Jak wyłączyć dyskretną kartę graficzną i używać tylko zintegrowanej grafiki MacBook Pro na początku 2011 r.?


20

Mam MacBooka Pro na początku 2011 r., A procesor graficzny umarł. Chcę przełączyć się na grafikę zintegrowaną tylko do czasu wymiany tablicy logicznej.

Próbowałem:

  • gfxcardstatus i otrzymuję to:

  • Nie ma podłączonego zewnętrznego wyświetlacza btw i nigdy go nie użyłem.
  • Przeniosłem / System / Library / Extensions / AMD * -> ~ / DisabledExtensions /
  • Próbowałem Trybu pojedynczego użytkownika i zrobiłem to samo, co powyżej.

Naprawdę nie wiem, co jeszcze zrobić. Chcę wiedzieć, czy istnieje sposób na zalogowanie się do EFI / BIOS i wyłączenie go, czy cokolwiek innego, aby zabić irytującego AMD, który sprawia, że ​​mój ekran jest niebieski i drżący.


to wybór monitora w preferencjach systemowych nie działa dla ciebie
Ruskes,

Przepraszam, nie rozumiem, co masz na myśli przez to ... Nie mam podłączonego innego monitora, to po prostu monitor laptopa
Mani Muridi 20.04.2014

może to pytanie będzie dla ciebie pomocne? apple.stackexchange.com/questions/103966/…
Guido Preite

Dzięki Guido próbowałem już przenieść te pliki. Jedyną rzeczą, której nie poruszyłem, był AppleIntelHD3000Graphics.kext i właśnie go przesunąłem, ale problem nadal występuje, podświetlony na niebiesko ekran, a gfxcardstatus wykrywa zewnętrzny monitor, na którym nie ma ...
Mani Muridi

1
Zobacz superuser.com/questions/836910/… , ale usuwając sterowniki, tylko MacOS używa trybu awaryjnego, nie zmuszasz go do korzystania ze zintegrowanego gfx. Niestety
Skarab

Odpowiedzi:


11

Wreszcie!! (w 2015 roku ...?) Program przedłużenia naprawy MacBooka Pro w przypadku problemów z wideo

http://www.apple.com/ca/support/macbookpro-videoissues/

Mam nadzieję, że to pomoże wszystkim.


Modele komputerów Mac, o których wiadomo, że są dotknięte tym problemem, ale starsze niż 3 lata, nie są objęte programem przedłużenia okresu naprawy. Czy ktoś może to potwierdzić lub zaprzeczyć?
Paolo

3
@Paolo „Program obejmuje dotknięte modele MacBooka Pro do 27 lutego 2016 r. Lub do trzech lat od pierwotnej daty sprzedaży, w zależności od tego , który z nich zapewnia dłuższą ochronę ”.
cpast

Moja 15-calowa płyta główna MBP z początku 2011 r. Została dwukrotnie wymieniona przez autoryzowanego dostawcę usług Apple - problem nadal występuje. Pierwsza wymiana trwała około 10 ponownych uruchomień lub kilka godzin, a druga - pozwoliła mi używać go przez kilka tygodni z rzadkimi usterkami lub restartami. Potem zmarł też mam dość wysyłania komputera Mac do innego miasta. Lepiej spróbuj wyłączyć dyskretną grafikę lub sprzedawać ją taką, jaka jest, każdemu, kto ją kupi. Więc - ten program nie jest niestety srebrną kulą.
Den Rimus

Tak, mój model MacBooka Pro z połowy 2010 roku ma ten problem, ale nie jest objęty tym programem :(
Sam

Kupiłem pod koniec 2011 roku 17-calowego MacBooka Pro we wrześniu 2012 roku. Właśnie go odzyskałem z wymienioną kartą logiczną w ramach tego programu. Z trudem go używałem, odkąd go odzyskałem, ale kiedy go wziąłem, wideo nie powiodło się zaraz po włączeniu maszyny, wydaje się to ogromną poprawą. Jestem pod wrażeniem ich obsługi klienta, całkowicie rozsądne, aby nie robić nic za darmo przez lata po wygaśnięciu gwarancji. Doskonała robota Apple.
James T Snell

9

zdecydowanie powinieneś wypróbować ten:
http://www.asyncro.com/2014/03/24/macbook-pro-discreate-graphics-card-issue-fix-updated/
(który jest nadal dostępny na archive.org: Macbook Pro Aktualizacja dyskretnego wydania karty graficznej )

Piszę tę odpowiedź z mojego do tej pory zepsutego komputera z technologią GPU.

Odejdziesz, pracując bez procesora graficznego AMD, co w porównaniu do posiadania martwego 2 tys.

Dodatkowe rozwiązanie :

Przekonałem się, że wykonanie powyższych czynności pozwoli ci się zalogować, ale Mac OS nadal próbowałby używać dyskretnej karty graficznej bez sterownika. Powoduje to, że nawet jeśli można się zalogować, grafika będzie tak wolna, że ​​urządzenie będzie w większości bezużyteczne.

Druga odpowiedź (ta, która używa ArchLinux ISO do zmiany zmiennej EFI) na ten link rozwiązała mój problem:

MacBook Pro: Jak na stałe wyłączyć dyskretny GPU z EFI?

Mój Mac OS uruchamia się teraz domyślnie do zintegrowanego trybu graficznego.


