Jakich pakietów wiersza polecenia potrzebujesz? [Zamknięte]


12

Ogólnie mam zainstalowany Fink, MacPorts, Homebrew. Najczęściej dla pojedynczego, małego i trywialnego pakietu. Przekonałem się, że całe moje codzienne oprogramowanie istnieje w wersjach OS X.

Tak więc, które oprogramowanie uniksowe dla systemu innego niż OS X uważasz za wymagane, interesujące lub w inny sposób zawsze na twoim komputerze.

Chcę poszerzyć swoje horyzonty. Mam wystarczająco dużo doświadczenia z Uniksem / Linuksem, żeby się nie bać, po prostu nie znalazłem jeszcze dobrego przypadku użycia.

Dla większej przejrzystości nie szukam niczego już zainstalowanego w systemie OS X. Więc proszę, nie używaj ssh, vi itp., Chyba że wyjaśnisz powód, dla którego potrzebujesz innej wersji.


2
wiki społeczności?
Thilo,

Jestem pedantyczny, ale to „OS X”, a nie „OSX”.
MagBUG

@Thilo, tak, pomyślałem, że kiedy zacząłem pisać i zapomniałem o tym, zanim skończyłem.
Alex

Porozmawiajmy o Ask Different Meta, jeśli ktoś sprzeciwi się zamknięciu tego na nowe odpowiedzi w tym momencie.
bmike

Odpowiedzi:


7

Często ponownie instaluję MacPorts (np. Gdy pojawia się nowa główna wersja Xcode), więc przechowuję plik z listą moich niezbędnych portów do łatwej ponownej instalacji.

Oto moja lista niezbędnego oprogramowania, które nie jest dostarczane z OS X.


Świetna lista - to coś, o co pytam.
Alex

Dodałem hiperłącza i kilka dodatków.
ocodo

7

Są to wszystkie brewnarzędzia:

coreutils
exif
exiftags
exiftool
findutils
gawk
gnu-sed
ssed

Są one przeznaczone dla większej kompatybilności skryptów lub po prostu lepszych funkcji ( gsedobsługuje takie rzeczy jak „\ t” i inne rzeczy, których można się spodziewać)

growlnotify

Użyj Growl z wiersza poleceń

lynx
wget

lynxprzydaje się, jeśli nie ma nic poza lynx -listonlyskryptowaniem.

wget jest także przydatny do rzucania adresu URL i pobierania go.

msmtp

łatwo wysyłać wiadomości e-mail z wiersza polecenia. I napisał o nim więcej tutaj .

multimarkdown

narzędzia multimarkdown z oczywistych powodów

youtube-dl

Pobierz filmy z YouTube'a, podrzucając do niego adres URL.


4

git i wiersz poleceń Mercurial. Wiem, że istnieją GUI i też z nich korzystam, ale w niektórych przypadkach linia poleceń jest najszybszym sposobem na załatwienie sprawy.

ssh (aby zalogować się na inne komputery, na których nie ma OSX, więc nie jestem pewien, czy się liczy) i rsync (aby pobrać i wylogować dane)

linia poleceń scp. Znów jest Cyberduck, ale czasami linia poleceń jest najszybsza.

Prawdopodobnie wszystkie powyższe są programistami.

Kiedyś korzystałem z OpenOffice przez X, ale teraz mamy OpenOffice jako (mniej lub bardziej) aplikacja na komputery Mac, a nawet Quick Look może pokazywać pliki Excel i Word.


4

vim lub jego mac macimim . Nie mogę się na tyle stresować, że każdy, kto nawet zdalnie robi coś na terminalu, powinien poświęcić trochę czasu na obejrzenie kilku filmów instruktażowych na youtube i wydrukowanie niesamowitej Graficznej ściągawki vi-vim .

Poza tym używam zwykłych podejrzanych, takich jak wget , tail , wc , ssh , scp lub grep . Do subversion bardziej podoba mi się graficzny interfejs wbudowany w NetBeans.


vim jest już zainstalowany. Używam tego cały czas. Jak używam ssh, scp i grep. Curl Mogę używać zamiast wget. wc jest tam, a także ogon. Szukam innego lub nowego oprogramowania.
Alex

Używam macvima do całego programowania. Używa tego samego pliku ~ / .vimrc, co preinstalowany vim, więc wszystkie ustawienia pozostają takie same, niezależnie od wybranej wersji, ale pozwala używać zarówno standardowych skrótów Mac, jak i zwykłych vim. (: w lub Command-S ... Ty decydujesz!) Możesz także ustawić różne typy dokumentów, które będą automatycznie otwierane w Macvimie.
daviewales,

3

Nie można żyć bez używania Emacsa w trybie konsoli przez Terminal.


3
 • wget (pobieranie plików z inet)
 • nmap (skan ip)
 • unrar (GUI jest bardziej aktualne)
 • imagemagick (znacznie szybciej robić kciuki niż Photoshop)
 • mencoder (aby wykonać kilka przekształceń między formatami medialnymi, używam go regularnie, aby wyodrębnić audio z DVD)

rzeczy dla programistów: git, postgresql, mongod


nmap - świetna odpowiedź - tak, często z tego korzystam, chociaż mam kompilację OS X, a nie wersję portów. Jestem zadowolony z curl zamiast wget.
Alex

1

Używam iperf do mierzenia przepustowości sieci za każdym razem, gdy dokonuję zmiany w dowolnym komputerze lub sprzęcie sieciowym.


1
 • zakończenie bash
 • git
 • emacs (zainstalowana wersja OSX ma 4 lata)
 • inkscape
 • nmap
 • iperf

2
Które funkcje emacsa dodane w ciągu ostatnich 4 lat lubisz?
GEdgar,

1

MAMP 2.0.1.

Zapakowane

 • Apache 2.2.17
 • PHP 5.3.6
 • phpMyAdmin 3.3.9.2
 • XCache 1.3.1
 • SQLite Manager 1.2.4
 • MySQL 5.5.9
 • Biblioteka SQLite 2.8.17

Możesz kontrolować wszystko za pośrednictwem interfejsu przeglądarki internetowej MAMP, prawie bez potrzeby korzystania z wiersza poleceń.

Używam go do hostowania lokalnej instalacji WordPress do testowania i programowania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.