Jak mogę usunąć cień okna w Mountain Lion?


10

Istnieje aplikacja o nazwie ShadowKiller, która wydaje się popularna i podobno działa dla Lion, ale wydaje się, że umiera, gdy tylko spróbuję uruchomić ją w Mountain Lion.

Chciałbym ominąć cienie otaczające okno.


Myślę, że ten wątek powinien zostać rozszerzony również na OSX Yosetime.
Léo Léopold Hertz 준영

Odpowiedzi:


9

Ten działa dla mnie dobrze: toggle-osx-shadows .

Jest łatwy do skompilowania i używania, a jest tylko 17 linii kodu.


1
Jeśli nie masz XCode i nie przeszkadza ci pobieranie z Dropboxa ludzi, oto use, który właśnie skompilowałem na moim komputerze Mac ;-) Nic z tym nie zrobiłem, a to działało świetnie dla mnie ... Ale jeśli nie jesteś żądny przygód, pobierz go z powyższego repozytorium git i sam go zbuduj! dl.dropboxusercontent.com/u/274922/toggle-osx-shadows Musisz chmod 700 toggle-osx-shadowsoczywiście uczynić go wykonywalnym!
Brad Parks,

Testowane w porządku na Yosemite: przy użyciu brew: brew install raw.githubusercontent.com/puffnfresh/toggle-osx-shadows/master/…
Olivier

1

ShadowKiller nadal działa dla mnie w wersji 10.8, ale powinien po cichu wyjść po otwarciu. Możesz uruchomić go przy logowaniu, dodając go do elementów logowania.

Nokturn ma również opcję wyłączenia cieni.

Powiązane pytania w Super User:


O, rozumiem. Próbowałem Nokturnu, ale wygląda na to, że opcja wyłączania cieni też nic nie robi.
Kit Sunde

Jest dostępny tylko wtedy, gdy włączony jest tryb nocny.
Lri

1

Spędziłem dużo czasu na tej kwestii, a nawet doszedłem do tego, że napisałem mały program, aby to naprawić. Potem odkryłem coś znacznie prostszego:

defaults write NSGlobalDomain NSUseLeopardWindowValues NO
defaults write com.apple.Safari NSUseLeopardWindowValues YES

Drugi jest konieczny, ponieważ Safari nie lubi cieni (w syslog pojawia się komentarz „Nieprawidłowe niebuforowane parametry cienia”.


Uruchomiłem te polecenia w oknie terminala. Nic się nie stało. Gdzie mają być modyfikowane ?. Przepraszamy początkującego na Maca.
so_mv 27.04.13

so_mv: wyloguj się i zaloguj; jedyną rzeczą, którą zauważam, że te polecenia się zmieniają, jest usunięcie cieniowania na pasku tytułu okna ... cienie są nadal rzucane na leżące pod nimi okna
Dolph

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.