Czy istnieje sposób całkowitego wyłączenia dialera, w tym połączeń alarmowych, aby stary telefon był „tabletem”?


23

Mam Galaxy Nexus (działający w wersji 4.2.2, jeśli ma to znaczenie, ale zakładam, że reguły miałyby zastosowanie do większości systemów operacyjnych Android w ogóle, nie jest on obecnie zrootowany, ale mogę go zrootować w razie potrzeby), który niedawno zastąpiłem z nowszym telefonem.

Teraz chciałbym dać mojemu 5-letniemu mojemu Gnexowi podstawową aplikację do gier / gier dla dzieci, z którą mógłby sobie poradzić, ponieważ był przyzwyczajony do grania wcześniej w kilka gier dla dzieci. Nadal chcę dostępu do WIFI, więc tryb samolotowy jest wyłączony.

Jednak chciałbym, aby móc całkowicie usunąć funkcjonalność PHONE od telefonu. Telefon nie ma usługi, ale nadal może wykonywać połączenia alarmowe i martwię się, że może to zrobi, zanim wyjaśnię 911, że było to połączenie przypadkowe.

Czy istnieje sposób na całkowite wyłączenie:

  • dialer telefonu
  • możliwość wykonywania połączeń alarmowych
  • kontakty / książka adresowa

Konkluzja: Jeśli myślisz w kategoriach Apple, chciałbym, aby „iPhone” stał się „IPod Touch”, ale dla mojego Androida.
2
@AndrewT - nasze dzieci są zbyt małe, aby zostawić je w spokoju, jeśli były wystarczająco duże, aby wiedzieć, jak prawidłowo zadzwonić pod 911 w nagłych wypadkach, a kiedy nie, nie byłoby to wcale problemem. Powiedziałbym po prostu: „nie wykonuj połączeń alarmowych, chyba że naprawdę potrzebujesz 911”.
TheCleaner

2
Powodem, dla którego możesz wybrać numer 911/112 bez karty SIM, jest to, że karta SIM identyfikuje cię jako użytkownika określonej sieci. Telefon nadal widzi wieże z lub bez karty SIM. W przypadku zwykłego połączenia akcja wygląda trochę tak: „Cześć, wieża, jestem użytkownikiem AT&T 12345678-123456, czy mogę prosić o przekierowanie tutaj moich połączeń, proszę?”, A wieża może, ale nie musi, odbierać OK. Podczas połączenia alarmowego akcja brzmi „Cześć wieża, daj mi teraz awaryjne!” i wieża spełnia. Telefon nawet nie przekazuje numeru 112 lub 911, ale specjalne polecenie alarmowe, możesz wybrać 911 w kraju, w którym numer telefonu stacjonarnego to 11
Lenne

1
(ciąg dalszy komentarza Lenne'a) 2 lub odwrotnie. Możesz wybrać numer 911/112 z telefonu, nawet jeśli jest on zablokowany. Na androidach możesz dodać listę ICE, w nagłych wypadkach, numery, takie jak next kín itp., Które można wywoływać bez odblokowywania telefonu, przydatne, jeśli znajdziesz się nieświadomy lub gorzej. W takim przypadku potrzebujesz karty SIM, aby zadzwonić.
onik

Odpowiedzi:


14

Jeśli zrootujesz telefon, wejdź do niego Manage Appsi możesz wyłączyć dialer, spowoduje to usunięcie go ze strony głównej. Kontakty można również wyłączyć. Istnieje również wiele sposobów przełączania telefonu w tryb samolotowy, dzięki czemu jest on trwały po ponownym uruchomieniu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Kliknij obraz, aby powiększyć wersję

UWAGA : wyłączenie dialera nie wyłącza dialera awaryjnego, ale tryb samolotowy tak.


Potrzebuję też wyłączonego telefonu alarmowego. I tak naprawdę nie mogę ustawić go w trybie samolotowym ... chociaż jeśli nie mam wyboru, chyba muszę.
TheCleaner

10
W trybie samolotowym możesz ponownie włączyć Wi-Fi.
Ryan

2
Istnieje aplikacja o nazwie „Wyłączanie radia komórkowego”, której używam na swoich starych telefonach, aby wyłączyć radio komórkowe, zapewniając jednocześnie dostępność Wi-Fi i Bluetooth. Może warto się temu przyjrzeć. Wiem, że nie rozwiązuje problemu usunięcia przycisku połączenia alarmowego, ale powinno pomóc w zapewnieniu, że radio nie włączy się ponownie po ponownym uruchomieniu.
Adrian

4

Na zrootowanych urządzeniach możesz wyłączyć następujące pakiety, aby wyłączyć wszystkie funkcje telefonii:

  • Telefon
  • Dialer
  • TelephonyProvider
  • Łączność
  • Przechowywanie kontaktów
  • ContactsProvider

W zależności od producenta urządzenia i wersji systemu operacyjnego niektóre z tych aplikacji mogą nie istnieć lub mieć inną nazwę.


