Mój komputer Mac działa naprawdę wolno, co powinienem zrobić?


18

Kupiłem komputer Mac (13 ", początek 2011 r.) Prawie 5 lat temu. Kiedy go dostałem, działał pod OS X 10.7 i był dość szybki. Od tego czasu aktualizuję go i teraz działa pod Mac OS X 10.11.

Wydaje mi się, że nie przetrwało to do końca, ponieważ dzisiaj jest dużo błędów, zawiesza się, opóźnia, pojawia się „wirująca piłka plażowa” ... na przykład, kiedy piszę coś w normalnym programie / edytorze, kursor zawiesza się na kilka sekund, a potem dogania to, co piszę.

Jak się domyślacie, to naprawdę denerwujące! Zastanawiałem się nad aktualizacją sprzętu, ale nie wiem, co mam zrobić: czy powinienem zmienić pamięć RAM na 8 GB - 1 333 MHz (obecnie mój komputer ma 4 GB - 1 333 MHz)? Czy powinienem dokonać aktualizacji na dysk SSD (który jest dość drogi i trudny do zainstalowania)?

Dziękuję Ci bardzo.


3
Zakładając, że używasz HDD, myślę, że aktualizacja do SSD znacznie zwiększy prędkość twojego Maca.
Mattia

Dzięki za szybką odpowiedź. Jestem pewien, że sprawi, że mój komputer będzie szybszy, jak powiedziałeś, ale czy wiesz, czy koniecznie zatrzyma to opóźnienie?
tomfl

1
Jeśli kupisz nowy dysk SSD i zaczniesz wpajać i zapisywać tylko to, czego potrzebujesz (bez przywracania z poprzedniej kopii zapasowej za pomocą Time Machine), prędkość znacznie wzrośnie !! Oczywiście zakładając, że nie masz żadnych problemów ze sprzętem!
Mattia

OS X jest wyjątkowo ciężki we / wy. Mogę powiedzieć z doświadczenia, że ​​zastąpienie dysku HD dyskiem SSD naprawi prawie wszystkie codzienne problemy z opóźnieniem, a czysta instalacja systemu OS X zapewni resztę.
Mikey TK

No dobrze, myślę, że to zrobię! Dziękuję Ci bardzo ! Nawiasem mówiąc, czy masz jakieś zalecenia dotyczące dysków SSD?
tomfl

Odpowiedzi:


21

Przyjmuję założenie, że masz MacBooka Pro na początku 2011 r. Nie było MacBooka Air z tym oznaczeniem, a MacBooki zaprzestały produkcji w 2010 r. I wznowiły w 2015 r.

Przydałoby się jednak wiedzieć, jaki konkretnie model posiadasz.

Przyszedł (zwykle) z 4 GB pamięci RAM, 320 GB (spinning, 5400 RPM). To nie jest nigdzie „szybkie” według dzisiejszych standardów.

Oto, co polecam:

Maksymalizuj swoją pamięć.

Maksymalna, jaką możesz na to włożyć, to 16 GB pamięci RAM. Możesz użyć dowolnego z tych 16 GB zestawów (2 8 GB SODIMMS) lub wybrać ten od Crucial . Użyłem tej marki w 2 iMacach i 4 MacBookach Pro bez problemów. IMac, który teraz piszę, ma 32 GB i nie mogę powiedzieć, jak wiele zmieniło się w porównaniu z 4 GB, które było z nim związane.

Uaktualnij do SSD

Twój napęd 5400 RPM jest wolny. Wybrali 5400 RPM w stosunku do szybszego 7200 RPM z jednego powodu i tylko jednego powodu - żywotności baterii. Dodanie dysku SSD zapewnia nie tylko ogromną prędkość, ale także dłuższą żywotność baterii. Ulepszyłem iMaca zaledwie dwa tygodnie temu z napędu Fusion 1 TB na dysk SSD o pojemności 1 TB i to nie tylko działa ciszej, ale także szybciej.

Jestem stronniczy w stosunku do Samsunga, ponieważ nigdy mnie nie zawiedli. To jest dysk SSD Samsung 1 TB, który kupiłem w celu wymiany uszkodzonego napędu fusion

Zamień napęd DVD na inny dysk twardy (opcjonalnie)

Podczas wymiany dysków, jeśli twój stary dysk 5400 jest nadal dobry, możesz go użyć jako drugiego dysku do przesyłania danych, muzyki, zdjęć; stwórz własny dysk Fusion lub najlepiej, posiadaj wewnętrzny dysk do super szybkich kopii zapasowych Time Machine.

Istnieje uniwersalny zestaw do konwersji dysku twardego z napędem optycznym , którego można użyć do zainstalowania innego dysku twardego / SSD w jego miejscu. Użyłem już dwóch z nich, jednego w MacBooku Pro, a drugiego w Dell Optiplex 745. Przy cenie poniżej 15 USD jest to bardzo tania opcja dodania.

Jak zainstalować wszystkie te „rzeczy”

Aby wykonać którąkolwiek z tych aktualizacji, musisz zdjąć tylną pokrywę. To tylko 10 śrub Phillips:

MPB Wstecz

Po wejściu możesz wymienić dysk:

Napęd

lub pamięć:

Pamięć

a nawet zainstaluj zestaw wnęki optycznej:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Samouczki na temat tego, jak to zrobić, można znaleźć na stronie http://ifixit.com, gdzie pozyskałem wszystkie te wspaniałe zdjęcia.

