Jaka jest różnica między kopią zapasową NANDroid a kopią zapasową ADB?


10

Czy ktoś mógłby wyjaśnić różnicę między kopią zapasową utworzoną za pomocą NANDroid a kopią zapasową utworzoną za pomocą ADB, tj. Za pomocą adb backuppolecenia? Czytałem, że oba są w stanie tworzyć pełne migawki systemu, ale nie byłem w stanie zrozumieć różnicy.

Im bardziej techniczna odpowiedź, tym lepiej. Dzięki.

Odpowiedzi:


13

Odpowiedź można znaleźć na tagu wiki . W skrócie:

  • ADB Backup to nowszy schemat tworzenia kopii zapasowych oparty na plikach wprowadzony w Androidzie 4.0. Tworzy kopię zapasową drzewa systemu plików i plików. Lepszym wyjaśnieniem byłoby to, że jest to logiczna kopia zapasowa, ponieważ pliki są głównie pogrupowane według aplikacji. Efektem ubocznym jest to, że w takiej kopii zapasowej może brakować plików, które nie mają wyraźnej relacji. Jest bezpieczny, ponieważ musisz najpierw odblokować ekran blokady, aby można było również zaszyfrować same kopie zapasowe. Kopie zapasowe można wykonywać online. Ta metoda umożliwia bardziej szczegółową kontrolę nad tym, co jest kopiowane i przywracane.
  • Nandroid Backup to starsza koncepcja oparta na partycjach , tzn. Tworzy obrazy systemów plików (pomyśl o Norton Ghost, a raczej ddnarzędziu Linux, aby mieć coś do porównania). Lepszym pojęciem będzie tutaj fizyczna kopia zapasowa, ponieważ jest to kopia blokowa. Tryb odzyskiwania obsługujący tę metodę (np. Odzyskiwanie Clockworkmod) musi zostać zainstalowany i uruchomiony. Kopie zapasowe można tworzyć i uzyskiwać do nich dostęp bez wprowadzania hasła blokady ekranu. Ta metoda jest podejściem „wszystko albo nic”, przywracanie pojedynczych aplikacji nie jest możliwe (na przykład bez zewnętrznego wsparcia Titanium Backup Pro)

Znajdź więcej szczegółów w wyżej wspomnianym tag-wiki , który również prowadzi do dalszych zasobów.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.