Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić wiadomości SMS?


Odpowiedzi:


18

Polecam Life Saver 2 autorstwa Tim Bray. Zapisuje i przywraca nie tylko SMS-y, ale także historię połączeń telefonicznych:

LifeSaver pomaga przenosić historię telefonów i wiadomości SMS z jednego urządzenia z Androidem na drugie. Twój dziennik połączeń telefonicznych i wiadomości SMS to historia Twojego życia! Nie powinieneś ich tracić tylko dlatego, że dostajesz nowy telefon. LifeSaver2 (który zastępuje stary „LifeSaver”) jest tutaj, aby pomóc.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
LifeSaver 2 jest niepolerowany. Np. Status wysyłania / pobierania jest pokazywany tylko w kurtynie rozwijanej Androida, a nie w samej aplikacji. I albo nie przywraca w moim telefonie, albo status w kurtynie po prostu nie jest aktualizowany. Ciągle mówi „Przywrócono połączenia 0/441 (...)”.
Mads Skjern,

1
Ponadto zapisuje przywrócone dane tylko przez 1-2 godziny ze względów prywatności / bezpieczeństwa. Intencja jest dobra, ale co się stanie, jeśli zaczniesz przywracać ustawienia fabryczne telefonu i coś pójdzie nie tak, więc telefon nie będzie gotowy do przywrócenia danych w ciągu tych dwóch godzin? Dane zostały utracone.
Mads Skjern,

1
Jeśli naciśniesz kilka razy „Ratuj swoje życie”, każda wiadomość pojawi się wiele razy w pamięci aplikacji. Nie jestem pewien, czy każdy z nich również zostanie przywrócony, czy też usunie duplikaty.
Mads Skjern,

LiveSaver 2 przechowuje wszystkie dane online w chmurze Google, nie jest to rozwiązanie, z którego chciałbym skorzystać (ochrona prywatności)
rubo77 16.09.13

24

Gorąco polecam kopię zapasową SMS lub jej rozwidloną wersję: SMS backup + . Kopia zapasowa wiadomości SMS zostanie zapisana w etykiecie Gmaila:

Automatycznie twórz kopie zapasowe wiadomości SMS, MMS i wpisów w dzienniku połączeń, używając osobnej etykiety w Gmailu / Kalendarzu Google. Możliwe jest również przywrócenie do telefonu wpisów SMS i rejestru połączeń (MMS nie jest jeszcze obsługiwany).

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Rozwidlona wersja jest aktywnie rozwijana (w oryginale nie wprowadzono żadnych zmian od początku 2010 r.), A także obsługuje tworzenie kopii zapasowych na dowolnym serwerze IMAP
David Fraser

Bardzo wolno. Korzystam z połączenia HSDPA, mogę korzystać z youtube, skype itp. Mimo to przy przywracaniu moich SMS-ów zajęło to około sekundy na sztukę dla każdego z moich 2900 tekstów.
Mads Skjern,

Ten program przechowuje również wszystkie twoje dane online w Google Cloud, co nie jest rozwiązaniem, którego chciałbym użyć (ochrona prywatności)
rubo77

rubo77 mówi, że możesz podać inny serwer IMAP ... próbuję go teraz ...
moodboom

18

Możesz użyć SMS Backup & Restore, aby wyeksportować do pliku XML:

Zaplanuj automatyczne tworzenie kopii zapasowych lub tworzenie kopii zapasowych wiadomości w dowolnym momencie. Możesz wyświetlić zawartość kopii zapasowej w telefonie i wybrać kopię zapasową tylko wybranych rozmów.

Kopie zapasowe są tworzone w formacie XML i zapisywane na karcie SD urządzenia.

Plik XML można następnie przekonwertować na inne formaty, a także można go wyświetlić na komputerze.

Możesz łatwo przesłać swoje kopie zapasowe pocztą e-mail w dowolne miejsce.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
SMS Backup + obsługuje również inne serwery IMAP
David Fraser

1
przyspiesza tworzenie kopii zapasowej w formacie XML
kitokid,

3
+1 za rozwiązanie, które nie korzysta z serwerów Google
rubo77 16.09.13

1

Wondershare MobileGo dla Androida to dobra alternatywa. Możesz wykonywać podstawowe zadania, takie jak synchronizacja, tworzenie kopii zapasowych, przywracanie SMS-ów, kontaktów itp. Jedynym ograniczeniem jest to, że jest dostępne tylko dla komputerów z systemem Windows. Więcej szczegółów na temat tego rozwiązania z tej strony, choć jest w języku hiszpańskim.


-3

Titanium Backup obsługuje również kopie zapasowe sms / telefonu.


Rozważ połączenie aplikacji i wyjaśnienie, jak używać tej aplikacji do tworzenia kopii zapasowych wiadomości. Czy może to zrobić bez rootowania?
Firelord

Nie jestem pewien, użyłem go tylko jako root. Jest to znana i łatwa w użyciu aplikacja. Wystarczy przejść do listy kopii zapasowych, która zawiera listę wszystkich aplikacji, powinna zawierać kilka wpisów z żółtym tekstem dotyczącym wiadomości SMS / kontaktów.
jiggunjer

dlaczego opinie negatywne? Czy to nie jest przydatna i poprawna odpowiedź?
jiggunjer

Proszę śledzić Jak napisać dobrą odpowiedź? Jestem pewien, że możesz zrobić znacznie lepiej. :)
Firelord

Cóż, nie dbam o opinie. Tylko nie myśl, że w tym przypadku ważne są opinie negatywne. IMO tylko błędne odpowiedzi powinny być przeczące. Nie wspominając już o tej stronie, która już głosuje wiele błędnych odpowiedzi.
jiggunjer
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.