5
Witamy w Zapytaj inaczej. Aby zapobiec gniciu linków, w odpowiedzi proszę podsumować odpowiednie informacje z linku.
tubedogg

1
Uratowałeś mi dzień!
Werner Altewischer,

Dla mnie też działało idealnie. Ciekawe i bardzo fajne do dzielenia się z tobą, że moja dyskretna karta graficzna działa teraz idealnie. Właśnie podążyłem drogą utrzymywania maszyny w ruchu z niebieskim ekranem śmierci, dopóki maszyna nie wyłączy się automatycznie. Następnie ponownie uruchomiłem maszynę i teraz działa dobrze. Mam nadzieję, że będzie to
trwało

@gypsicoder po prawie roku - nadal działa?
Den Rimus,

Dodatkowe rozwiązanie działało dla mnie świetnie.
natario

5

Do tej pory zrobiłeś dobrze. Ale musisz również przenieść wszystkie pliki ATI z tego folderu. Po tym będzie działać, ale grafika będzie wolna.

Pamiętaj, aby uruchomić komputer w trybie pełnym ( Cmd- Sprzy uruchomieniu).

mount -uw /  (to be able to move System files)
mv /System/Library/Extensions/ATI* /System/Library/DisabledExtensions/

Pamiętaj, że folder DisabledExtensionsmusi już istnieć.

Dodatek: Ważne jest, aby przywrócić ten plik kext Intel3000 .....! Będziesz tego potrzebować!


Po wykonaniu tej czynności uruchamia się ponownie, ale tylko w trybie awaryjnym. Podczas uruchamiania bez niego blokuje się wskaźnik myszy na „tle ekranu logowania” (ale nie ma innych elementów, więc nie ma możliwości zalogowania się). Czy masz jakieś pomysły, jak to rozwiązać?
Christoph Wurm

3

Dziękuję wszystkim, że skorzystałem z procedury połączonej - http://www.asyncro.com/2014/03/24/macbook-pro-discreate-graphics-card-issue-fix-updated/ Chociaż podczas przebudowywania pamięci podręcznej sterowników ma podał mi „błąd segmentacji”, ale kiedy się uruchomił:

Zauważyłem w Energy Saver „Pole wyboru automatycznego przełączania zostało teraz usunięte”. Również moja zewnętrzna karta wideo 6770m jest całkowicie wyłączona, ponieważ w celu przetestowania próbowałem gry, która wcześniej zawsze była na 2 gpu, ale teraz tylko ze zintegrowanym GPU.

Również przed zrobieniem tego wszystkiego zaktualizowałem Yosemite.

Zaletą aktualizacji było: teraz, gdy system wpadł w panikę - Apple wprowadziło pewne zmiany w sterownikach GPU o prędkości 6770 m, które zmuszają procesor do ponownej inicjalizacji lub ponownego uruchomienia GPU - więc teraz, gdy system uruchomi się ponownie, bezpiecznie wraca. Nie trzeba już uruchamiać trybu przywracania ani resetować pojedynczego użytkownika, wózka ani SMC. Wracało za każdym razem.

Ale wadą było to, że za każdym razem, gdy zmieniał GPU podczas normalnego użytkowania, powodował awarię laptopa i restartował się. Wcześniej zauważyłem, że infekcja aplikacji Webex zmieniała się na zewnętrzną kartę graficzną, powodując zawieszenie systemu [Maverik] lub ponowne uruchomienie w Yosemite.

Ale teraz przynajmniej nie robię tego, kiedy wyłączyłem 2. GPU. A więc przynajmniej teraz mogę całkowicie korzystać z wewnętrznej karty i nie ma przycisku do papieru o wartości 3500 USD / -.

Ponadto nie potrzebujemy aplikacji gfxcardstatus po wyłączeniu karty zewnętrznej.

Powodzenia chłopaki.

Sandocan


więc jaki jest twój obecny OS X? i czy w metodzie asyncro dot com problem na MacBooku Pro został naprawiony? W tej chwili mam ten sam problem i zostałem obniżony z OS X Yosemite do OS X Mountain Lion…
jauhari,

1
W El Capitan należy również wyłączyć ochronę integralności systemu przed przeniesieniem sterowników AMD. Zobacz szczegóły tutaj: osxdaily.com/2015/10/05/…
Peter Robert


3

Przeszedłem do trybu pojedynczego użytkownika bez większych problemów, ponieważ moja karta AMD wydaje się działać do momentu załadowania sterowników, tylko z paskami na ekranie. Więc muszę usunąć sterowniki zgodnie z opisem w asyncro. Odbudowałem kextcache (alternatywnie go usunąłem), ale mój Mac nie uruchamia się z grafiką wewnętrzną, ale używa dyskretnej grafiki (zgodnie z gfxcardstatus), po prostu całkowicie powolny, z wyglądem 32 kolorów i prążków na ekranie. Gdy tylko przywrócę sterowniki, zawiesza się przy starcie z szarym ekranem. Nie jestem pewien, czego mi brakuje.

gfxcardstatus 2.3 narzeka, że ​​nie może przełączyć się na grafikę wewnętrzną, ponieważ podłączony jest zewnętrzny wyświetlacz (nieprawda), 2.2.1 po prostu nie działa.

Jestem na Yosemite 10.10.1

Mam również włączoną funkcję FileVault, więc widzę zepsutą dyskretną grafikę od samego początku, gdy pojawia się monit o hasło, na długo przed załadowaniem jakiegokolwiek sterownika z dysku twardego.


Myślę, że to z powodu tej aktualizacji Yosemite. Te same problemy mam po zainstalowaniu.
Shmidt,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.