Czy jest jakiś serwer SSH dla Androida?


45

Czy istnieje serwer ssh dla Androida (taki jak openssh dla Ubuntu), który pozwoli mi uzyskać dostęp do konsoli urządzenia przez PuTTY?

Odpowiedzi:


40

Tak, istnieje kilka opcji, w tym:

Niektóre z tych aplikacji wymagają zrootowania urządzenia. SSHDroid, QuickSSHD i SSHelper przynajmniej tego nie robią (mogą być też inne). Z pewnością istnieje wiele opcji do zbadania w zależności od wymagań / pożądanych funkcji / itp.


5
Wymaganie lub nie wymaganie roota jest głównie funkcją tego, na jakim porcie nasłuchuje serwer: tradycyjny port ssh 22 jest uprzywilejowany i dlatego jest dostępny tylko z rootem. Ponadto identyfikator użytkownika powłoki, który otrzymasz, byłby ograniczony do aplikacji w instalacji użytkownika innego niż root.
Chris Stratton

Czy coś z nich, czy są też inne, które nie pojawiają się na liście aplikacji?
Drew Chapin,

Oto, co mogłem znaleźć, próbując poszukać zdecydowanie darmowych (= libre) serwerów SSH dla Androida - szukałem na f-droid.org, gdzie uważają za darmowe (libre) oprogramowanie do włączenia: vps.arachnoid.com/android/ SSHelper na licencji GPL (zawierający kod z innych projektów), omówiony na f-droid.org/forums/topic/sshelper . Zobacz także f-droid.org/forums/topic/droidsshd, aby omówić niektóre inne projekty serwerów SSH.
imz - Ivan Zachharyaschev

Niestety na stronach rynku Google często nie jest jasne, jaka jest licencja na oprogramowanie. Zwykle szukam wolnego (= libre) oprogramowania, ponieważ doceniam możliwość włamania się i ulepszenia oprogramowania przeze mnie i innych. Czy ktoś mógłby mi pomóc ustalić, czy istnieją wolne (bezpłatne) serwery SSH? Czy wymienione są darmowe (za darmo), czy nie?
imz - Ivan Zachharyaschev

1
Szkoda, że ​​SSHelper (wspomniany powyżej) wymaga Androida 3.2, więc nie będzie kompatybilny z oficjalnym systemem operacyjnym niektórych urządzeń (takich jak mój Samsung Galaxy S, który ma Androida 2.2, oficjalnie aktualizowany do 2.3).
imz - Ivan Zakharyaschev

5

Możesz także użyć serwera SSH bez aplikacji frontend - uruchamiając go za pomocą polecenia lub pliku konfiguracyjnego, jak opisano w Howto: Connect to Device with SSH .

Według tej strony CyanogenMod w niektórych wersjach zawierał serwer SSH (dropbear). („Cyanogenmod 9.0 RC2 nie obejmuje już Dropbear.”) Lub prawdopodobnie możesz sam umieścić go w swoim systemie.

Wygląda na to, że domyślnie zakłada się, że serwer jest uruchamiany przez roota (tzn. Potrzebujesz dostępu roota do systemu), ale musi istnieć możliwość skonfigurowania go do pracy bez roota.


Wygląda na to, że ta strona została tutaj przeniesiona . Przydałoby się, gdyby ktoś przygotował pliki binarne Dropbear, ponieważ Android nie jest dostarczany z kompilatorem C, a kompilacja krzyżowa jest trochę uciążliwa.
Daniel Lubarov,

@Daniel, sprawdzam twój link, aby działał na Androida 5.1, ale nie mam miejsca, z którego mogę pobrać 2 pliki wykonywalne dropbears. Czy wiesz gdzieś?
Sopalajo de Arrierez

@SopalajodeArrierez przepraszam, ale nie znam żadnego. Może być konieczne samodzielne skompilowanie.
Daniel Lubarov

0

Ta odpowiedź jest nieco spóźniona na imprezę, ale możesz również skompilować statyczne pliki binarne openssh (ssh sshd ssh-keygen itp.) Dla Androida za pomocą projektu buildroot. Lub dropbear, jeśli wolisz.

https://buildroot.uclibc.org

https://buildroot.uclibc.org/downloads/manual/manual.html

Zrobiłem to na moim Linux-ie, dla openssh i wielu innych programów. Wymaga to zrootowanego urządzenia.

Moje urządzenie było oparte na uzbrojeniu - musisz sprawdzić, czy twoje urządzenie jest obsługiwane przez buildroot, jeśli nie jest uzbrojone.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.