Zdalnie odinstalować aplikacje?


9

Próbowałem już w sklepie Google Play i wydaje się, że nie jest to możliwe, ale czy ktoś wie, czy można zdalnie usunąć aplikację?

Innymi słowy, jeśli nie mam bezpośredniego dostępu do telefonu , czy mogę skorzystać z witryny, aplikacji lub usługi do odinstalowania aplikacji bez możliwości bezpośredniej interakcji z telefonem.


1
Wygląda na to, że teraz jest to możliwe dzięki Google Play, czy sprawdziłeś to dzisiaj?
mdelolmo

1
Nie miałem, ale tak jest! Oczywiście to moja troska odrzuciła ten dodatek przez Google;) Zobacz zaakceptowaną odpowiedź, aby uzyskać więcej informacji!
jlehenbauer

Odpowiedzi:


3

W przypadku witryny Google Play dostępnej za pośrednictwem przeglądarki internetowej odpowiedź na to pytanie zależy od tego, kiedy pytasz:

  • W 2012 r. (Kiedy zadano to pytanie): na liście „Moje aplikacje” lub „Moje aplikacje na Androida” użyj małego kosza do odinstalowania.
  • W październiku 2014 r., Kiedy ponownie o to zapytano, nie było możliwe korzystanie z interfejsu internetowego, zamiast tego wymagana jest aplikacja Sklep Google Play.

7

Jeśli Twój telefon jest w tej samej lokalnej sieci Wi-Fi co komputer, możesz w tym celu użyć Airdroid . Jeśli nie, Pulpit zdalny oferuje emulator terminala, więc możesz go użyć do odinstalowania aplikacji z wiersza poleceń:

pm uninstall app.package.name

Alternatywnie możesz skonfigurować serwer SSH, a następnie użyć powyższego pmpolecenia. Czy jest jakiś serwer SSH dla Androida? jest dobrym miejscem do rozpoczęcia, jeśli potrzebujesz oprogramowania serwera SSH. Należy również pamiętać, że korzystanie pm uninstallz zewnątrz adb shell- na przykład w emulatorze terminali - będzie wymagało rootowania. Nie jestem pewien, czy Airdroid wymaga roota do swojej funkcji odinstalowywania.


uwielbiam Pulpit zdalny! Jednak nie rozwiązuje to całkowicie problemu, jeśli serwer Pulpitu zdalnego nie działa po utracie dostępu do telefonu. Chyba że możesz również zdalnie rozpocząć sesję?
jlehenbauer

@jlehenbauer: Myślę, że w takiej sytuacji SSH byłby twoim najlepszym wyborem. W przeciwnym razie cały czas musiałbyś pozostawić Pulpit zdalny (lub podobną aplikację) działający, AFAIK. Nie sądzę, aby pozwoliło to na zdalne rozpoczęcie sesji i nie znam żadnych aplikacji obsługujących tę funkcję.
eldarerathis

Pamiętaj, że te rozwiązania wymagają zrootowanego urządzenia. Bez tego tylko adb i inne komponenty systemu mogą dokonać cichego odinstalowania; wszystko inne może wykorzystać jedynie zamiar rozpoczęcia dezinstalacji potwierdzonej przez użytkownika.
Chris Stratton

@ChrisStratton: pm uninstallnie wymaga rootowania (w tym przypadku też nie adb uninstall). Nie mam pojęcia, czy robi to Airdroid, sam tego nie testowałem.
eldarerathis

Bez root'a, odinstalowanie pm wymaga uprawnień użytkownika powłoki, który adb uruchamia tak, jakby nie był rootem. Aplikacja nie może uruchamiać rzeczy jako użytkownik powłoki, chyba że pozostawiłeś coś uruchomionego za pomocą adb działającego. Na przykład, jeśli uruchamiasz serwer ssh z adb, możesz to zrobić; ale jeśli uruchomisz go z aplikacji, nie możesz.
Chris Stratton

7

Chociaż nie zostało to wspomniane podczas dzisiejszej prezentacji Google I / O, witryna Google Play oferuje teraz opcję aktualizacji i / lub odinstalowywania aplikacji ze sprzętu Android bezpośrednio w przeglądarce. Przechodząc do karty „Moje aplikacje na Androida” w portalu Play, zobaczysz listę wszystkich aplikacji znajdujących się na smartfonie lub tablecie; użytkownicy korzystający z wielu urządzeń mogą zobaczyć podział zainstalowanych aplikacji. Chociaż sortowanie odbywa się alfabetycznie, aplikacje z oczekującymi dostępnymi aktualizacjami zostaną wymienione na początku. Kliknięcie szarego przycisku aktualizacji natychmiast rozpocznie pobieranie docelowego produktu Android, choć niestety nie ma jeszcze opcji „aktualizuj wszystko”. Odinstalowanie jest równie proste: wybranie ikony kosza pod każdą aplikacją najpierw wywołuje okno dialogowe z ostrzeżeniem, które działa jak niezłe zabezpieczenie przed niezamierzonym usunięciem. Kliknięcie tego powoduje natychmiastowe usunięcie aplikacji z urządzenia.

Źródło: http://www.theverge.com/2012/6/27/3121959/google-play-website-update-uninstall-android-apps


3
Możliwe, że jestem po prostu ślepy, ale wydaje mi się, że przeprojektowanie w ciągu ostatnich dwóch lat usunęło tę funkcję ze strony Play Store.
Wyskakuje

4

Appbrain zapewnia tę funkcję. Ale musisz założyć konto i zainstalować aplikację Appbrain.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.