Dlaczego SystemUIServer powoduje wysokie zużycie procesora?


15

Proces SystemUIServer zajmuje 30% mojego procesora. Przeszukanie ujawnia błąd oszczędności światła dziennego Snow Leopard, który można rozwiązać, usuwając zegar z paska menu. Jestem na Lionie i próbowałem tego bez powodzenia. Wszelkie pomysły, jak to naprawić?


3
Nie mogę konkretnie zgadnąć, dlaczego interfejs użytkownika ma ciągłą pracę, ale zwykle jest to element menu innej firmy, który utknął w pętli. Jeśli chcesz to debugować, możesz uruchomić sysdiagnose SystemUIServeri zgłosić błąd w Apple. Często możesz przeglądać raporty, aby zobaczyć, co robi ten proces - ponieważ jesteś również na stosie przepełnienia stosu, może to być coś, co masz wiedzę, aby przejrzeć skrypt i wyniki i dowiedzieć się, dlaczego procesor jest wysoki.
bmike

Odpowiedzi:


7

Mam ten sam problem. Problem jest spowodowany przez widget innej firmy, który korzysta z Internetu. Dla mnie problem stanowił dropbox. Jeśli Dropbox aktualizuje moje pliki, systemiserver nadal korzysta z dużej ilości procesora. Jedynym rozwiązaniem jest wymuszenie wyjścia (użycie terminala lub monitora aktywności) lub wyłączenie widżetu innej firmy.


7

Wygląda na to, że istnieje kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu.

Miałem ten sam problem i dzisiaj zauważyłem, że mój zegar nie wyświetlał prawidłowego czasu od około 2 godzin, a kiedy zatrzymuję się nad nim, dostaję wirującą piłkę plażową.

Z tego artykułu dowiedziałem się , że możesz po prostu zabić proces SystemUIServer, a on sam się zrestartuje i wszystko powinno być dobrze.

Aby zabić proces SystemUIServer, możesz po prostu otworzyć Monitor aktywności, Filtrować według nazwy procesu lub% procesora (ponieważ będzie to prawdopodobnie najwyższy użytkownik procesora), a następnie wybrać „SystemUIServer” i wybrać „Zakończ proces” z opcji na góra okna (przycisk, który wygląda jak znak stopu).

Po zabiciu procesu system OS X po prostu ponownie go zainicjuje i powinieneś powrócić na właściwy tor. Wydaje się to jednak tylko tymczasowe rozwiązanie i możesz się z nim spotkać ponownie.

Aby uzyskać bardziej trwałe rozwiązanie (jeśli nie boisz się zapuścić na ląd), wypróbuj proces opisany w tym artykule , który dostarczył Joshua Taylor, w którym dodajesz zadanie crona do OS X, które ponownie uruchamia SystemUIServer na początku każdego inna godzina (automatyzacja powyższego rozwiązania tego problemu):

Otwórz terminal (/Applications/Utilities/Terminal.app).

Rodzaj:

crontab -e

.. i naciśnij Enter.

Naciśnij literę „a” na klawiaturze.

Wprowadź następujące dane, używając tabulatorów dla dużych separacji:

0 */2 * * * killall SystemUIServer

Naciśnij klawisz Escape na klawiaturze.

Rodzaj:

:wq

.. (to dwukropek, w, a następnie q) i naciśnij klawisz Enter.

Zamknij Terminal.app.


4
To wydaje się leczyć jeden z objawów, a nie cokolwiek, co powoduje to w pierwszej kolejności. Wyobraź sobie samochód, który się zatrzymuje. Pokazujesz, jak automatycznie zrestartować silnik, ale tak naprawdę nie naprawiłem problemu.
bmike

2

Spowodowałoby to zakończenie procesu tylko wtedy, gdy czas pracy procesora przekracza 5 minut:

*/15 * * * * [[ "$(ps -e | grep SystemUIServer | awk '{print $3}')" > 5:00.00 ]] && killall -kill SystemUIServer

Jeśli nie wiesz, jak używać vi, możesz zmodyfikować plik crontab za pomocą EDITOR=nano crontab -e.


3
Jest to przyzwoita metoda automatycznego odzyskiwania - ale nie wyjaśnia, jak coś naprawić. Podejrzewam, że sugerujesz, że istnieje przeciek pamięci lub zasobów i że konieczne jest okresowe czyszczenie, ale jeśli proces zapisuje do dowolnego pliku, jego całkowite zabicie może również eskalować problem.
bmike

2

Ostatnio miałem ten sam problem na komputerze Mac Pro z systemem 10.7.5 z zainstalowanym DropBox. Aktualizacja obecnej wersji DropBox (2.6.2) znacznie pomogła, ale nie całkowicie. Zamiast spowalniać system za pomocą obracającego się koła tęczy i SystemUIServer zgłasza 98% użycie procesora wiele (irytujących) razy dziennie, teraz jest on obecnie dwa razy większy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.