Tworzenie rozruchowego USB systemu Windows 8.1 w systemie OS X?


105

Powody, dla których warto utworzyć taki USB, to:

 • Nie można uruchomić komputera i chcesz przygotować rozruchowy dysk USB przy użyciu pliku ISO, który masz na zewnętrznym dysku twardym.
 • zainstalować system Windows 8.1 na komputerze Mac bez Boot Camp.

Jakie są niezbędne kroki, aby utworzyć bootowalną pamięć USB systemu Windows 8.1 na komputerze Mac?

Odpowiedzi:


163

Nie jestem do końca pewien, dlaczego chcesz zainstalować system Windows 8.1 bez BootCamp.

Pamięć USB musi być nieco większa niż .isoplik, który chcesz nagrać. Nie ma znaczenia, czy są na nim jakieś dane, to całkowicie wymazuje całą rzecz.


Kroki, aby osiągnąć zwycięstwo

 1. Pobierz ISO, którego chcesz użyć
 2. Otwórz terminal (w / Aplikacje / Narzędzia)

  2.1 Przejdź do ścieżki, w której znajduje się plik .iso

  2.2 Użyj, lsaby wyświetlić listę wszystkich folderów

  2.3, cd /path/to/isoaby zanurzyć się w folderze lub cd ..wrócić ścieżką

 3. Konwertuj .isona .imgużywanie hdiutil:
  hdiutil convert -format UDRW -o /path/to/target.img /path/to/source.iso
 4. Zmień nazwę, jeśli OS X dał jej .dmgzakończenie:
  mv /path/to/target.img.dmg path/to/target.img
 5. Wpisz, diskutil listaby uzyskać listę aktualnie podłączonych urządzeń
 6. Włóż dysk USB, którego chcesz użyć
 7. Uruchom diskutil listponownie, aby zobaczyć, do czego przypisano pamięć USB eg - /dev/disk3
 8. Uruchom diskutil unmountDisk /dev/diskN(gdzie Njest numer przypisany do pamięci USB, w poprzednim przykładzie byłby to 3)
 9. Run sudo dd if=/path/to/target.img of=/dev/diskN bs=1m(jeśli pojawi się błąd, należy wymienić bs=1mzbs=1M
 10. Uruchom diskutil eject /dev/diskNi usuń pamięć USB
 11. Pamięć USB będzie teraz gotowa do użycia

WAŻNE W kroku 9 możesz użyć miejsca docelowego, /dev/rdiskNaby skrócić czas kopiowania.

UWAGA: Czasami nie zawsze konieczny będzie Krok # 4 . Nie cały czas. Nie jestem pewien, dlaczego doda .dmgzakończenie, a innym razem pozostawi to w spokoju.

UWAGA 2: Czy mogę zasugerować, abyś poznał nazwę .isopobranego pliku lub po prostu zmień jego nazwę win8.1.isolub coś innego i umieść go w folderze Desktop. W ten sposób, gdy wpisujesz polecenia takie jak # 3 i # 4 itp., Możesz wpisać to w następujący sposób:

hdiutil convert -format UDRW -o ~/Desktop/win8.1.img ~/Desktop/win8.1.iso

i

mv ~/Desktop/win8.1.img.dmg ~/Desktop/win8.1.img

a krok nr 9 wyglądałby tak:

sudo dd if=~/Desktop/win8.1.img of=/dev/diskN bs=1m

WAŻNE - Możesz śledzić postęp, naciskając klawisze CTRL + T. Wyświetli on informacje o procesie i zapisy, ponieważ używamy bs=1mkażdego rekordu o wielkości 1 Mb, więc możesz łatwo śledzić postęp.


Nie chcę obrażać się na Note i Note2 , po prostu upewniam się, że wiesz, co oznaczają wszystkie te polecenia. To najprostsza metoda. Chyba że ktoś inny wymyśli coś lepszego.


