Uciążliwość zgody na lokalizację


21

Korzystam z widżetu Power Control dostarczonego z Androidem, aby szybko włączać i wyłączać GPS. Od czasu aktualizacji 4.4.1 lub 4.4.2, która obejmuje wykrywanie lokalizacji na podstawie WiFi, dręczyło mnie to, że zgoda na lokalizację:

Zrzut ekranu
Zrzut ekranu (kliknij obraz, aby zobaczyć większy wariant)

Naciskam „Nie zgadzam się” za każdym razem, ale wyskakuje z powrotem przy następnej aktywacji GPS. To bardzo denerwujące i obawiam się, że któregoś razu przypadkowo trafię w „Zgadzam się”.

Jak mogę na stałe się z tym nie zgodzić?


3
Pozostawienie włączonego GPS nie jest opcją, ponieważ jest to ogromne zużycie baterii.
Zupa

8
Pozostawienie włączonego GPS nie powinno powodować wyczerpania baterii w wersji 4.4, jeśli tak jest, ponieważ aplikacja często prosi o podanie dokładnej lokalizacji. 4.4 ma opcję w Ustawienia> Lokalizacja określającą dokładność lokalizacji dostarczanej do aplikacji. Mam ustawiony na wysoką dokładność i nie odczuwam wyczerpania baterii.
bmdixon

W przypadku, gdy masz root i / lub chcesz go uzyskać. Istnieje moduł Xposed do wyłączania tego wyskakującego okienka.
bonanza

Czy sprawdziłeś, czy „Lokalizacja sieci” jest wyłączona w Ustawieniach ? Nie mam KitKat, więc nie mogę sprawdzić - ale z Kitkat są co najmniej dwa miejsca, w których się pojawia. Drugie miejsce AFAIR jest gdzieś w ustawieniach WiFi (skanowanie sieci, nawet jeśli WiFi jest wyłączone). Ponieważ te „kolekcje” są skierowane na dane Wi-Fi i danych z wieży komórkowej (tj. „Lokalizację sieci”), nie powinny mieć zastosowania, gdy są wyłączone, a tym samym powodują znikanie wyskakujących okienek. Jak napisałem, nie mam KitKata, więc nie mogę tego zweryfikować - co oznacza, że ​​jest to czysto teoretyczne.
Izzy

2
@ Izyzy zrobiłem, jest wyłączony, a GPS wciąż rozładowuje baterię. I to także kwestia zasady. Czasami nie chcę aplikacji, którym ogólnie ufam, aby wiedzieć, gdzie jestem. Więc dla mnie (i prawdopodobnie przynajmniej dla niektórych osób) wyłączenie GPS jest kwestią zasady i prawa do prywatności, a nie tylko władzy.
Mołot

Odpowiedzi:


3

Jeśli Twoje urządzenie jest zrootowane i korzystasz z frameworka XPosed, możesz odmówić zgody na lokalizację:

Wyłączyć denerwujące „Poprawić dokładność lokalizacji?” dialog i zawsze się nie zgadzam.


1

Spróbuj, to może zadziałać, jak działało w moim Lollipop Goto ** ustawienia> Wi-Fi> zaawansowane Wi-Fi i wyłącz skanowanie zawsze dostępne, które nie będzie używać twojego wifi do korzystania z usługi lokalizacji Google **

zrzut ekranu
Zrzut ekranu (kliknij, aby zobaczyć większy wariant)


To mi nie zadziałało.
Mr.Wizard

0

Ten proces wymaga dopracowania, ponieważ może wymagać wyłączenia większej liczby elementów niż to konieczne:

 1. Wymuś Zatrzymaj, wyłącz i wyczyść pamięć podręczną w następujących przypadkach:

  • Chrom
  • Menedżer konta Google,
  • Usługi Google Play,
  • Sklep Google Play,
  • Google Services Framework
 2. Zmień tryb lokalizacji: System Settings >Location > Mode > Set to High Accuracy

 3. Ponownie włącz elementy wyłączone w kroku 1

 4. Unikaj wyrażania zgody na żądania usług lokalizacyjnych Google :)


1
Możliwe, że będziesz musiał jedynie wyłączyć Google Services Framework, aby wybrać tryb lokalizacji o wysokiej dokładności bez wyskakującego okienka zgody Google. Mam nadzieję, że pomoże to komuś innemu zacząć we właściwym kierunku. Wiem, że jego treść i cel są ograniczone.
psuarez

Hmm, chciałbym zobaczyć wersję tego rozwiązania w wierszu poleceń. Coś w stylu stop blahblah.gsfitp.
not2qubit

2
„Za każdym razem uderzam w„ Nie zgadzam się ”, ale pojawia się on ponownie, gdy aktywuję GPS. To bardzo denerwujące i martwię się, że przypadkowo trafię w„ Zgadzam się ”jeden raz.” To, co proponujecie, to na stałe zgodzić się na to, co OP chce szczególnie nie zgadzać .
L0j1k,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.