Usuń cień okna i zamień na kontur


10

Używam OS X 10.8.4. Moim celem jest usunięcie szerokich cieni wokół okien i zastąpienie ich cienkim czarnym konturem.

Opublikowano kilka pytań z pytaniem, jak usunąć lub zmniejszyć cienie.

Jak zmniejszyć cień okna w Mac OS X?

Wyłącz cienie wokół okien lub paska menu w systemie OS X

Jak mogę usunąć cień okna w Mountain Lion?

Mountain Lion - przeskaluj cienie okna

Jak usunąć dekorację okna w OSX?

Nie miałem szczęścia z żadną z opublikowanych odpowiedzi. Wszystkie wymienione programy nie są już hostowane lub nie działają w systemie 10.8.4. Znalazłem jednak program o nazwie ShadowSweeper, który usuwa cienie.

http://download.cnet.com/ShadowSweeper/3000-2072_4-75966596.html

Jedno z powyższych pytań wspomina również o tym programie, którego nie próbowałem, ale wygląda na to, że może działać.

https://github.com/puffnfresh/toggle-osx-shadows

Mam program ShadowSweeper działający przy uruchamianiu i teraz mogę układać okna razem bez cieni, które zasłaniają okna. Problem polega na tym, że nie ma granicy między osobnymi oknami. Estetyka jest dziwna i staje się myląca, gdy okna tego samego koloru znajdują się jeden na drugim.

Idealnym rozwiązaniem byłoby cienkie obramowanie wokół każdego okna. Jak można to osiągnąć?

Alternatywnie, czy jest lepszy sposób na kafelkowanie okien bez rzucania cienia zasłaniającego sąsiednie okna, przy jednoczesnym zachowaniu odrębności każdego okna?

Okna iTerm bez cienia

Aktualizacja: Nie sądzę, że odpowiedź będzie dostępna w najbliższym czasie, ale ponieważ wydaje się, że to pytanie generuje pewien ruch, pomyślałem, że warto podzielić się tym, jak układam okna razem, ponieważ wspomniałem o tym w pytaniu. Używam łupków . To SO pytanie ma kilka alternatyw, które również wyglądają dobrze. Zwykle mam 2 okna obok siebie idealnie wyłożone kafelkami z ukrytą stacją dokującą. To całkiem miłe.

Aktualizacja 2: Shadow Sweeper nie działa na El Capitan i wyświetla komunikat o błędzie informujący, że poprawka prawdopodobnie nie zostanie znaleziona.

Odpowiedzi:


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.