Separatory czasu migają niespójnie


14

Jeśli mam OS X wyświetla czas na pasku menu z migającymi separatorami, wydaje się, że migają niespójnie. Zrobiłem 32-sekundowy film z efektem. Dzieje się to na dwóch moich MacBookach Airs, 13-calowym modelu z połowy 2011 r. Z systemem MacOSX 10.8.4. Jeden jest używany w pracy, a drugi jest moją osobistą maszyną.

Wiem, że jest to raczej niewielki problem, ale nadal jestem bardzo ciekawy, co może być przyczyną tego problemu.

Aktualizacja

Wygląda na to, że zostało to naprawione w Mavericks!


2
Zdarza się również tutaj, ale zwykle używam Dnia-O, który i tak nie mruga. Ale znikające separatory wydają się odnosić do innych aktualizacji menuletów w tym samym czasie (przynajmniej mi tak to wyglądało), zobaczmy, czy ktoś wymyśli rozstrzygającą odpowiedź.
nohillside

1
Spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym i sprawdź, czy nadal występuje. To jeden ze sposobów, aby dowiedzieć się, czy są to problemy związane z systemem operacyjnym, czy po prostu spowodowane aplikacjami innych firm.
sayzlim,

1
Czy próbowałeś zresetować pasek menu? Otwórz terminal i wpisz killall -KILL SystemUIServer i sprawdź, czy to rozwiązuje problem.
Danijel-James W

1
Próbowałem trybu awaryjnego i zresetowałem pasek menu, ale problem nadal występuje
wydzwonił

Czy masz dostęp do innych programów innych niż mac-air, w których to widzisz?
cregox

Odpowiedzi:


4

Kilka myśli o tym, jak to wyśledzić:

  1. Czy w Preferencjach systemowych> Język i tekst> Region masz jakieś nietypowe ustawienia? (Niektóre z nich wpływają na formatowanie zegara ... z wideo, masz takie same ustawienia jak ja, ale zastanawiam się, czy masz tutaj coś niezwykłego, co być może Apple nie przetestowało zbyt dobrze?)

  2. Czy istnieje jakiś wzorzec braku / obecności separatorów? Na przykład z twojego filmu widzę, że są nieobecni po 46, 47 i 48 sekundach: czy to prawda w każdej minucie? (W takim przypadku przyczyną może być błąd logiczny w kodzie, który określa, czy separatory powinny być wyświetlane przez określoną liczbę sekund).

  3. Wierzę, że proces SystemUIServer kontroluje wiele ikon na pasku menu, w tym zegar. Jeśli użyjesz Monitora aktywności, aby go zamknąć, szybko się uruchomi ponownie, ale uzyskasz wgląd w to, co robi ten proces.

Kilka myśli:

  • Czy SystemUIServer może zużywa dużo procesora ?

  • W tej chwili spróbuj usunąć ikony paska menu inne niż Apple (zamykając odpowiednie aplikacje) i sprawdź, czy problem zniknie. Sugeruję to, ponieważ: nawet jeśli SystemUIServer nie zużywa dużo procesora (a obciążenie procesora systemu jest niskie), podejrzewam, że jeśli jedna z ikon menu kontroluje bloki (to znaczy: wykonuje jakieś wywołanie systemowe, które nie zwraca natychmiast , być może dlatego, że czeka na pewne dane), aktualizacje zegara mogą zostać wstrzymane.

Po dyskusji poniżej wydaje się, że niestety nic z tego nie pomogło w wyizolowaniu problemu. Jedyną pozostałą możliwością, jaką mogę wymyślić, jest napotkanie błędu Apple ... w takim przypadku możesz rozważyć zgłoszenie go na stronie bugreport.apple.com . (Mam płatne konto programisty, ale uważam, że nie jest to wymagane do zgłaszania tam błędów).


1. Nie, nie zmieniłem ich na nic niezwykłego. Na mojej osobistej maszynie wybrałem region Japonii, a na mojej maszynie roboczej - w regionie Singapuru. 2. Wygląda na losowy. Są też przypadki, w których pojawi się on na ułamek sekundy i zniknie. 3. SystemUIServer unosi się wokół 0,3 ~ 0,4, gdy obserwowałem separatory. Mój procesor jest bezczynny w 90%, gdy wystąpi ten problem. Usunąłem MenuMeters, zamknąłem Skype i Dropbox. Pozostały więc tylko ikony Wi-Fi, głośność, język klawiatury, bateria, zegar, reflektor i wreszcie centrum powiadomień. Problem nadal istnieje.
wyred 10.10.13

2
Przepraszam, jeśli coś w odpowiedzi nie miało sensu, @Buscar 웃. Dzięki za odpowiedzi, zdziwiony. Biorąc pod uwagę, że zredukowałeś ikony do tylko dostarczonych przez Apple, jedyną pozostałą możliwością, jaką mogę wymyślić, jest napotkanie błędu Apple - przykro mi to słyszeć. Przeredaguję swoją odpowiedź z odrobiną przemyślenia, ile jest warta.
Ashley,

-1

Być może twój system przestaje odpowiadać między czasami. Według tej książki

jeśli dwukropek przestanie migać, będziesz wiedział, że komputer Mac jest zamrożony i możesz go ponownie uruchomić.

Tak więc normalne mruganie mówi, że twój Mac jest szybszy, a jeśli zwalnia, być może uruchomiłeś jakąś kosztowną operację. Doświadczam tego za każdym razem, gdy uruchamiam Photoshop.


3
Zakładam, że istnieją inne sposoby na wykrycie zamrożonego Maca niż separatory bez mrugania :-)
nohillside

@patrix Tak, podobnie jak fakt, że jest zamrożony .
JJJollyjim
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.