Jak migrować konta i dane z jednego telefonu z Androidem na inny?


10

Mam telefon HTC Magic z systemem Android 2.2.1 i chcę przenieść wszystkie konta (9), aplikacje, sms, ustawienia itp. Na nowy telefon z Nexusem One.

Czy znasz taką usługę / opcję Androida lub bezpłatną aplikację w usłudze Market?

Wielkie dzięki!

AKTUALIZACJA

Migrowałem pomyślnie :)

Stary telefon: HTC Magic zrootowany na Androida 2.2.1
Nowy telefon: Nexus One zrootowany na Androida 2.3.3

  • Najpierw wykonaj kopię zapasową kont Google za pomocą Titanium Backup Rooted
  • Następnie wykonaj kopię zapasową SMS-ów i dzienników połączeń za pomocą Life Saver 2
  • Na koniec przywróć w nowym telefonie

Niektóre problemy z przywracaniem ustawień (Wi-Fi, Bluetooth, aplikacje itp.).

Dzięki!

Odpowiedzi:


6

Jeśli jesteś zrootowany, użyj Titanium Backup . Nie będzie można przywrócić niektórych rzeczy, ponieważ Nexus One i HTC Magic mają kilka bardzo różnych aplikacji systemowych, ale większość z nich powinna zostać przeniesiona. Po utworzeniu kopii zapasowej za pomocą TB skopiuj /mnt/sdcard/titaniumbackup/na komputer. Następnie na N1: zainstaluj TB, skopiuj folder z komputera do tej samej lokalizacji w telefonie, a następnie uruchom TB i przywróć.

Jeśli nie jesteś zrootowany, trudno jest wykonać kopię zapasową większości rzeczy, zwłaszcza wszystkich naraz. Będę polegać na kopii zapasowej Google dla twojej listy aplikacji i tego rodzaju rzeczy, jak sugeruje inna odpowiedź.


1
Ach, pobij mnie! :)
newuser

2

Jeśli już synchronizujesz z Google, większość z nich zostanie automatycznie zsynchronizowana z nowym telefonem po włączeniu synchronizacji Google.


nie: sms, aplikacja, ustawienia, pliki multimedialne ... nie są w ogóle synchronizowane
kosokund

Tak, ale najpierw muszę utworzyć wszystkie konta na nowym telefonie. Chcę trochę jak skopiować wszystkie> wkleić lub wykonać kopię zapasową wszystkich> przywrócić.

2
@tbruyelle: Aplikacje zsynchronizowane z moim telefonem po przełączeniu. Może to zależeć od wersji Androida; Zmieniłem wersję z 2.2 na 2.3 (i byłem zaskoczony, gdy wszystko zsynchronizowałem).

@Lito: problem z kopiuj / wklej aktywność jest to, że układ (i aplikacja systemowa, takich jak SMS) baz zmian pomiędzy wersjami i nie ma „upgrade ustawienia” mechanizm, więc gdy nie sposoby na kopiowanie / wklejanie ustawień i Takie nadmierne, być może trzeba wykonać pełne czyszczenie, aby odzyskać, jeśli coś jest zbyt niezgodne.

Nawiasem mówiąc, forum.xda-developer.com jest dobrym miejscem, aby dowiedzieć się o tym, ponieważ jest to prawdopodobnie najważniejsza rzecz, o którą ludzie martwią się podczas flashowania nowych ROM-ów.

0

Jeśli nie jesteś wrażliwy na zrootowanie swoich telefonów, możesz użyć aplikacji takiej jak Titanium Backup.

  1. Po prostu zrootuj oba urządzenia
  2. Zainstaluj Titanium Backup na obu urządzeniach
  3. Wybierz żądane aplikacje z Magic i wykonaj ich kopię zapasową
  4. Skopiuj / mnt / sdcard / TitaniumBackup / z Magic do Nexus One (jest to ścieżka używana na moim Droidie, może być inna na twoich urządzeniach)
  5. Załaduj Titanium Backup na Nexus One i załaduj kopie zapasowe

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.