Jak utworzyć instalator USB dla wielu systemów operacyjnych w systemie OS X?


12

Chciałbym móc utworzyć obraz dysku (który mogę przenieść za pomocą Disk Utility.app na duży dysk USB do przechowywania danych), który jest instalatorem umożliwiającym uruchamianie wielu systemów operacyjnych z jednego napędu USB. Muszę być w stanie utworzyć obraz w jednym kroku, aby uwzględnić wiele rozruchowych instalatorów systemu operacyjnego (różne wersje systemu odzyskiwania oparte na OS X / Windows / Linux / Linux), wszystkie z jednego komputera z systemem OS X.

Znalazłem fajny samouczek dotyczący tworzenia napędu USB z wieloma napędami przez Linux, który uruchamia system OS X na komputerze Mac i Linux lub Windows na komputerze PC lub Mac i oczywiście, jeśli mam już maszynę wirtualną z systemem Linux, mógłbym użyć YUMI, jak wskazano w samouczek (i widziałem inne, podobne samouczki, które używają podobnych narzędzi, aby to zrobić z systemu Windows, takich jak SARDU i XBOOT ), ale mam nadzieję odkryć podobną natywną metodę lub aplikację OS X, która osiąga to samo.

Jestem świadom i posiadam komercyjną aplikację iPartition , i oczywiście mam dostęp do fdisk i gpt wśród innych narzędzi wiersza poleceń dostępnych do użytku, które prawdopodobnie mogą wykonać zadanie. Gdybym wiedział dokładnie, jak skonfigurować i gdzie umieścić poszczególne partycje platformy, być może mógłbym skorzystać z jednej z nich. Byłbym względnie usatysfakcjonowany odpowiedzią z sugerowanymi przykładami konfiguracji złożonej tablicy partycji, z wszelkim wyjaśnieniem, co jest szczególne lub różne w typach potrzebnych partycji i gdzie one idą, i może jakąś przykładową składnię polecenia narzędzia linii.


Dodanie tego nie w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie, ale aby pomóc każdemu, kto odpowie, i mam nadzieję, że z jeszcze łatwiejszymi instrukcjami. Może można to zrobić w inny sposób? Być może podążanie za przewodnikiem tworzenia komputera Mac z wieloma uruchomieniami zadziałałoby, z wyjątkiem tego, że zamiast korzystać z wewnętrznego dysku twardego, zainstalować na dysku USB tak, jakby to był dysk wewnętrzny, i rozwiązać pragnienie, aby móc to zrobić bez faktycznego dostępu do systemu Linux i Maszyny z systemem Windows. Zobacz tutaj , tutaj i tutaj . Naprawdę chcę instrukcji, których moja matka mogłaby przestrzegać.


Czy wielu użytkowników może zaoferować nagrodę? Jeśli tak, jestem gotów zaoferować 50-punktową nagrodę, jeśli 5 innych użytkowników zrobi to samo (aby dać odpowiednią zachętę). Pytanie zostało nieco zmodyfikowane, ale wyjaśnienie, w jaki sposób jest skonfigurowana ta tablica partycji z wieloma systemami rozruchowymi (w jednym z 3 dostępnych narzędzi Maca) jest kluczem do poprawnej odpowiedzi (chyba że istnieje narzędzie typu „zrób to wszystko” dla YUMI dla OS X ).
chillin

OK, logika mówi, że gdyby to było możliwe, istniałaby Nagroda Początkowa za pytanie, które już jest w nagrodę.
Ruskes

2
Uprawnienia są uzyskiwane na różnych etapach, najbliższe to 500 (kolejki przeglądu dostępu) i 1000 (ustalony użytkownik). W związku z tym obecnie w wersji 735 Rep, możesz zaoferować prawie 250 samodzielnie, bez wpływu na obecny poziom uprawnień.
farsz

@Buscar 웃 meta.stackexchange.com/questions/16065/… - wiele zleceń może być powiązanych z jednym pytaniem.
Ian C.

