Mechanizm synchronizacji kont pocztowych między komputerem Mac i iPhone'em


12

Czy mogę utworzyć konto za pomocą aplikacji Mail na komputerze Mac i zsynchronizować konto z moim iPhonem lub odwrotnie? Mam konfigurację iCloud zarówno na moim Macu, jak i iPhonie, ale nie widzę dodanych kont na jednym urządzeniu synchronizujących się z drugim.


Korzystając z kont pocztowych IMAP, nie musisz nic robić: jest to już metoda „synchronizacji”. Tylko protokół POP nie jest synchronizowany. Zobacz inną odpowiedź. Lex
LexS

Prawidłowe i wydaje mi się dość nudne. Jak zwykle, jeśli używasz icloud, wszystko synchronizuje się całkiem dobrze. Jeśli spróbujesz użyć czegoś innego, nie będziesz miał szczęścia. Dlaczego miałbyś chcieć użyć czegoś innego niż icloud? Prawdopodobnie wymyślą jakieś korporacyjne informacje na temat bezpieczeństwa lub innych rzeczy.

Jozef i Össi mają właściwe pytanie. Przez chwilę na próżno próbowałem znaleźć odpowiedź, ponieważ uważam, że to bardzo amatorskie, aby ponownie wprowadzić wszystkie ustawienia konta e-mail za każdym razem, gdy musisz skonfigurować nowe urządzenie IOS.

Odpowiedzi:


5

Nie.

(jeśli chcesz to sposób na skonfigurowanie konta raz na urządzeniu i automatyczne przesłanie konfiguracji na inne urządzenia).


3

Było to możliwe w Mountain Lion, a wcześniej przez iTunes. Niestety firma Apple wycofała swoją usługę Syncserver, dlatego teraz musisz skonfigurować każde konto osobno na każdym urządzeniu. Frustrujące, zgadzam się.


2

Możliwe jest synchronizowanie kont e-mail między komputerami Mac. Do tego właśnie służy brelok iCloud . Aktywacja spowoduje synchronizację wszystkich kont (wymienionych w ustawieniach kont Mac). Jednym z problemów jest to, że jest to ustawienie „wszystko albo nic”.

Nie pomaga to jednak zsynchronizować kont e-mail między komputerami Mac i iOS.


Jak to działa? Keychain synchronizuje hasła, a nie konta, o ile wiem.
Calion

4
@Calion iCloud Keychain również synchronizuje konta, ale tylko między komputerami Mac. Więc moja odpowiedź jest właściwie nieprawidłowa.
Józef Legény

Co gorsza, wydaje się, że Keychain nie wydaje się automatycznie wypełniać haseł podczas tworzenia kont poczty w systemie iOS.
Calion

@ JozefLegény, dlaczego nie zmienisz odpowiedzi, jeśli powiesz, że jest niepoprawna?
febeling

-3

Możesz używać IMAP / POP3

Na Macu możesz dodać konto IMAP / POP3System Preferences > Internet Accounts

  1. Otwórz konta internetowe
  2. Kliknij ikonę plus w lewym dolnym rogu
  3. Jeśli jest to poczta iCloud, konto Gmail lub Microsoft Exchange, kliknij odpowiednio opcję, w przeciwnym razie wybierz „Dodaj inne konto ...” z dołu listy
  4. Wykonaj instrukcje konfiguracji konta z przewodnikiem, a na koniec konfiguracji (jeśli pojawi się monit) zaznacz opcję synchronizacji poczty e-mail.
  5. Możesz uzyskać informacje o serwerze pocztowym od swojego dostawcy poczty e-mail, ale większość z nich używa mail.provider.tld(np. Mail.google.com / mail.ipage.com) domeny dla serwera pocztowego

    Na iDevice (w tym przypadku iPhone) otwórz Ustawienia> Kontakty, Kalendarz i poczta e-mail> Dodaj nowe konto i postępuj zgodnie z instrukcjami, wprowadzając te same poświadczenia, które podałeś podczas dodawania konta do komputera Mac. W ten sposób aplikacja poczty pobierze wiadomość e-mail z serwera na obu urządzeniach i zsynchronizuje ją.

    Mam nadzieję że to pomoże!

4
Myślę, że pytanie nie dotyczy synchronizacji faktycznych wiadomości e-mail z IMAP, ale synchronizację KONFIGURACJI konta, więc nie trzeba go wprowadzać od nowa. To nie wydaje się możliwe.
martinjbaker
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.