Utrzymanie proporcji obrazu podczas kadrowania obrazu za pomocą podglądu


9

Lubię wygodę przycinania obrazów jpg / png za pomocą Preview, ale chciałbym też czasami móc ograniczyć proporcje przyciętego obrazu. Jest to przydatne na przykład, jeśli chcę przygotować obrazy do wydrukowania w formacie 4x6 lub 5x7, unikając przy tym niespodziewanego przycinania wykonanego przez laboratorium fotograficzne.

Mam nadzieję, że istnieje szybki i łatwy sposób na zrobienie tego (tj. Bez potrzeby inwokowania potwora edycji obrazu dla tego podstawowego zadania). Czy zdajesz sobie z tego sprawę?


Czy chcesz zainstalować dodatkowe oprogramowanie, pod warunkiem, że nie jest to gigant?
Ashley,

@ Ashley Tak, rzeczywiście. Z przyjemnością zainstaluję wszystko, pod warunkiem że nie będzie zawierało dodatkowych funkcji 9999, uruchomienie zajmie 10 sekund i zajmuje 3 GB na moim dysku.
Calaf

Odpowiedzi:


6

W Photo(nie iPhoto) kliknijEdit

edytować

następnie Crop

Przyciąć

potem Aspecti w końcuOriginal

Format \ Oryginał.

W chwili pisania tego tekstu (sierpień 2016 r.) Nie można tego zrobić za pomocą narzędzia Preview ani żadnego innego programu giełdowego w El Capitan. Photojest prawie w magazynie i jest dość łatwy w użyciu Photo.


2

Zrób to w iPhoto.

 • Otworzyć plik.
 • Wybierz Edit.
 • Wybierz Croplub wpiszc
 • Zaznacz pole ograniczenia dla Originaldrugiego wymiaru
 • Przytnij i uderz Enter.
 • Save.

1

Nie ma możliwości zrobienia dokładnie tego, co określasz w Preview.app bez odrobiny matematyki.

Przytrzymanie klawisza Shift podczas korzystania z narzędzia wyboru zmusi pole wyboru do zachowania się w kwadratowych wymiarach, a przytrzymanie klawisza opcji spowoduje otwarcie pola wyboru od środka miejsca rozpoczęcia zaznaczenia, przy jednoczesnym przytrzymaniu klawisza shift i opcji klawisze będą wdrażać obie te funkcje jednocześnie. Po utworzeniu odpowiedniego rozmiaru pola wyboru, możesz użyć Command-K, aby przyciąć. Użycie funkcji Dopasuj rozmiar w menu Narzędzia domyślnie zachowuje proporcje.

Nie to, o co prosiłeś, ale podczas korzystania z narzędzia zaznaczania zauważysz liczby w 2 rogach pola wyboru i jeśli jesteś bardzo dobry z matematyki (tj. Wiesz, czy wyświetlane liczby są wielokrotnościami pożądanego współczynnika proporcji ) i mieć pewną rękę, możesz osiągnąć to, o co prosisz w locie. W przeciwnym razie będziesz musiał obliczyć te wymiary wcześniej lub pojedynczo i ręcznie spróbować dopasować liczby. Ostatecznie i we wszystkich okolicznościach, z mojego doświadczenia wynika, że ​​matematyka jest po prostu nieunikniona.


przycinanie zdjęć PRO

Możesz chcieć wyświetlić wersję demonstracyjną, korzystając z aplikacji dedykowanej dokładnie temu, co chcesz zrobić (zamiast szukać funkcji, której po prostu nie ma w tak prostej, choć często bardzo przydatnej aplikacji, takiej jak Preview.app), na przykład przycinanie zdjęć PRO . Osobiście nie poleciłbym korzystania z Mac App Store ;-), ale jest on również dostępny w Mac App Store .


ciemny stół

Alternatywnie, dla aplikacji o wiele potężniejszej niż wersja Preview lub Photo Crop Pro, odkryłem Darktable , który

„jest aplikacją do zarządzania przepływem fotografii i programistą RAW. Wirtualny stół oświetleniowy i ciemnia dla fotografów. Zarządza cyfrowymi negatywami w bazie danych, pozwala przeglądać je za pomocą powiększalnego stołu oświetleniowego i umożliwia tworzenie surowych obrazów i ulepszanie ich”.

Darktable można zainstalować ręcznie, ale jest on również obsługiwany jako port za pomocą MacPorts, jeśli wolisz korzystać z zarządzania pakietami. Poniżej zamieściłem instrukcje krok po kroku dotyczące instalacji MacPorts i Darktable.


ŻYŁKA

Kolejną niezwykle potężną alternatywą zasugerowaną w innej odpowiedzi (dziękuję Ecnerwal!) Jest używanie GIMP . GIMP można zainstalować ręcznie lub zbudować ze źródła za pomocą MacPorts. Poniżej zamieściłem instrukcje instalacji GIMP za pomocą MacPorts. Jeśli dobrze znasz Adobe Photoshop , możesz chcieć wykonać demo za pomocą GIMPshop , który bardzo sprytnie i wygodnie rekonstruuje wygląd GIMP, aby pojawiał się i zachowywał prawie jak Photoshop ... i to wszystko za darmo.


