Jak mogę przekierować aplikacje Cocoa przez ssh -X?


1

Czy możliwe jest przekierowanie aplikacji Cocoa przez ssh -X? Lubię być w stanie kierować aplikacje X, ale chcę też kierować aplikacjami Cocoa. Jakieś pomysły?@ cftarnas Niezupełnie. Mówi o uruchomieniu aplikacji GUI za pośrednictwem SSH. Chcę uruchamiać aplikacje Cocoa. Ten post odnosi się również do aplikacji okienkowych X.
daviesgeek

Przez aplikacje GUI miał na myśli aplikacje Cocoa (cóż, być może również Carbon), a przez SSH tunelował je przez protokół X tak samo, jak chcesz.
cftarnas

Odpowiedzi:


5

Nie - Cocoa nie jest systemem kompatybilnym z X Window. Najbliżej otrzymasz udostępnianie ekranu (VNC). Zobacz pytanie po więcej informacji. W przypadku Lion'a udostępnianie tła za pomocą 10.5 i 10.6 zobacz to pytanie na narzędziach VNC innych producentów.


Hmm ... Widziałem to pytanie. Czy możliwe jest udostępnianie ekranu w stylu Lwa między dwoma komputerami Leopard / SL?
daviesgeek

Tak - Lion właśnie dodał możliwość udostępniania użytkowników zalogowanych w tle, Apple wprowadził udostępnianie ekranu w systemie Leopard (10.5). To Artykuł Macworld daje dobre wprowadzenie do 10.5.
cftarnas

Chodziło mi o udostępnianie w stylu Lwa w starszych systemach operacyjnych. Bez komputera Lwa.
daviesgeek

Z narzędziami innych firm zobacz to pytanie .
cftarnas

Drugie pytanie dało mi odpowiedź. Korzystanie z VineServer działa! Nie mogę ci powiedzieć, jak bardzo jestem podekscytowany! Bardzo dziękuję bardzo!
daviesgeek

1

Możesz połączyć się z serwerem VNC i klientem tunelowanym przez ssh i wyświetlać aplikację w ten sposób zdalnie.


Jak bym to zrobił?
daviesgeek
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.