Czy mogę na stałe wyłączyć komórkę / radio w moim telefonie?


12

Moja żona dostała nowy telefon z nową usługą, więc mam stary telefon do zabawy.

Ponieważ stary telefon nie ma już usługi telefonu komórkowego, chcę całkowicie wyłączyć telefon komórkowy lub część radiową telefonu, aby nie zużywała baterii. To jest telefon CDMA, więc nie mogę po prostu wyjąć karty SIM.

Włączenie trybu samolotowego działa dobrze, oprócz tego, że włącza się także sieć WIFI, którą muszę ręcznie włączyć. A jeśli uruchomię się ponownie, telefon pozostanie w trybie samolotowym, ale wyłączy WIFI.

Czy istnieje sposób na zmodyfikowanie telefonu, aby całkowicie i trwale wyłączał komórkę, przynajmniej tak, aby był w stanie wytrzymać ponowne uruchomienie (niekoniecznie reset fabryczny)?


Jeśli to ważne, telefon jest zrootowany i ma zainstalowaną niestandardową pamięć ROM Gingerbread.
Stephen Schrauger,

Odpowiedzi:


3

Aby to zrobić, możesz użyć aplikacji do automatyzacji, mając dwa kroki do wykonania: Przełącz na tryb samolotowy, a następnie włącz Wi-Fi. Tasker to jedna aplikacja, która może sobie z tym poradzić, ale jestem prawie pewien, że niektóre z darmowych przełączników profili również to potrafią. Za pomocą Taskera możesz umieścić to w profilu, który jest wykonywany, gdy tylko Tasker zostanie uruchomiony - inne aplikacje mogą do tego zapewnić „profile domyślne / podstawowe” (podobnie jak ustawienia regionalne ) lub być może będziesz musiał dodać go do każdego profilu, który utworzysz, aby utworzyć na pewno to zawsze działa.

W zależności od urządzenia możesz także użyć przełącznika konfigurowalnego Dazzle (który jest dostępny bezpłatnie). Jak sama nazwa wskazuje, oferuje pasek z „przełącznikami przełączającymi”, które można dowolnie konfigurować. Jednym z przełączników jest radio (komórkowe). Ale nie wszystkie urządzenia obsługują to: działało dobrze na moim HTC Wildfire , ale moja Motorola Milestone 2 nie pozwala mi osobno przełączać tego. Tutaj należy pamiętać o stanie nawet po ponownym uruchomieniu - ale znowu może to zależeć od urządzenia.


1
Znalazłem inne rozwiązanie i opublikowałem je, ale zaznaczam twoje jako zaakceptowane, ponieważ skończyłem zgodnie z twoją sugestią (używając Lamy zamiast Taskera). Wystarczy proste zdarzenie, które uruchamia się podczas rozruchu, aby aktywować tryb samolotowy, a następnie włączyć Wi-Fi.
Stephen Schrauger

Lama jest również dobrym rozwiązaniem. Nie tak potężny jak Tasker, ale może być łatwiejszy w obsłudze dla nie-techników. Najważniejsze: problem rozwiązany :)
Izzy

Ponadto jest bezpłatny. Ponieważ robi wszystko, czego potrzebuję, nie widziałem potrzeby uaktualnienia do płatnej aplikacji Tasker. Może w przyszłości; Uwielbiam majstrować. :-)
Stephen Schrauger,

5

Wygląda na to, że ktoś już to zorientował i stworzył skrypt za pomocą Script Managera, który uruchamia skrypt podczas uruchamiania. Wyłącza radio (komórkę), tak samo jak aktywacja trybu samolotowego, z tym wyjątkiem, że pozostawia wszystkie inne ustawienia bezprzewodowe w spokoju (tj. Bluetooth, wifi itp.).

Lub możesz zainstalować flashowalny zip opisany na tym forum , który ładujesz w trybie odzyskiwania.

  • Usuwa niepotrzebne aplikacje (Messaging.apk, Phone.apk, TelephonyProvider.apk, Mms.apk, TelocationProvider.apk)
  • Całkowicie wyłącza radio komórkowe podczas uruchamiania
  • Instaluje plik binarny radiooptions na wypadek, gdyby Twój ROM go nie zawierał
  • Zapobiega połączeniom alarmowym i telefonicznym pod numer 911 (dobre dla zapewnienia dzieciom starego telefonu do zabawy)

2

Szukając „Google”, znalazłem tę prostą i bezpłatną aplikację o nazwie Cell Radio ShutOff . Wydaje się, że działa dobrze. Oto, co napisał deweloper w Google Play (stan na dzień 10.10.2013):

Opis W typowym urządzeniu są 4 radia: komórkowe, bluetooth, wifi, nfc. Ta aplikacja pozwala po prostu wyłączyć radio komórkowe, pozostawiając wszystko inne włączone. Tryb samolotowy wyłącza wszystkie radia i nie ma wbudowanej metody wyłączania tylko radia komórkowego. Dlaczego warto to wyłączyć? 1. Gdy radio komórkowe nie może uzyskać dostępu do wieży, rozładuje baterię. 2. Twoja lokalizacja jest śledzona przez przewoźników korzystających z radia komórkowego (Jest to konieczne, aby ludzie mogli do ciebie zadzwonić .. to nie jest tak, że są źli) Ta aplikacja ma został przetestowany i działa na HTC Dream. Wyślij wiadomość e-mail, jeśli nie działa na twoim telefonie. To nie działa na Nexusie 4 ani na galaktyce. Naprawię to w przyszłości.


Czy ta aplikacja zachowuje wybrane ustawienia po ponownym uruchomieniu telefonu? Możliwość wyłączenia samej komórki jest fajna, ale tak naprawdę potrzebuję, aby to ustawienie utrzymywało się między restartami, a jednocześnie utrzymywało inne stany radiowe.
Stephen Schrauger

0

Dla wygody zainstalowałem Cell Radio ShutOff . Moja komórka pozwala mi wyłączyć radiotelefony komórkowe poprzez ustawienia / Zarządzanie kartą SIM. Ta aplikacja pozwala mi „włączać / wyłączać” ... co jest szybsze niż przechodzenie przez ustawienia i zmiana ustawień z włączania / wyłączania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.