Czego używa mój GPS?


47

Na moim telefonie z Androidem (Desire HD) wskaźnik GPS jest aktualnie włączony i miga.

Jak mogę dowiedzieć się, która aplikacja jest odpowiedzialna za korzystanie z GPS? Mam swoje podejrzenia, ale chciałbym wiedzieć na pewno.

Jest zakorzeniony i jestem bardziej niż swobodnie przesłuchiwany / dev lub jakoś tak. Uruchamianie 2.2.


2
To jest dobre pytanie. Chciałbym wiedzieć, czy istnieje jakiś dziennik dostępu GPS. Często na ekranie blokady coś pinguje sygnał GPS, który następnie zatrzymuje się, gdy tylko zakończę logowanie.
eidylon

2
Jednym ze sposobów dowiedzenia się może być wyłączenie GPS i sprawdzenie, które aplikacje narzekają.
ale

5
Lub zamykaj aplikacje jeden po drugim i sprawdzaj, kiedy GPS przestanie być używany.
Mateusz

Na przykład testuję aplikację o nazwie GPS Tracker, która po otwarciu korzysta z GPS (zgodnie z oczekiwaniami). Ale jeśli nie zamkniesz tego Explicity (wybierając opcję wyjścia po naciśnięciu przycisku menu ), a zamiast tego naciśniesz przycisk Home lub przejdziesz bezpośrednio do innej aplikacji, GPS Tracker nadal korzysta z GPS, ponieważ śledzi twoją trasę ... Myślę, że to samo dzieje się z innymi aplikacjami, których używasz. Wniosek: znajdź sposób na ich zamknięcie bezpośrednio z samej aplikacji.
Nicolás

@ Nicolás Mam dokładnie to samo pytanie i jestem pewien, że żadne oprogramowanie do śledzenia tras GPS nie jest poprawnie aktywne (chociaż mam kilka zainstalowanych). GPS nagle się włącza, miga przez chwilę, a następnie znika (przypuszczalnie dlatego, że znalazł moją lokalizację). Dzieje się tak, gdy nie mam uruchomionych aplikacji, które, jak sądzę, mogłyby mieć jakiekolwiek zastosowanie dla GPS.
Ilari Kajaste

Odpowiedzi:


13

Zainstaluj części zamienne . Otwórz i kliknij „Historia baterii”. Wybierz listę rozwijaną u góry, a następnie wybierz „Wykorzystanie GPS”. Pokaże Ci, jakie aplikacje korzystały z GPS.

Pamiętaj, że w tym momencie musisz odłączyć urządzenie od sieci, ponieważ faktycznie zużywa ono baterię używane przez aplikacje uzyskujące dostęp do GPS.


Niestety mój model telefonu nie jest obsługiwany przez części zamienne.
Ilari Kajaste

5
to nie działało dla mnie. kliknięcie historii baterii właśnie zabrało mnie do tej strony w ustawieniach. nie było rozwijanego GPS. Korzystam z 4.1.2 na notatce z galaktyki sprintu 2.
Heath Borders

2
Jak powiedział Heath Borders, przycisk Historia baterii prowadzi tylko do strony Bateria w Ustawieniach (przynajmniej na urządzeniach Samsung), co nie przynosi żadnych korzyści. W moim przypadku znalazłem „GSam Battery Monitor”, który umożliwia wyświetlanie aplikacji według użycia GPS. Winowajcą odpowiedzialnym za używanie mojego GPS po ponownym uruchomieniu był Kohl.
CptRobby

5

na Androidzie 4.3 i nowszych: (nie można powiedzieć o konkretnym operatorze / producencie, takim jak Samsung .. wszystko zmieniają! testowane na standardowym Androidzie)

otwórz ustawienia> Lokalizacja (pod osobistym)

tam zobaczysz listę najnowszych aplikacji zatytułowaną „ostatnie”

takie proste. najlepsza aplikacja jest ostatnią, która korzysta z GPS. jeśli nadal widzisz ikonę GPS, możesz kliknąć tę aplikację, aby przejść do ekranu informacji o aplikacji. gdzie możesz zatrzymać / odinstalować aplikację. jeśli wykonanie którejkolwiek z tych czynności spowoduje usunięcie ikony GPS w użyciu, znajdziesz winowajcę. (tutaj był Gasbuddy, którego nie otworzyłem od 24 godzin)

edycja: ok, znalazłem zdjęcie wersji samsung. tam też działa. wprowadź opis zdjęcia tutaj


2

Istnieje wiele aplikacji, które po prostu używają GPS, jeśli jest włączony. nawet kamera użyje go do umieszczenia danych lokalizacji na obrazie. Google używa go do buzza, map, szerokości geograficznej itp. A jeśli masz szerokość geograficzną, co jakiś czas będzie się ona uruchamiała, aby zgłosić Twoją lokalizację (co jeśli masz szerokość geograficzną, kazałeś to zrobić :)). istnieją aplikacje, które będą nawet korzystać z GPS, jeśli jest on dostępny, aby wyświetlać „lokalne” reklamy.

