Kiedy powinienem rozpocząć ładowanie baterii litowej?


22

Komentarze w tym pytaniu mówią, że nie powinienem czekać na niski poziom naładowania baterii przed ładowaniem, ponieważ skraca to żywotność baterii (jest to sprzeczne z moim zrozumieniem przed tym, że im szybciej ładujemy (bez czekania na rozładowanie baterii), tym gorzej będzie na żywotność baterii). Moje pytanie brzmi: kiedy powinienem zacząć ładować, aby uniknąć tego efektu? 20%?

Interesujące pytanie: jeśli zawsze ograniczamy zużycie baterii tylko do 20% i więcej, czy w efekcie nie zmniejszymy naszej pojemności baterii do 80%, ponieważ będziemy używać baterii tylko w stanie 20% -100%?2
Nie jest to również endemiczne dla telefonów z Androidem. Zobacz ten post na giełdzie stosów elektroniki i robotyki: electronics.stackexchange.com/questions/7992/…
ale

Powiązane pytanie Al Everetta ma doskonałą odpowiedź - bardzo szczegółowe wyjaśnienie nowoczesnej pielęgnacji akumulatorów litowych.
Saiboogu,

Odpowiedzi:


18

Tak szybko i tak często, jak to możliwe. Poświęcenie czasu na dowolnym ładowaniu (wysokim lub niskim) może uszkodzić baterie litowe. Wysokie ładowanie nie jest takie złe, biorąc pod uwagę, jak szybko nowoczesne urządzenia wyczerpią ten stan. Poświęcenie czasu na niższe poziomy naładowania spowoduje jednak uszkodzenie wewnętrznej struktury akumulatora.

Opróżnianie urządzenia do „0” nie spowoduje natychmiastowego zniszczenia akumulatora - obwód ochronny akumulatora zapobiegnie spadkowi do krytycznych poziomów. Ale im więcej czasu spędzasz przy niższych opłatach, tym więcej skumulowanych szkód wyrządzasz i tym więcej czasu tracisz na żywotność baterii. Dołóż wszelkich starań, aby tego uniknąć, a najprawdopodobniej będziesz mieć baterię, która nadal zapewni 70-80% jej żywotności, zanim urządzenie zostanie uznane za przestarzałe.


Masz na myśli, że powinienem zawsze podłączać telefon za każdym razem, gdy mam dostęp do ładowarki lub portu USB za pomocą kabla? Chłopcze, myślałem, że to skraca żywotność baterii.
Fitri,

2
Tak, połącz to przy każdej okazji. Nie zmniejsza żywotności baterii. Dotyczy to tylko baterii Nicad i masz akumulator litowo-jonowy.
Matt

1
Dokładnie - ładuj, gdy masz okazję. Jedynym przypadkiem, w którym możesz spotkać NiCad (ostatnia technologia, która miała znaczący efekt pamięci), są tańsze elektronarzędzia bezprzewodowe.
Saiboogu,

1
... i niektóre aparaty cyfrowe. Większość z nich wygląda na połączone ze sobą dwie baterie AA, ponieważ są to dwa niklowane AA połączone razem.
Matt

1
Nie martw się o wcześniejsze odłączenie wtyczki - jeśli możesz wycisnąć tylko kilka procent ładunku przed przejściem dalej, jest to nadal korzystne i nie ma wad.
Saiboogu

12

Akumulatory litowo-jonowe nie rozwijają „pamięci” jak akumulatory niklowo-kadmowe, więc ładowanie każdego dnia niezależnie od poziomu rozładowania nie wpłynie na żywotność akumulatora. Jeśli moja pamięć dobrze mi służy, ze względu na sposób ładowania akumulatorów jest to mniej obciążające, jeśli nie pozwolisz, aby spadło poniżej 40%, ale nie martwiłbym się tym zbytnio. Pod tym samym względem nie wahaj się pobierać opłat, gdy tylko będziesz mieć taką możliwość.


0

Teraz jest Chargie - zestaw pamięci USB + aplikacja na Androida, która ogranicza zewnętrzne ładowanie (nie wymaga rootowania). Wystarczy zainstalować kij między ładowarką a telefonem i za pomocą aplikacji wybrać poziom naładowania. Proste. Poszukaj „Google Stickie Stick” w Google.

Nawet jeśli chcesz naładować do 100% - przejdzie tam, ale całkowicie odłączy zasilanie, dopóki ładowanie nie spadnie do 97% (kilka godzin). Następnie ponownie zastosuje ładowanie, ale jest to o wiele mniej stresujące niż normalne ładowanie podtrzymujące. Biorąc jednak pod uwagę dzisiejsze pojemności akumulatorów, 90% wystarczy, aby wydostać się z większości dni.

Ujawnienie: Jestem CEO Lighty Electronics. Opracowaliśmy Chargie i chcielibyśmy, aby ludzie, którzy mieli ten problem, mogli cieszyć się naszym produktem tak samo jak my. Bez spamu, tylko rozwiązanie problemu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.