2
który wyłącza wybieranie alarmowe?
MDMoore313

2

Czy ma wymienną kartę SIM? Jeśli tak, wyjmij kartę SIM i nie będzie ona mieć połączenia z siecią poza Wi-Fi. To właśnie zrobiłem, aby zamienić moje stare iPhone'y w iPody dla moich dzieci.


16
Połączenia alarmowe powinny działać nawet bez karty SIM.
Ben Voigt

3
To nie zadziała. Telefon nie ma obecnie żadnych usług, ale nadal może wykonywać połączenia alarmowe ... tak samo jak stary iPhone.
TheCleaner

Rozumiem, że tak jest, chyba po prostu miałem szczęście, że nie uzyskano do niej dostępu. To zdecydowanie nie jest rozwiązanie, którego szukasz.
Alan Hyde

3
@landroni: Wszystko, co jest potrzebne do komunikacji, znajduje się w telefonie: obwody nadawcze, obwody odbiorcze, antena. Karta SIM to tylko układ pamięci, zawierający informacje uwierzytelniające. Wieża przyjmuje połączenia alarmowe niezależnie od tego, czy nastąpiło uwierzytelnienie.
Ben Voigt

1
@landroni: Najpewniejszym sposobem na połączenie alarmowe z telefonu komórkowego jest użycie telefonu bez włożonej karty SIM - bez karty SIM telefon zażąda dostępu do najsilniejszego dostępnego sygnału, podczas gdy telefon z kartą SIM spróbuje najpierw użyj sieci operatora karty SIM.
Piskvor

2

Nie wspominałeś, że jesteś zrootowany czy nie? Jeśli jesteś zrootowany, użyj tytanowej aplikacji do tworzenia kopii zapasowych, aby zamrozić trzy aplikacje

Mam nadzieję, że Samsung ma smae o nazwie apk jak dla mojego s2. SecPhome.Apk TelephonyProvider.apk Contacts.apk

Po zamrożeniu połączenia i połączenia alarmowe zostaną zablokowane, dzięki czemu możesz bez problemu korzystać z połączenia danych.

Jeśli nie jesteś zrootowany, najpierw wyciągnij je za pomocą adb do tworzenia kopii zapasowych, a następnie usuń, aby było bezpieczne.


1
+1 Jeśli jesteś zrootowany, możesz także całkowicie odinstalować aplet dialera i kontaktów. Chociaż sam tego nie próbowałem, logika mówi mi, że nie pozwoli to nikomu otworzyć aplikacji dialera, co uniemożliwi wybranie numeru 911. Ponadto, ponieważ będziesz zrootowany, zawsze możesz wykonać kopię zapasową nandroid na wypadek, gdyby coś poszło na południe ...
Dryden Long

0

Możesz zainstalować aplikację kontroli rodzicielskiej, taką jak Kids Place, która ogranicza aplikacje, które dziecko może uruchamiać. Jeśli zostanie ustawiony jako domyślny program uruchamiający, dziecko będzie miało dostęp do aplikacji zdefiniowanych w aplikacji, podczas gdy pełny dostęp jest chroniony hasłem.


0

Zdecydowanie nie ma „oficjalnego” sposobu wyłączania połączeń alarmowych - jeśli dobrze rozumiem, byłoby to w rzeczywistości nielegalne.

Nieoficjalnie myślę, że najbliższym rozwiązaniem jest wyłączenie dialera. Nie testowałem tego, ale nawet jeśli usunięcie dialera nie wyłącza funkcji połączeń alarmowych, może to spowodować , że próba połączenia się zawiesi ...

Jeśli chcesz iść tą drogą, musisz być zrootowany. Otwierasz swojego ulubionego menedżera plików, nawigujesz /system/appi dialer.apkzmieniasz nazwę (lub podobną, ponieważ korzystasz z AOSP o smaku Nexusa, powinien to być dialer) na coś podobnego dialer.apk.bak. Nie usuwaj go - zawsze warto mieć kopię zapasową.

EDYCJA: Kontakty byłyby tym samym procesem, usuwając contacts.apk

EDYCJA 2: Oczywiście może być TelephonyProvider.apk. Jestem pewien, że widziałem też dialer. Większość eksploratorów plików pokaże ikonę telefonu, jak poniżej:

ES File Explorer z ikoną

Kliknij obraz, aby powiększyć wersję


0

Możesz wymienić oprogramowanie radiowe na drastycznie telefon. Posiadanie czegoś, co zasadniczo byłoby „zepsutym” oprogramowaniem radiowym, uniemożliwiłoby wszelką komunikację komórkową w telefonie lub poza nim. Ten link jest przykładem zmiany oprogramowania radiowego Nexusa (pasma podstawowego) na inne DOBRE oprogramowanie układowe, ale ten sam proces miałby zastosowanie do korzystania z pasma podstawowego, który nie pasuje do twojego telefonu lub komórkowego radia komórkowego.


@StephenSchrauger To może nie być bardzo kompletne, ale jest to sugestia, jak rozwiązać problem.
Dan Hulme

@StephenSchrauger To z pewnością stanowi odpowiedź na pytanie. Odpowiada bezpośrednio zarówno na pytanie tytułowe, jak i „dolną linię” autora.
pierce.jason
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.