dzięki ... czekam na obietnice 5 użytkowników: „Jestem w środku, zróbmy to” i zacznę
chillin

Odpowiedzi:


4

Sposobem na to jest utworzenie wielu partycji na dysku USB. W artykule Tech Republic podano pełne informacje na temat tego, jak to zrobić:

http://www.techrepublic.com/article/pro-tip-create-an-os-x-multiboot-usb-install-drive/

Podsumowując, TechRepublic podaje następujące kroki:

 1. Za pomocą Narzędzia dyskowego utwórz osobne partycje dla każdej wersji MacOS, która zostanie uruchomiona. (Mac OS Extended (Journaled) format; w „Opcje” wybierz „Tabela partycji GUID.”) Dobrze jest nazwać partycje dla wersji Mac OS, którą chcesz uruchomić.
 2. Skopiuj odpowiednią zawartość do poszczególnych partycji. Inaczej jest w przypadku różnych wersji MacOS:

  • Apple OS X 10.7 (Lion), 10.8 (Mountain Lion):
   a. Kliknij instalator prawym przyciskiem myszy i wybierz z menu kontekstowego opcję Pokaż zawartość pakietu;
   b. Przeanalizuj zawartość | Współużytkowane katalogi pomocy technicznej i przeciągnij InstallESD.dmg na pulpit;
   do. Korzystając z karty „Przywracanie” narzędzia dyskowego, wykonaj przywracanie na odpowiedniej partycji, używając źródła InstallESD.dmg. To zajmuje około 30 minut.

  • Apple OS X 10.4 (Tiger), 10.5 (Leopard), 10.6 (Snow Leopard):
   Ponieważ były one dystrybuowane jako dyski DVD, przywracasz je z obrazu DVD lub ISO. (Przywracanie DVD będzie znacznie wolniejsze niż metoda przywracania plików.) Użyj karty „Przywróć” narzędzia dyskowego z obrazem DVD lub ISO jako źródłem.

  • Apple OS X 10.9 (Mavericks) i 10.10 (Yosemite):
   Ise nowe polecenie „createinstallmedia”. Jeśli twój plik installer.app nie znajduje się w katalogu / Applications, odpowiednio zmodyfikuj argument „-applicationpath”.)
   Na przykład:

   sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app/Contents/Resources/createinstallmedia —volume /Volumes/DRIVE_LABEL —applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Yosemite.app —nointeraction
   

Spodziewam się, że metoda dla wersji 10.7 i 10.8 będzie działać również w późniejszych wersjach systemu MacOS.


Witamy w Zapytaj inaczej. Chociaż to odpowiada na pytanie, wysoce wskazane jest, aby podsumować informacje zawarte w artykule. Często linki stają się nieaktualne, przez co odpowiedź nie nadaje się do użycia.
Allan

Przepraszam, że tak długo trwało podsumowanie. Dzięki za opinie, Allan.
poetnerd

Powinno być --volumei --applicationpath(zwróć uwagę na podwójne myślniki). Nie --applicationpathjest to konieczne w High Sierra i wyżej ... :)
jm666

2

Podczas gdy Googling ma takie samo pragnienie (zamiast tego mam Linux / Win jako hosty z podwójnym bootowaniem) rozważa nadużycie Yumi.

Znalazłem Easy2Boot , który wygląda obiecująco.

Oto temat forum na temat narzędzia Easy2Boot, w tym wideo na YouTube:

Zaraz to wypróbuję.

Możesz użyć openouce Virtualbox, aby uruchomić system Windows w systemie OS X


Czy możesz streścić treść linku, na wypadek gdyby został zmieniony, abyśmy nadal wiedzieli, o co chodzi.
Ruskes,

1
Wydaje się, że Easy2Boot działa tylko z systemem Windows, więc nie jest to prawidłowa opcja.
jamescampbell 15.04.16
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.