QuickLook wyświetla puste miejsca podczas wyświetlania niektórych obrazów


23

Podczas korzystania z QuickLook do szybkiego przeglądania wielu obrazów (naciśnięcie spacji, a następnie używanie klawiszy strzałek do nawigacji), niektóre obrazy nie będą wyświetlane przez QuickLook po ich ponownym naciśnięciu (na przykład cofnięciu).

GIF wykonuje znacznie lepszą pracę niż ja, pokazując problem. Oto mój podgląd kilku losowych obrazów:

nagrywanie ekranu

Próbowałem usunąć

~/Library/Preferences/com.apple.QuickLookDaemon.plist ~/Library/Caches/com.apple.QuickLookDaemon/Cache.db ~/Library/Caches/com.apple.QuickLookDaemon32/Cache.db ~/Library/Containers/com.apple.quicklook.ui.helper

i ponowne uruchomienie, niestety bezskutecznie.

Naprawianie uprawnień i restartowanie Findera w trybie 32-bitowym, jak sugerują inni, również nie wydaje się mieć żadnego wpływu na ten problem.

Dzieje się tak w przypadku wszystkich rodzajów obrazów, bez względu na ich źródło lub format.

Odpowiedzi:


27

Ten błąd „pustego obrazu szybkiego podglądu” jest spowodowany aktywacją nieudokumentowanej funkcji TextSelection. Gdy tylko usunąłem tę funkcję za pomocą tego polecenia terminala, puste obrazy nigdy więcej nie były widziane ;-)

defaults delete com.apple.finder QLEnableTextSelection; killall Finder;

Jeśli to polecenie usuwania nie działa dla Ciebie, możesz spróbować wyłączyć tę funkcję za pomocą

defaults write com.apple.finder QLEnableTextSelection -boolean NO; killall Finder;

Niesamowite rzeczy! Szkoda stracić funkcję TextSelection, ale warto. Dzięki!
Kilian

Użyłem OnyX do wyłączenia „Włącz zaznaczanie tekstu w Szybkim spojrzeniu” w Parametry> Wyszukiwarka> Różne. opcje: działa świetnie. Próbowałem to rozgryźć przez jakiś czas. Z jakiegoś powodu linia poleceń nie działała dla mnie.

1
Dla tych, którzy są ciekawi, co właściwie robi ta funkcja: cl.ly/image/301n072x3W33
Nick Woodhams

12

Tymczasowym rozwiązaniem jest naciśnięcie klawisza ALT (dwukrotnie), gdy zostanie wyświetlony szary obraz.


1
Chociaż nie jest to rozwiązanie, jest to cholernie niesamowite obejście. Dziękuję Ci za to!
Kilian

Cały czas korzystam z funkcji TextSelection, więc wyłączenie jej nie było dla mnie rozwiązaniem. To obejście jest świetną „poprawką”. Dzięki!
Insomniac Software,

1

Używam Yosemite. Wypróbowałem wszystkie powyższe podejścia, ale nie trwały długo. Ale znalazłem jedno podejście, które działa DID. Przytrzymaj klawisz Opcja przed naciśnięciem przycisku Quick Look (ikona zmieni się). Zdjęcia przejdą do pełnego ekranu. Wtedy to nie zawiedzie. Naciśnij klawisz Esc, aby wyjść.


0

Nie mogłem po prostu usunąć pliku, aby rozwiązać problem. Musiałem przejść na swoje konto zapasowe i zrobić kopię pliku, ~/Library/Preferences/com.apple.finder.plista następnie przenieść go na konto użytkownika. Jestem pewien, że możesz zrobić to samo z kontem użytkownika-gościa.

Dla mnie problem był spowodowany kopiowaniem tekstu w QuickLook. Zauważyłem, kiedy włączyłem, defaults write -g QLEnableTextSelection -bool trueże pojawia się pusty błąd Quicklook, o którym mówiono w tym wątku. Gdy go wyłączyłem, defaults write -g QLEnableTextSelection -bool falseproblem zniknął.


0

Znalazłem rozwiązanie. Mam Yosemite i żadne z tych rozwiązań linii terminalowej nie działało dla mnie, ani nie korzystałem z Onyx.

Wygląda na to, że Yosemite dodał natywną obsługę szybkiego podglądu animowanych gifów. Po prostu przejdź do swojej biblioteki i usuń zainstalowany plik szybkiego podglądu. Przeczytaj N15h0 w odpowiedzi 15, aby poprawnie wykonać procedurę. (Na dole)

http://www.quicklookplugins.com/2009/10/01/animated-gif/


Przepraszamy, ale pytanie / problem nie ma nic wspólnego z obrazkami gif. Nie zainstalowano niestandardowego pliku szybkiego podglądu.
Kilian

-1

Może to być jakiś błąd renderowania z powodu przełączania między obrazami „zbyt szybko”, aby Mac mógł je obsługiwać. Teoretycznie może to wynikać z rozmiaru pliku i / lub wymiarów obrazu, co utrudnia renderowanie obrazów wystarczająco szybko podczas szybkiego ich przewijania. Chociaż powinny być przechowywane w pamięci podręcznej przez chwilę po ich obejrzeniu, więc nie sądzę, że tak jest.

Przeczytałem tutaj , że od początku występował problem z Mavericks i QuickLook i najwyraźniej nie został jeszcze rozwiązany. Mam nadzieję, że niektóre wskazówki wymienione w tym linku są dla Ciebie nieco pomocne. Przeszukam jeszcze trochę i edytuję ten komentarz, jeśli znajdę coś interesującego.


Dzięki za link, ale niestety żadne z wymienionych rozwiązań nie jest w stanie pomóc :(
Kilian
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.