Jakie kable / przejściówki Thunderbolt na USB 3.0 istnieją dla sprzętu OS X i Mac?


17

Mam MacBooka Pro z końca 2013 r., Który ma dwa porty USB 3.0 i dwa porty Thunderbolt 2. Obecnie używam zarówno portów USB 3.0, jak i jednego portu TB2. Chcę podłączyć trzecie urządzenie USB 3.0 do maszyny, ale nie chcę używać rozgałęźnika USB na jednym porcie USB, ponieważ obawiam się, że urządzenia pobierają zbyt dużo energii z magistrali. Nie używam obecnie drugiego portu TB2 i chciałbym móc go używać do tego celu.

Przeglądając obszernie online, znalazłem wiele doków, takich jak Thunderbolt Express Belkin , które łączą się za pomocą kabla Thunderbolt. To by działało, ale jest to drogie, „nieporęczne” rozwiązanie (i nie to, którego szukam).

Wiem, że urządzenie USB 3.0 nie byłoby w stanie skorzystać z prędkości we / wy Thunderbolta, ale z pewnością jest kompatybilne, a to wszystko, czego potrzebuję. W końcu Apple sprzedaje nawet Thunderbolt do Firewire Adapter . Wiem również, że Thunderbolt jest używany nie tylko do celów cyfrowego wideo (wraz z opcją TB> Firewire istnieją zewnętrzne dyski twarde Thunderbolt ).

Na rynku prawie nie ma kabli / adapterów Thunderbolt na USB 3.0. Sądzę, że ten sprzęt byłby bardziej rozpowszechniony, biorąc pod uwagę znaczenie urządzeń USB. Jakie adaptery są dostępne dla systemu OS X?


Apple wydało adapter Thunderbolt3 / USB-C na Thunderbolt 2/1 za 29 USD. Będzie wymagał użycia złącza USB-C z urządzeń zewnętrznych, ale poza tym wygląda bardziej obiecująco na kompatybilność niż jakiekolwiek złącza innych firm.
yurkennis,

@yurkennis Uważam, że adapter pozwala na podłączenie urządzeń zewnętrznych TB 2> Port USB C Maca, a nie na odwrót ... dodatkowo tylko najnowsza linia komputerów Mac używa USB C, więc wciąż nie jest to realny adapter dla 99% Użytkownicy komputerów Mac, którzy pozostają zależni od zewnętrznych urządzeń USB 3.0. Więc niestety nadal nie ma adaptera USB 3.0> TB 2 od Apple. Adapter Kanex innej firmy jest zawodny ... Nadal nie ma dobrej opcji.
njboot,

Cytat z oficjalnej strony produktu: „Jako adapter dwukierunkowy może także łączyć nowe urządzenia Thunderbolt 3 [=> również dowolne USB-C] z komputerem Mac z portem Thunderbolt lub Thunderbolt 2.”
yurkennis

@yurkennis w porządku, to ma sens. męski koniec to USB C i żeński TB2, więc myślę, że po prostu odwróciłbyś go za pomocą dodatkowego kabla TB2? w każdym razie nie jest to adapter USB 3/2.
njboot

Dokładnie nie adapter USB - żeński.
yurkennis

Odpowiedzi:


7

Thunderbolt i USB to zupełnie inne protokoły, więc nie można po prostu użyć kabla - musiałby być w nim aktywny układ elektroniczny, aby konwertować między protokołami. A to oznacza, że ​​kosztowałby o wiele więcej niż tani hub USB, a więc nikt by go nie kupił - zamiast tego kupiłby hub. Jeśli martwisz się zużyciem energii, zdobądź zasilany koncentrator USB.


1
W rzeczywistości to nie jest rzadkością w ogóle dla Apple adaptery zawierają dużo więcej niż podstawowe kabli. Ceny są również zdominowane przez rynek.
Asmus

2
Dziękuję za odpowiedź. Thunderbolt i Firewire to także bardzo różne protokoły, podobnie jak Thunderbolt / Ethernet. Oba adaptery są jednak sprzedawane przez Apple, mimo że połączenia USB3 są obecnie znacznie szerzej stosowane niż kable FireWire lub Ethernet wśród użytkowników notebooków.
njboot

7

W rzeczywistości „Kanex” jedyną firmą wiem, który oferuje „true” adaptery umieścić swoje Thunderbolt do eSATA + USB 3.0 adapter na rynku 18 godzin temu , w przedziale cenowym od 69,95 $


