Jak kupić aplikację dla przyjaciela?


55

Chciałbym kupić grę (naprawdę kilka jej kopii) dla niektórych moich znajomych na Boże Narodzenie. Czy jest na to jakiś sposób? Czy musiałbym polegać na wydawcy, czy jest jakiś sposób na „prezentowanie” aplikacji z rynku?


3
O ile mi wiadomo, obecnie nie ma możliwości zrobienia tego w Android Market. Brakuje im tutaj okazji biznesowej. Nie mogę rozmawiać z innymi sklepami z aplikacjami, ale nawet jeśli mają taką funkcję, Twoi znajomi musieliby wiedzieć, jak ładować pliki APK z boku.
ale

1
@ Al: Zgadzam się, ale myślę, że powinieneś dodać „Kup, wyślij i załaduj z boku” jako odpowiedź, ponieważ jest to legalny sposób na spełnienie jego życzeń i, o ile widzę, jest to jedyny sposób.
Matt

Odpowiedzi:


19

Aktualizacja : karty upominkowe Google Play są teraz szeroko dostępne w wielu krajach. Dzięki @Chahk za przypomnienie mi o aktualizacji.

Amazon wydał własny sklep z aplikacjami na Androida, który umożliwia wysyłanie kart upominkowych Amazon, które można wymienić na aplikacje na Androida. To wymaga kilku dodatkowych kroków, ale powinien dać ci prezent, czego chcesz, dopóki ta funkcja zostanie dodana do oryginalnego Android Market Google Play Store .


8
Czy nie używać skracania adresów URL na tej stronie, zwłaszcza tych, które mają linki partnerskie.
ale

2
@ al-everett Nie powtórzy się.
thunsaker,

A jednak nadal jest to link partnerski
Basic

1
Może chciałbym również wspomnieć o kartach upominkowych Google Play . Nie sądzę, by były one dostępne, kiedy pierwotnie opublikowałeś odpowiedź, ale są one teraz wszędzie (w kilku wybranych krajach).
Chahk

1
Karty upominkowe zmuszają mnie do zapłacenia 15 €, gdy chcę rozdać aplikację za 2 €, co jest stratą, szczególnie jeśli nie jest to prezent, ale powinna przekazać aplikację dzieciom lub partnerowi.
Harald

34

W tym celu w narzędziu do śledzenia błędów w Androidzie pojawia się żądanie funkcji . Jeśli chcesz zobaczyć tę funkcję, kliknij gwiazda.


9
to żądanie funkcji jest wyraźnie oznaczone jako WrongForum z jakiegoś powodu. Śledzenie błędów Androida dotyczy rozwoju open source i nie ma nic wspólnego z Google Play . proszę przestańcie denerwować deweloperów, nie mogą w tym pomóc.
törzsmókus
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.