Podwójny boot Kali z komputerem Mac


1

Chcę podwoić mój Macbook z Mavericks 10.9.4 i Kali 1.0.8. Pobrałem plik Kali .iso i „wypaliłem” go na pamięci USB za pomocą polecenia dd z terminala. Partycjonowałem dysk twardy i zostawiłem 50 GB dla Kali. Chcę uruchomić z USB, aby zainstalować Kali (jestem prawie pewien, że tak właśnie powinno się to robić). Jednakże, gdy przytrzymam klawisz opcji podczas uruchamiania i wybiorę USB, mój MacBook zawiesza się. Czytałem rzeczy w Google o grub. Mam to wykorzystać, aby go uruchomić? Co muszę zrobić, aby mieć podwójny system Mac / Kali?

Odpowiedzi:


1

Szczerze sugerowałbym uruchomienie go na maszynie wirtualnej (VM). Używałem podwójnego rozruchu, jednak przy każdej aktualizacji usuwałbym instalację Kali.


0

Możesz potrzebować czegoś takiego http://www.rodsbooks.com/refind/ .

https://help.ubuntu.com/community/MactelSupportTeam/AppleIntelInstallation#Detailed_How-To może również dostarczyć bardziej szczegółowych informacji.


Próbowałem użyć rEFInd. Jeśli uruchomię Kali USB za pomocą rEFInd, wyświetli listę błędów (wszystkie takie same): Error: not found from LocateDevicePath i mówi mi, żebym naciskał dowolny klawisz, aby kontynuować, co powoduje powrót do menu REFInd.
Sam

Pomyślałem też, że narzędzie rEFInd jest potrzebne tylko do uruchamiania systemu operacyjnego, który nie obsługuje uruchamiania EFI. Kali 1.0.8 go obsługuje, więc czy muszę używać rEFInd?
Sam

0

Jeśli masz zewnętrzny napęd CD, nagrywanie na żywo płyty CD na dysk i uruchamianie z tego (opcja Windows nie jest opcją efi) zostanie uruchomione. Ale wydaje się, że nie ma sterowników do wifi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.