Adapter Kanex USB 3 nie działał z zewnętrznymi dyskami twardymi USB 3, za które go kupiłem, więc musiałem go zwrócić. Upewnij się, że w miejscu, w którym go kupujesz, obowiązuje polityka przyzwoitego zwrotu.
Mark

2
Czy ktoś ma rzeczywiste liczby dotyczące prędkości przesyłania, np. Kopiuje kilka tysięcy plików po około 10 MB każdy z dysku zewnętrznego na dev/null?
Nemo

@Nemo szukasz testów porównujących Thunderbolt z USB 3.0 lub testów porównawczych dla adaptera Kanex?
Asmus

adapter (lub jakikolwiek inny adapter Thunderbult na eSATA)
Nemo,

link wydaje się być zepsuty, czy można to naprawić?
Lucas - Better Coding Academy,

6

Skończyło się również na szukaniu dobrych rozwiązań. Thunderbolt 2 obsługuje 20 Gb / s . Może więc zapewnić wystarczające rezerwy dla prawdziwego koncentratora USB 3, w którym każdy port może w końcu uruchomić 5 Gb / s = 640 MB / s .

Ponieważ pojedynczy dysk SSD przekracza już prędkość połączenia USB 3, nie powinniśmy przepuszczać go przez wąskie gardło koncentratora USB 3, aby nie wymuszać spowolnienia szybkości przesyłania.

W rzeczywistości istnieją firmy, które już rozważały te problemy:

Inni dobrzy producenci do sprawdzenia:

  • Obietnica
  • OWC
  • Technologia G.

Podsumowując, piorun 2 jest zawsze po znacznie droższej stronie stołu.


1

Tak więc uważam, że główny powód, dla którego te kable / adaptery nie istnieją, jest wyjaśniony w twoim pytaniu. Oznacza to, że wiele, jeśli nie wszystkie, urządzenia wyposażone w port Thunderbolt mają już jeden lub więcej portów USB 3.0.

Jeśli Twoim głównym problemem jest po prostu pobór mocy przez magistralę, polecam po prostu zakup zasilanego koncentratora USB 3.0 .


4
„urządzenia wyposażone w port Thunderbolt również mają już jeden lub więcej portów USB 3.0” ... z wyjątkiem oczywiście kilku lat produktów Apple, które były dostarczane z portem Thunderbolt, ale nadal miały tylko USB 2 , takie jak modele Mac Mini, iMac i Macbook z lat 2011–2013.
RCross

@RCross Mac mini 2012 ma porty USB 3, a nie USB 2. Nie wiem o innych urządzeniach na twojej liście.
tubedogg

2
Macbook pro pod koniec 2011 r. Ma 2 porty USB 2 i Thunderbolt, bez USB 3 :(
Patrick Cullen,

0

Znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Mam ośmioportowy hub USB firmy Akasa, z własnym zasilaniem. Podłączyłem do niego cztery kontrolery, kartę dźwiękową i dwa podsłuchy, a do dysków zewnętrznych używam koncentratora USB 3.0. Działa jak marzenie.


0

Thunderbolt T2 i USB3 są kompatybilne jako komponenty urządzeń Apple. Adaptery rynkowe mogą nie działać tak dobrze. Powiedz, że chcesz zamienić dane z komputera Mac na klienta biznesowego HP-PC.

Tylko Apple T2 HighPoint RocketStar z transferem danych 10 Gb / s nie jest pomocny, ponieważ komputer PC o połowie prędkości nie ma technologii Thunderbolt. Universal UB3 StarTech STSDOCK2U33 może „wydawać się” bardziej obiecujący. Weź pod uwagę fakt, że formatowanie dysków wymiennych Mac / PC jest bardzo niepewne.

Zakładając, że każdy chce mieć zewnętrzną stację dokującą do komputera Mac, jedyny zawodowiec, który ma o połowę większą prędkość StarTech niż szybszy RocketStar oszczędza 136 USD… Zapomnij o zamiennej stacji dokującej z napędem stacjonarnym, jeśli to możliwe. Po co wymieniać dane za pomocą stacji dokującej? USB to najlepszy sposób dla użytkowników komputerów Mac / PC na zamianę i koprodukcję zgodnych plików danych Microsoft Office i Adobe Creative Cloud.

Czy możesz zamienić zewnętrzny dysk twardy między komputerem Mac a komputerem PC, nie wpływając na to?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.