenie laptopa ze snu to teraz taka PITA. Więc nie obwiniaj swoich adapterów.
Dae

Dzięki, potwierdzona współpraca z MacBookiem Pro (15-calowy, 2019) i Club 3D CAC-1510 USB Type C na DVI-D Dual Link Active Adapter.
sprynter

0

Będziesz potrzebował adaptera USB-C na DVI, aby podłączyć 30-calowy Apple Cinema Display do swojego MacBooka USB-C. Ten 22 USD , Cable Matters, obsługuje rozdzielczości do 2560 x 1600 (to samo co monitor) i współpracuje z Thunderbolt 3 i nowy MBP 2016.

Jestem pewien, że komentator szybko zwróci uwagę, że nie jest to podwójny adapter DVI, ale nie musi tak być: pozwala na rozdzielczość 2560x1600 za pomocą jednego łącza (w rzeczywistości, wystarczająco, aby oszukać większość recenzenci uważają, że jest to podwójny link). Nadal będzie przesuwał rozdzielczość 2K na ekran kinowy.

Zdjęcie adaptera

Edycja: Jeśli nie masz kabla DVI-DVI (który musisz podłączyć monitor do adaptera), polecam ten pozłacany kabel .


2
Przepraszamy, ale strona produktu, którą podłączyłeś, ma ostrzeżenie od producenta: USB-C na DVI używa trybu DisplayPort Alternate do konwersji sygnału na DVI. Starsze wyświetlacze, takie jak Apple Cinema Display 30 cali, mogą wymagać prawdziwego sygnału DVI-Dual Link i nie obsługiwać maksymalnej rozdzielczości wideo. Ta odpowiedź nie pozwala Apple 30
calowemu

@owlswipe czy możesz potwierdzić, że działa to z 30-calowym ekranem kinowym Apple?
TJez

@TJez Nie mogę, przepraszam: /. Nie mam wystawy kinowej. Możesz jednak spojrzeć na pasujące recenzje , które wydają się dość pozytywne.
owlswipe

Nie spodziewałbym się, że to zadziała. Mówi, że obsługuje do 1920 x 1200, ale tak naprawdę potrzebujesz 2560 x 1600.
Christopher Barber

2
@owlswipe Przetestowałem to rozwiązanie i niestety NIE działa. Testowane przy użyciu ekranu Apple Cinema 30 "i Apple Macbook Pro 2017. Aby być bardziej precyzyjnym, monitor wysyła nieregularne sygnały po podłączeniu.
Visionscaper,

0

Musisz znaleźć adapter DVI USB-C na dual-link. Na przykład pierwsze trafienie w Google jest takie: Adapter USB-C na DVI StarTech CDP2DVI

Uwaga: To nie jest DVI z podwójnym łączem i nie będzie obsługiwał pełnej rozdzielczości ekranu Apple 30 ”.


1
Niestety CDP2DVI nie zapewnia „prawdziwego sygnału DVI-D Dual-Link” - nie jestem pewien, dlaczego mówią, że „obsługuje podwójne wideo rozdzielczości do 2560x1600” - więcej informacji na stronie startech.com/uk/AV/ usb-c-video-adapters /…
Craig Francis

0

Zwróć uwagę, że mały / tani adapter Apple Thunderbolt 3 (USB-C) na Thunderbolt 2 NIE będzie działał w celu konwersji sygnału Mini DisplayPort na USB-C, pomimo zastosowania tego samego portu.

Jest niezgodny z 30-calowym wyświetlaczem Cinema Display i innymi monitorami DisplayPort nieobsługującymi technologii Thunderbolt.

https://www.apple.com/shop/product/MMEL2AM/A/thunderbolt-3-usb-c-to-thunderbolt-2-adapter https://support.apple.com/en-ca/HT207266

Ten adapter nie jest zgodny z wyświetlaczami korzystającymi z DisplayPort lub Mini DisplayPort, takimi jak Apple LED Cinema Display. Thunderbolt i Thunderbolt 2 nie są takie same jak Mini DisplayPort, chociaż porty mają ten sam kształt.

Należy pamiętać, że chociaż używa złącza Mini DisplayPort, adapter Thunderbolt 3 (USB-C) na Thunderbolt 2 nie obsługuje połączeń z wyświetlaczami Mini DisplayPort.

Adapter Thunderbolt 3 (USB-C) do Thunderbolt 2 nie obsługuje połączeń z tymi urządzeniami:

-Apple DisplayPort display

- Urządzenia DisplayPort lub akcesoria, takie jak przejściówki Mini DisplayPort na HDMI lub Mini DisplayPort na VGA-3

Uważam, że obecnie nie ma na to sposobu :(

Nowe rozwiązanie! Styczeń 2020: Mam 30-calowy wyświetlacz kinowy podłączony do nowego MacBooka Pro 16 ”w pełnej rozdzielczości i wszystkie elementy sterujące są dostępne. Wymaga to adaptera Apple DisplayPort do podwójnego adaptera DVI oraz adaptera Thunderbolt 3 na DisplayPort / Thunderbolt 2, który ma pełną obsługę wideo do 4K przy 60 Hz. https://www.amazon.com/dp/B017TZTMBG?ref=ppx_pop_mob_ap_share Ten adapter za 20 USD wydaje się odtwarzać w pełni funkcjonalny port Thunderbolt 2, jak w starszych MacBookach Pro. Adapter Apple Thunderbolt 2 na DVI musi mieć podłączony kabel USB, aby zasilać elektronikę konwersji. Jeśli nie wykrywa od razu ekranu kinowego, odłącz przewód zasilający od małego przewodu od zasilacza Cinema Display, odczekaj kilka sekund, a następnie podłącz go ponownie. Po tym moje urządzenie działało idealnie. To natychmiastowy sen i natychmiastowe włączenie.


1
Szukamy długich odpowiedzi, które zawierają wyjaśnienia i kontekst. Nie udzielaj odpowiedzi tylko w jednym wierszu; wyjaśnij, dlaczego Twoja odpowiedź jest poprawna, najlepiej z cytatami. Odpowiedzi, które nie zawierają wyjaśnień, mogą zostać usunięte.
Tetsujin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.