Niezwykła ikona Docku pojawiająca się w OS X 10.10 Yosemite


22

Ostatnio pojawia się ten niezwykły „klon” ikony Chrome pojawiający się po lewej stronie Docka. Wychodzi losowo. Początkowo myślałem, że jest to nowa funkcja, która łączy sesję iPada w Chrome z tą na Macu.

Pozycja jest bardzo nieparzysta (lewa strona Findera). I za każdym razem, gdy kliknę, otwiera tylko losową stronę komercyjną. Wtedy czułem się podejrzliwie.

Czy to nowa funkcja, którą należy po prostu wyłączyć, czy jest to złośliwy program? Masz pomysł, jak to usunąć?

dziwne wyskakujące okienko


Czy możesz normalnie otworzyć Google Chrome bez tego? Czy Twój iPad jest podłączony do komputera Mac? Spróbuj sprawdzić rozszerzenia Chrome, jeśli coś jest.
TheBro21

Odpowiedzi:


37

To jest Handoff i naturalna funkcja, gdy urządzenia OS X i iOS są zalogowane na to samo konto iCloud. Działa to, jeśli masz system iOS 8+ lub OS X 10.10.x Yosemite. Jeśli masz obsługiwaną aplikację, będziesz mógł ją otworzyć na komputerze Mac w miejscu, w którym zostało przerwane na urządzeniu z systemem iOS.

Wygląda na to, że w tym czasie korzystałeś z Chrome na iPadzie.

Jeśli chcesz wyłączyć Handoff na Macu, otwórz „Preferencje systemowe” i wybierz „Ogólne”. Jest to pole wyboru oznaczone „ Zezwalaj na przekazywanie ...” w dolnej części okna.

Jeśli Bluetooth jest wyłączony, Handoff również jest wyłączony.


Dzięki @iProgram. Obawiam się, że strona, którą Chrome „przekazuje”, to strona, której nawet nie odwiedziłem. Wyczuwam, że jedna z wielu otwartych kart w iPadzie może uruchamiać wyskakujące okienko za sceną. Więcej obserwuję wzór. Już zadowolony z faktu, że nie jest to złośliwe oprogramowanie.
Ronixus

1
Możliwe, że jest to link otwarty z innej strony internetowej, który czasami przekierowuje cię.
iProgram

To dość sprawiedliwe, ale dość denerwujące jest to, jak ciągle się pokazuje i ukrywa, i pokazuje i ukrywa się (i nie wiem, czy to tylko moje, czy tak to działa). Wyłączam to, bo to bardzo rozprasza.
Kris Adams,

-2

Najwyraźniej jest to coś o nazwie Handoff. Jeśli przejdziesz do preferencji systemowych, a następnie ogólnych, możesz wyłączyć Handoff. Wyłączenie Bluetooth również działa.

:)


Nie dodaje to żadnych informacji, które nie zostały jeszcze lepiej wyjaśnione w zaakceptowanej odpowiedzi.
Tetsujin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.