Jak mogę zrobić zdjęcie, gdy poziom naładowania baterii <20%?


10

Jak mogę zrobić zdjęcie, gdy poziom naładowania baterii spadnie poniżej 20%? Mój Samsung Galaxy S zawsze mówi „słaba bateria”, a następnie zamyka aplikację aparatu, gdy próbuję. Czy można to obejść? Lub 19% nie ma wystarczającej mocy, aby zrobić zdjęcie (mój aparat nie ma lampy błyskowej).


Nie polecałbym robić tego regularnie, regularne rozładowywanie baterii do mniej niż 20% skróci jej żywotność.
Lie Ryan,

nie na temat: naprawdę? dlaczego? To, co słyszałem, to rozładowywanie baterii do najniższego możliwego poziomu przed ładowaniem, co pomogło wydłużyć żywotność baterii.
Fitri,

2
Miało to zastosowanie tylko do starszych chemikaliów, takich jak NiCad, ponieważ opracowali oni „pamięć” głębokości rozładowania - wielokrotne ładowanie przed pełnym rozładowaniem zmniejszyłoby pojemność. Nowoczesne ogniwa litowo-jonowe nie mają wpływu na tę pamięć. Tracą pojemność na podstawie wieku, temperatury (nadmierne ciepło wpływa na życie) i czasu spędzonego na bardzo niskim poziomie naładowania.
Saiboogu,

@Fitri: tak jak powiedział Saiboogu, niski poziom naładowania jest zły dla nowoczesnych baterii litowych.
Lie Ryan,

ok dzięki chłopaki, napisałem tutaj kolejne pytanie , aby zadać więcej informacji :)
Fitri

Odpowiedzi:


8

Spróbuj pobrać z rynku aplikację trzeciej kamery. Ograniczenie najwyraźniej dotyczy aplikacji aparatu fotograficznego, a nie sprzętu (samego aparatu). Pobrałem aparat retro , i jest w stanie zrobić zdjęcie, kiedy mój Galaxy S jest na niskim poziomie naładowania baterii. To może nie być żądana aplikacja, więc wyszukaj na rynku słowo kluczowe „Aparat”.


+1, ale Retro Camera robi „sztuczne” zdjęcia w stylu, jeśli chcesz czegoś, co zrobi bardziej normalne zdjęcie i ma podobne opcje do zwykłego kompaktowego aparatu cyfrowego, spróbuj czegoś takiego jak Camera 360 appbrain.com/app/camera-360 /vStudio.Android.GPhoto
GAThrawn

6

Niestety nie można tego regulować w podstawowej wersji Androida. Jeśli rootujesz, istnieją wersje innych firm, które modyfikują ten niski poziom naładowania baterii.


2

Myślę, że znalazłem rozwiązanie. To dość proste - wystarczy przytrzymać przycisk Menu. Informacje o baterii znikają i umożliwiają korzystanie z aparatu.


0

Spróbuj włączyć latarkę, aby działała na Galaxy Core Prime. Najpierw włącz latarkę, a następnie zrób zdjęcia.


Co dokładnie to osiąga?
dotVezz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.