4
Spojrzałem też tutaj, apple.stackexchange.com/a/62700/49601 , mają rozwiązanie, które może być nieco łatwiejsze do pracy, jeśli potrzebujesz. Jestem maniakiem terminali, więc staram się robić tyle, ile mogę, używając tego narzędzia zamiast aplikacji.
Danijel-James W

2
Terminal jest niesamowity. Terminal jest podstawowym systemem w OS X. Cóż, w pewnym sensie. OS X jest w rzeczywistości formą systemu UNIX o nazwie BSD. Terminal to „konsola”, jeśli chcesz, sposób interakcji z nim. Nie szkodzi OS X i działa o wiele lepiej, ponieważ zapewnia bezpośredni dostęp do funkcji, które w innym przypadku byłyby przed tobą ukryte. Z początku nienawidziłem tego, to jest jak wiersz polecenia w systemie Windows, ale potem zrozumiałem go przez lata i teraz nie mogę bez niego żyć.
Danijel-James W

3
Zauważyłem, że ilekroć mam napisać ścieżkę do pliku w terminalu, po prostu przeciągam i upuszczam plik, który zmieniam z dowolnego folderu, który jest umieszczony w oknie terminala po poleceniu, więc w kroku 3 napisałbym: hdiutil convert -format UDRW -o Pamiętaj, że linia powinna kończyć się spacją. Następnie przeciągnij plik ISO do terminala, zmień końcówkę z ISO na IMG i przeciągnij plik ISO do terminala ... et voilà ... dwie idealne ścieżki bez konieczności zgadywania. Mam nadzieję, że to pomoże;)
FlashGirl

4
Próbowałem użyć tego do instalacji Win 7 - ale pamięć USB nie została rozpoznana przez komputer. (wszystkie pliki pojawiły się podczas przeglądania w / mac). Zgaduję, że najpierw musiałem sformatować coś innego niż Fat32? Skończyło się na tym, że korzystałem z okna systemu Windows, aby utworzyć pakiet instalacyjny.
evilblender

8
+1 za niedziałanie. Dysk wynikowy też nie jest dla mnie bootowalny.
user1301428,

5

Chciałbym skomentować poprzednią odpowiedź, ponieważ jest to (prawie) doskonały opis tego, co należy zrobić (przynajmniej w przypadku dystrybucji Linuksa, nad którymi pracowałem w ciągu ostatniego tygodnia), ale jestem nieśmiały w stosunku do 50 przedstawiciel potrzebny do komentarzy…

W każdym razie, aby uzupełnić odpowiedź @ danijel-j, odkryłem, że (niektóre?) Klucze USB, których używałem, wymagały ode mnie podziału na partycje, zanim BIOS na netbooku, z którym pracowałem, je rozpoznał (prawdopodobnie nie mieli MBR / GPT do odczytania przez maszynę). Partycjonowanie wykonałem za pomocą Disk Utility.app, ale jestem pewien, że praca z nim diskutilbyłaby równie łatwa (wciąż nie znam poleceń i opcji CLI diskutil).


Cześć, dzięki za zwrócenie na to uwagi. Później uzupełnię moją odpowiedź za pomocą Narzędzia dyskowego i terminala, aby pokazać wszystkim, o czym mówisz.
Danijel-James W

1

To okropne, ale porzuć wszelkie wysiłki, aby to stworzyć z OSX Mojave 10.14.4. Wypróbowałem wszystkie metody, jestem sprawnym użytkownikiem i nic nie działało. Chociaż ciągle byłem w stanie utworzyć rozruchowy dysk USB, nie powiodło się to podczas instalacji systemu Windows A media driver your computer needs is missing.

Zweryfikowałem pobrany plik ISO, ponownie pobrany itp., Ale bezskutecznie.

Co działało:

Uruchom równolegle w systemie Windows, użyj narzędzia do tworzenia Windows Media i utwórz dysk USB.

Uruchomiony, zainstalowany bez problemu.

TL; DR jest absolutnie śmieszne, że nie można używać natywnych poleceń systemu OSX, aby to działało, ale najwyraźniej Microsoft nie ułatwił tego procesu z poziomu komputera Mac. Skorzystaj z narzędzia do tworzenia Windows Media z dowolnego dostępnego systemu operacyjnego Windows, w tym równolegle dostaniesz bootowalną pamięć USB, która zainstaluje się bez problemów ze sterownikami.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.