Nie mniej ważny

Będziesz chciał wykonać kopię zapasową Time Machine na swoim komputerze. Będzie to najprostszy sposób na przeniesienie wszystkich plików i ustawień. Osobiście lubię zaczynać od ładnego czystego konta i po prostu przesuwać dane. Aplikacje, które lubię ponownie zainstalować. Przekonałem się, że moje komputery są znacznie bardziej stabilne podczas przeprowadzania czystych instalacji zamiast przywracania wcześniej zainstalowanego oprogramowania.


1
Dziękuję za Twoją odpowiedź ! Mieszkam we Francji i kupiłem komputer we Francji. To pytanie może być głupie, ale nieważne, i tak je zadam. Czy mogę zainstalować nowy sprzęt (SSD / RAM) ze sklepu amerykańskiego (amazon.com) lub czy istnieją jakieś standardy elektryczne, które zepsują mój komputer, gdy ponownie włączę go z nowym sprzętem?
tomfl

Absolutnie. Po przejściu przez wtyczkę zasilacza wszystkie elementy elektroniczne są identyczne. Dysk SSD zakupiony w USA i pamięć z Niemiec (tylko szalony przykład) będą działać z komputerem Mac zakupionym we Francji. Po uaktualnieniu pierwszego komponentu zdziwisz się, jak łatwe jest wszystko.
Allan

3
Ta odpowiedź wymaga więcej niż 3 głosów pozytywnych, jest to jedna z najlepszych odpowiedzi, jakie widziałem.
RedEagle2000

8

Tak dawno nie opublikowałem tego pytania. Nie zaktualizowałem pamięci RAM (choć o tym myślę), ale zmieniłem dysk twardy na dysk Samsung SSD.

Zmiana jest radykalna . Komputer nie jest już wcale wolny. Nie ma już „zamrażania”, a uruchomienie zajmuje dokładnie 15 sekund, zamiast 1 minuty lub więcej. Każda aplikacja otwiera się niemal natychmiast. Wygląda na to, że właśnie kupiłem komputer Mac.

Jeśli chcesz przyspieszyć swój komputer Mac (lub PC), zdecydowanie powinieneś kupić dysk SSD. Zrobiłem również czystą instalację i skopiowałem wszystko, czego potrzebowałem z kopii zapasowej.

Tak jak powiedziałem, myślę o dodaniu pamięci RAM. Mam obecnie 4 GB, ale chcę kupić 8 GB lub 16 GB. Dam ci znać, czy to działa, czy nie.

Proszę głosować za odpowiedzią, aby każdy mógł ją zobaczyć!

--- EDYCJA 2019 ---

Witam ponownie, opublikowałem tę odpowiedź około 3 lata temu.

Niedawno musiałem zmienić pamięć RAM, więc teraz mam 8 GB pamięci RAM zamiast 4 (moja stara pamięć RAM dostarczona z komputerem Mac zmarła). Szczerze mówiąc, zmiana nie była tym razem radykalna, ale wydaje mi się, że komputer nie jest tak wolny, gdy używam wielu aplikacji jednocześnie.

Studiuję teraz informatykę, więc często mam wiele programów jednocześnie i naprawdę nie sądzę, żebym mógł to zrobić z 4 Gb. Czasami jestem zmuszony uruchomić maszynę wirtualną z systemem Windows i chociaż nie jest to optymalne, wciąż mogę to robić z kilkoma opóźnieniami.

Bardzo ważna uwaga, na którą warto zwrócić uwagę, wciąż używam Mac OS 10.11! Więc w nowszej wersji MacOS mój komputer prawdopodobnie nie byłby tak szybki. Ale szczerze mówiąc, mam przyjaciela, który używał MBP 2012 (moja pochodzi z 2011 roku) w najnowszej wersji MacOS, a kiedy zmienił się na SSD, powiedział mi, że podobnie jak ja, czuł, że jego komputer jest markowy Nowy.

Więc jeśli masz komputer Mac z 2011 roku (lub nawet starszy!), Który się starzeje, zamiast kupować nowy, możesz po prostu uaktualnić pamięć do SSD i kupić więcej pamięci RAM. Są szanse, że poczujesz, że Twój komputer jest nowy.


3
Sugeruję zmianę zaakceptowanej odpowiedzi na odpowiedź Allana, ponieważ wydaje się, że postępujesz zgodnie z ich radami i sugerujesz, aby inni zrobili to samo. (Plus, wydaje się, że poświęcili temu dużo czasu i uwagi).
n8felton

Możliwe też, że oryginalny dysk był uszkodzony, spowalniając zapisywanie odczytów ... zastąpienie go dyskiem SSD naprawiło podstawowy problem, a także zapewniło zwiększenie prędkości w stosunku do obracającego się dysku.
rebusB

4

Zgłaszam jako odpowiedź na moje komentarze powyżej.

Zakładając, że używasz HDD, myślę, że aktualizacja do SSD znacznie zwiększy prędkość twojego Maca. Jeśli kupisz nowy dysk SSD i zaczniesz wpajać i zapisywać tylko to, czego potrzebujesz (bez przywracania z poprzedniej kopii zapasowej za pomocą Time Machine), prędkość znacznie wzrośnie !! Oczywiście zakładając, że nie masz żadnych problemów ze sprzętem!

Niedawno zainstalowałem serię Samsung SSD EVO i działa ona doskonale w moim MacBooku Pro w połowie 2010 roku. Jeśli wolisz wydać trochę więcej, możesz przejrzeć serię PRO.

Przed aktualizacją również pamięci RAM, myślę, że powinieneś najpierw spróbować zobaczyć, jak zwiększa się wydajność z nowym dyskiem SSD, a następnie ocenić, czy warto kupić więcej pamięci RAM.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.