Jak używać terminala do wysyłania naciśnięć klawiszy?


12

Czy istnieje sposób, aby Terminal symulował naciskanie wielu klawiszy jednocześnie? Na przykład Shift + Ctrl + R?

Wchodzę sshw system OS X z klienta Windows (PuTTY) i zastanawiam się, czy muszę skonfigurować klienta, czy też istnieje natywny sposób, aby OS X emulował te polecenia po stronie odbierającej.


Chodzi o używanie terminala do wysyłania skrótów klawiaturowych. W szczególności muszę wysłać ctrl + opt + shift + e. Muszę to zrobić bez AppleScript, ponieważ pochodzi z komputera z systemem Windows, przy użyciu tego, co zakładam, jest jakimś symulatorem terminalu lub SSH z cmd.
user84019,

AppleScript działa na SSH przy użyciu osascript. Poniższa odpowiedź jest w pełni funkcjonalna w stosunku do SSH pod warunkiem, że GUI jest obecny na maszynie OS X.
grg

Odpowiedzi:


8

Możesz używać AppleScript na terminalu:

osascript -e 'tell application "System Events" to keystroke "r" using {control down, shift down}'

Kiedy próbuję, po prostu otrzymuję nową linię z „>”?
user84019,

Czy to jest specyficzne dla programu? Na przykład, jeśli chcę wpisać „E” w TextEdit, czy wpisałbym „osascript -e”, aby powiedzieć aplikacji „System Events”, aby nacisnął klawisz „e” za pomocą {shift w dół}? ”?
user84019,

2
Okej, próbuję wpisać ctrl + opt + shift + e, i mam „osascript -e” powiedzieć aplikacji „Zdarzenia systemowe”, aby nacisnął klawisz „e” za pomocą {kontrola w dół, przesunięcie w dół, opcja w dół} '”, ale to mówi mi „48:55: błąd składniowy: identyfikator nie może przejść po tym„ ””. (-2740) ”
user84019

Klawisze są wprowadzane dokładnie tak, jak byłyby, gdyby były wpisywane ręcznie; nie są specyficzne dla każdej aplikacji. Jeśli chcesz wprowadzić naciśnięcie klawisza w aplikacji, użyj `osascript -e ', powiedz aplikacji„ AppName ”, aby aktywować” Spowoduje to uruchomienie aplikacji, jeśli nie jest jeszcze otwarta, a także przeniesienie jej na pierwszy plan (tzn. Jej nazwa pojawi się na pasku menu). Następnie możesz użyć kodu @grg podanego w jego odpowiedzi powyżej.
Peter Schorn,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.