Otwieraj aplikacje w tle w systemie OS X, nie chcę, aby moje skupienie było ode mnie. Szanuj moje skupienie!


11

Używam El Capitan 10.11.4 na komputerze Mac Mini 2014.

Często używam 10-14 aplikacji jednocześnie, pisząc raporty, word / excel / Adobe / Safari / iTunes / calendar / etc ...

Często chcę otworzyć inną aplikację, chcę, aby otworzyła się w tle i wróciła do programu word / excel i nadal działała, ale uruchamianie aplikacji zabiera mi uwagę, czasami 2 lub 3 razy. raz dla ekranu powitalnego, raz dla otwartego okna dialogowego i ponownie po kliknięciu „nowego dokumentu”.

Inna sytuacja: aktualizuję aplikację w tle, na przykład 1Password (beta) i na każdym kroku skupiam się na aktualizacji aplikacji.

Czy mogę coś zrobić z Unix / Terminalem itp., Aby zmusić całą aktywność aplikacji do działania w tle lub aby system operacyjny szanował moją uwagę?


Boże, chciałbym, żeby to można było rozwiązać. Uruchamiam aplikacje w centrum uwagi i zawsze zabija to mój przepływ pracy, aby aplikacja odwróciła moją uwagę po 2-10 sekundach ładowania.
haftahaveit

Odpowiedzi:


2

Aby uruchomić aplikację w Finderze w tle (ukryty), możesz skorzystać z prostej usługi Automatora . Otwórz aplikację Automator, wybierz usługę, która akceptuje pliki lub foldery w Finderze i dodaj akcję Uruchom skrypt powłoki z następującą zawartością:

Serwis automatora

for f in "$@"
do
    open "$f" --hide
done

Zapisz usługę jako Otwórz w tle . Otwórz Preferencje systemowe / Klawiatura / Skróty / Usługi , znajdź nową usługę i przypisz odpowiedni skrót klawiaturowy. Wybrałem przydatny ShiftCmdB. Zamknij Preferencje systemowe i przetestuj usługę oraz skrót.

otwórz w tle

Zaletą tego jest to, że działa zarówno z aplikacjami, jak i dokumentami.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.