Jeśli „skonfigurujesz” opcję „dostarczania Google informacji o lokalizacji” podczas konfigurowania urządzenia, samo urządzenie użyje go do powiadomienia google o lokalizacjach Wi-Fi i wieżach komórkowych w pobliżu Twojej lokalizacji. Te dane pomagają uruchomić GPS od zimnego startu, dzięki czemu można szybciej zablokować lokalizację.

Te dane są dobre i pomagają osobom, które faktycznie używają GPS. Nie „śledzą każdego twojego ruchu”, jak niektórzy myślą. Google i Apple, jeśli o to chodzi, nie przejmują się tym, gdzie jesteś, chcą wiedzieć, gdzie są wieże komórkowe, dzięki czemu mogą szybciej powiedzieć Ci, gdzie jesteś dzięki ich aplikacjom lokalizacyjnym.

Jeśli martwisz się tym, co może wysyłać dane, jedyną „bezpieczną” opcją jest wyłączenie GPS, chyba że go używasz i sprawdzenie uprawnień aplikacji podczas ich instalowania. Jeśli aplikacja „Przepisy kulinarne” chce korzystać z GPS, możesz się trochę martwić, chyba że powie ci, jak dostać się do sklepu po składnikach.


Czy istnieje sposób, aby sprawdzić, czy wybrałem opcję śledzenia informacji o lokalizacji? Ale nie sądzę, żebym to zrobił.
Ilari Kajaste

2
I dla przypomnienia, nie dbam o to, czy Google, Apple - czy ta aplikacja - o to chodzi - dba o to, gdzie jestem. To mój telefon, informacje o mojej lokalizacji i nie chcę, aby mój telefon przesyłał te informacje osobom, na które nie zgodziłem się ich wysłać. Nie martwię się o wycieki z lokalizacji - jest to zasada, która ma znaczenie i ma to duże znaczenie. (Również okresowe zerkanie na GPS prawdopodobnie wyczerpuje trochę baterii, ale nie sądzę, że to wszystko jest tak znaczące.)
Ilari Kajaste, 13'12

Ta odpowiedź nie dotyczy pytania. Zamiast tego próbuje przekonać PO, aby nie myślał o tym pytaniu. To może się dobrze przydać w komentarzu, ale na pewno nie jako odpowiedź.
Daniel S.

@DanielS., W porządku, że głosowałeś z góry, ale nie próbuję nikogo o niczym przekonywać, podałem informacje. Na podstawie dostarczonych informacji udzieliłem najlepszej możliwej odpowiedzi; każda zainstalowana aplikacja może korzystać z GPS, jeśli poprosi o pozwolenie. Zauważ też, że moja odpowiedź ma około 4,5 roku.
Ryan Conrad

0

Ogólnie rzecz biorąc, GPS nie zawsze działa, gdy aktywność korzystająca z GPS zostaje wstrzymana, GPS wyłącza się, aby oszczędzać baterię. Gdy aktywność zostanie wznowiona, GPS zostanie uruchomiony. Tak powinna się zachowywać dobrze napisana aplikacja.

Sugeruję zainstalowanie Droidwall i wyłączenie WSZYSTKICH aplikacji na dostęp zarówno do 3G, jak i Wi-Fi. I obserwuj dziennik, powinien być jakiś proces próby połączenia.

Powinien także pojawić się w „logcat” w formie podobnej: „Nie można uzyskać dostępu do formatu adresu IP xx.xx.xx.xx”.


0

Nie sądzę, że istnieje aplikacja, która pokazuje, która aplikacja korzysta z GPS. Ponadto nie mogę wyświetlić ekranu Informacje o akumulatorze części zamiennych w moim Androidzie 4.1.

Oto moja sugestia:

Ilekroć zobaczysz, że GPS jest aktywny (np. Ikona GPS na pasku powiadomień lub Ustawienia> Bateria pokazuje, że GPS jest aktywny), kliknij Ustawienia> Aplikacje> Uruchomione, aby zobaczyć, które aplikacje są uruchomione. Jednym z nich jest winowajca.

W moim przypadku nieuczciwą aplikacją jest No Zombies .


Niestety link nie działa. Może możesz to zaktualizować.
Firelord

@Firelord Nie sądzę, że link wymaga aktualizacji, to tylko przykład aplikacji korzystającej z GPS.
Izzy

@Izzy Właśnie dlatego dodałem „Może” :). Wydaje mi się, że przybyłeś tutaj, podobnie jak ja, szlakiem VLQ.
Firelord

@Firelord to prawda - i głosowałem na „OK” :) Niejasno pamiętam, że istnieją sposoby, aby pokazać, która aplikacja obecnie uzyskuje dostęp do usług lokalizacyjnych (lub robi to) - ale nie pamiętam a) które to były ib) z jaką wersją Androida mogły zostać wprowadzone…
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.