Szybki przegląd czasami pokazuje pusty panel w Mavericks [duplikat]


12

Mam OSX 10.9.2 i na niektórych zdjęciach podgląd pokazuje pusty panel zamiast obrazu. Czasami otwiera obraz, innym razem jest pusty (dla tego samego obrazu).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nie mogę znaleźć podobnych raportów w Internecie. Czy jest też jakiś alternatywny sposób? Aby zintegrować aplikację innej firmy do wyświetlania zdjęć podczas dotykania spacji.


1
To rzeczywiście błąd Mavericks, możesz wysłać raport do Apple na ten temat.
Rob

1
OK, skorzystałem z apple.com/feedback/macosx.html, aby zgłosić i link do tego tematu tutaj.
davidhq

1
Też mam ten problem. Jest to sporadyczne i zwykle zdarza się, gdy sekwencyjnie przegląda się szereg zdjęć o wysokiej rozdzielczości (np. Pliki JPEG o rozmiarze kilku megabajtów). Ale gdy się pojawi, ten sam obraz nadal wyświetla puste podglądy szybkiego podglądu.

1
Sam to widziałem, nawet we wcześniejszych wersjach systemu OS X. Jeśli zamknę szybki przegląd i otworzę go ponownie, zawartość magicznie się pokaże. Bardzo dziwny.
Scott Walter

Występuje nie tylko ten bardzo oczywisty i irytujący błąd, ale także szybsze przeglądanie.
Scott Biggs

Odpowiedzi:7

Wydaje mi się, że to naprawiło to:

defaults delete com.apple.finder QLEnableTextSelection && killall Finder

Dawno temu zmieniłem zaznaczanie tekstu w oknie Quick Look. Po wyłączeniu błąd zniknął


spróbuję, dziękuję .. ale myślę, że nie
włączyłem

1

Nie mam tego błędu na moim MBA 10.9.2

Widzę, że używasz XEE jako domyślnej aplikacji dla plików .jpg i innych?

Może wystąpić konflikt, więc spróbuj wyłączyć aplikację XEE.


Nie wiem, ale prawdopodobnie nie ... to tylko link do otwartego XEE, myślę, że nie powinien interweniować.
davidhq

Powiedziałem może :) po prostu przypisz podgląd jako standardową aplikację do .jpg i zobaczmy.
Ruskes

Myślę, że to nie ma znaczenia, ponieważ używam miejsca do podglądu, a nie podwójnego klikania plików ... XEE nie może być związane z podglądem plików. Czy mam rację? :]
davidhq

1

Właśnie znalazłem ciekawe obejście dla porównywania dwóch obrazów lub po prostu wyświetlania obrazu: naciśnij alt, aby wyświetlić obraz w 100% (i cmd, aby przywrócić obraz, aby zmieścił się w ramce szybkiego wyglądu). Nawet jeśli obraz zgasł, to wróciło dla mnie.

Ponadto, jeśli przechodzę między plikami (w górę i w dół), a każdy z nich staje się pusty, mogę nacisnąć Alt (w skrócie), przejść do następnego obrazu i nacisnąć Alt, a teraz Finder pozwala mi przejść między dwa obrazy w porządku.

Nie jest to świetna poprawka, ponieważ jest bardzo tymczasowa, ale gdy wszystko, co chcesz zrobić, to zobaczyć cholerny obraz, to naprawdę pomaga.

źródło


1

WRESZCIE! Łał! To naprawiło to!

wartości domyślne delete com.apple.finder QLEnableTextSelection; killall Finder

Gdybym miał listę zdjęć, wszystkie o różnych rozmiarach, cofnięcie jednego obrazu pokazywałoby biały ekran, gdybym wrócił jeszcze kilka, zdjęcia by się pojawiły. Idąc do przodu jeden obraz zrobiłby to samo. Bardzo konsekwentnie, próbowałem wielu poprawek.

Powyższa poprawka jest jedyną działającą funkcją. Tak, w końcu!


Tak, to wspaniale! Pracował również dla mnie.
davidhq

1

Jestem właściwie winny, ponieważ kilka lat temu odkryłem polecenie „domyślnego zapisu”, które aktywowało funkcję zaznaczania ukrytego tekstu. To było w mojej książce Mac Kung Fu.

Oprócz powyższego rozwiązania dodam, że w zależności od tego, jak zaimplementowałeś zaznaczanie tekstu w Quick Look, mogą być potrzebne:

defaults delete -g QLEnableTextSelection

Następnie wyloguj się i zaloguj ponownie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.