MacPorts

Jeśli szukasz dojrzałego rozwiązania do zarządzania pakietami, na OS XI polecam MacPorts . MacPorts wymaga odpowiedniej wersji xcode; xcode_5.1.1.dmg to najnowsza wersja Mavericks i Mountain Lion, która wymaga bezpłatnej rejestracji jako programista Apple . Po zarejestrowaniu i zalogowaniu powyższy link do xcode zainicjuje pobieranie xcode.

Poznaj MacPorts

Zainstaluj MacPorts

Wprowadź te polecenia za pomocą /Applications/Utilities/Terminal.app

 curl -Ok https://distfiles.macports.org/MacPorts/MacPorts-2.2.1.tar.bz2

 tar xf MacPorts-2.2.1.tar.bz2

 cd MacPorts-2.2.1

 ./configure

 make

 sudo make install     # *not war!*

 cd ..

 rm -rf Macports-*

 sudo /opt/local/bin/port -v selfupdate

dodaj MacPorts do $ PATH:

 export PATH=/opt/local/bin:/opt/local/sbin:$PATH

zainstaluj Darktable

 sudo port -vsc install darktable

zainstaluj GIMP

 sudo port -vsc install gimp

przeszukaj MacPorts w poszukiwaniu innych bezpłatnych narzędzi do robienia zdjęć

 port search photo

aby całkowicie odinstalować MacPorts

Jeśli z jakiegokolwiek powodu musisz usunąć MacPorts:

 sudo port -dfp uninstall --follow-dependencies installed

 sudo port -dfp uninstall all

 sudo rm -rf /opt/local  

 sudo rm -rf /Library/Tcl/macports*

0

Nie sądzę, żeby „to, czego chcesz” naprawdę istniało, więc odpowiem alternatywnymi sposobami dotarcia tam, które są mniej bolesne niż pozostawanie w wersji zapoznawczej.

Mam regularny przepływ ze stałym aspektem, w którym korzystam z narzędzia z zestawu kamer (prawdopodobnie przestarzałe - z pewnością wątpię w rozmowę z kamerą za pomocą zaktualizowanych systemów), które wykonuje stałe kadrowanie, zmianę rozmiaru na ustalone piksele i eksportowanie - a następnie otwieranie w podglądzie i użyj jego narzędzi do dostosowywania kolorów (które docierają tam, gdzie chcę, szybciej niż rzeczy z większą liczbą opcji i wystarczająco dobrze do pracy.) Możesz znaleźć coś podobnego (jeśli chodzi o uprawę) w oprogramowaniu dla posiadanego aparatu.

Jeśli Twoim głównym problemem jest „behemot” (lub jego brak), GIMP wykonuje stałą uprawę obrazu w atrakcyjnej cenie (za darmo lub za darowiznę) i bez (IMHO) behemota. Po cichu stało się całkiem przyzwoicie, choć zaczęło się śmiesznie źle.


0

Narysuj przekątną od jednego rogu do drugiego. Następnie naciśnij Cmd-A i przesuń jeden z odpowiednich uchwytów narożnych na linii, aby zaznaczyć żądany region. Naciśnij przycinanie, a następnie ponownie usuń linię.

Może nie uważasz, że jest to prostsze niż otwieranie oprogramowania do edycji obrazów :), ale mimo to jest dość szybkie.


Nie mam jasności co do tego, co mówisz. 1- Cmd-A oznacza tylko cały obraz. Jak to pomaga? 2- „.. następnie ponownie usuń linię.” Jaka linia?
Calaf

@ Calaf Myślę, że Chris2u oznacza narysowanie ukośnej linii za pomocą Narzędzia> Adnotacja> Linia. Następnie cmd-a pomaga dokonać wyboru, zaczynając od lewego górnego rogu, i możesz przesuwać dolny prawy wzdłuż zaznaczonej przekątnej.
Ashley,

Widzę. Ale to tylko przybliżenie, nie? Co ważniejsze, nie staram się tylko zachować proporcji oryginalnego obrazu. Próbuję wykadrować część obrazu o proporcjach 4: 6 lub 5: 7.
Calaf

-1

Jeśli dobrze rozumiem Twoje pytanie można po prostu użyć rozmiarze ... Ustaw opcję z Narzędzia menu, a jeśli nie jest jeszcze wybrana, ustaw Fit w celu Niestandardowy .


1
Wybranie opcji „Dopasuj do” zmienia rozmiar obrazu tylko w celu dopasowania do rozmiaru, jak sugeruje nazwa. W jaki sposób pomaga to przyciąć obraz do odpowiedniego rozmiaru?
grg

-1

Wiem, że ten wątek jest stary, ale zawsze można to zrobić za pomocą skryptu Automator. Nie masz jednak kontroli nad tym, co zostało przycięte ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.