Jaka jest różnica między Opera Mini a Opera Mobile?


Odpowiedzi:


24

Opera Mobile to „pełna” przeglądarka, która wykonuje wszystkie operacje renderowania na urządzeniu z Androidem.
Opera Mini przekazuje Twoje żądania przez serwery Opery w celu renderowania / skalowania / „poprawiania” urządzenia.

Opera Mini jest zwykle szybsza.
Opera Mobile ma tendencję do silniejszego uderzania w zasoby twojego urządzenia.

Ludzie z branży bezpieczeństwa krytykują Operę Mini i Twój ruch przechodzący przez serwery innych firm (jeszcze Opera). Pomyśl o tym, zanim zaczniesz bankowość internetową za pomocą Mini ...

Przeczytaj więcej w tabeli porównawczej tutaj: http://www.opera.com/mobile/features/


Jeśli mój bank jest na tyle głupi, by używać zwykłego HTTP (w przeciwnym razie nie będzie to miało znaczenia), czułbym się bezpieczniej, używając Opery Mini podczas łączenia się przez niezabezpieczony hotspot Wi-Fi (zakładając, że faceci Opery szyfrują ruch na swoich serwerach, kierunek).
sashoalm

5
  1. Rozmiar: Opera Mobile to ~ 20 MB, Opera Mini to zaledwie 900 KB.

  2. Renderowanie: Opera Mobile pobiera HTML z serwera WWW i renderuje stronę internetową na twój telefon, Opera Mini pobiera zoptymalizowaną wersję (w Binary Markup Language / OBML) witryny z proxy Opery.

  3. Opera Mobile jest bardziej wymagająca pod względem zasobów, w Opera Mini wiele zadań renderowania wykonuje się na serwerze proxy, co zmniejsza ilość przetwarzania, przepustowości i pamięci

  4. Wykorzystanie danych: Opera Mini pobiera OBML (Opera Binary Markup Language) z serwera Opery, który kompresuje strony nawet o 90% (według Opery). Opera Mobile pobiera całą stronę z oryginalnej strony, co może stanowić sporą przepustowość (zwróć uwagę, że Opera Mobile może również używać Opera Turbo, co może również zmniejszyć wykorzystanie przepustowości).

  5. Ostatnio sprawdziłem, powiększanie i pomniejszanie oraz obracanie ekranu w Operze Mini nie spowodowałoby ponownego wlania tekstu.

  6. Opera Mobile ma pełną obsługę JavaScript, Opera Mini obsługuje tylko bardzo ograniczony podzbiór Javascript

Krótko mówiąc, Opera Mini jest znacznie szybsza i węższa, co jest szczególnie zauważalne w mniej wydajnych urządzeniach i w wolnych sieciach; jednak Opera Mini nie jest w pełni funkcjonalną przeglądarką (i nigdy nie jest przeznaczona). Opera Mini działa znacznie szybciej w wolniejszych sieciach i wolniejszych telefonach.

Opera Mobile to w pełni funkcjonalna przeglądarka. Ma pełny Javascript, łączy się bezpośrednio ze stronami internetowymi zamiast przechodzić przez serwer Opery i można uzyskiwać dostęp do stron intranetowych, do których serwer proxy Opery nie ma dostępu.


4

Z mojego doświadczenia:

  1. Opera Mini jest szybsza, Opera Mobile działa wolno.
  2. Jeśli jednak jesteś zbyt świadomy bezpieczeństwa, użyj telefonu komórkowego.

0

Jeśli korzystasz z sieci na karcie SIM 2g, polecam Opera mini . Ale jeśli korzystasz z sieci 3G lub WiFi, najlepszym wyborem będzie Opera Mobile .


3
Czy możesz podać trochę więcej informacji? Dlaczego polecasz jedno lub drugie? Pytanie w szczególności dotyczy tego, jakie mają różnice w cechach. To by uczyniło twoją odpowiedź o wiele bardziej przydatną.
Dan Hulme

Również proszę przeliterować słowa całkowicie. Unikaj Leet-Speak i innych „śmiesznych rzeczy”. Nie wszyscy tutaj są native speakerem.
Izzy

-2

używam nokia 5320 i używałem opera mobilna i mini opera mini jest szybsza niż opera mobile i zużycie energii i mniejsze zużycie danych opera mobilna więcej niż bateria i więcej niż wykorzystanie danych opera mini jest lepsza niż uc i inne przeglądarki, więc sugeruję każdy jedna opera mini opera, gdy masz limit danych, gdy masz nieograniczony plan danych, korzystałeś z opra mobile.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.