Nowy telefon: jak przenieść postępy w grze?


22

Planuję kupić nowy telefon z Androidem i chciałbym móc przenieść postępy poczynione w kilku grach na nowe urządzenie, więc nie będę musiał ponownie grać na wszystkich poziomach od zera.

Obecnie mam HTC Desire i kupię HTC Evo 3D.

Prawdopodobnie nie ma na to prostego / ogólnego rozwiązania.

Zastanawiałem się jednak, czy ktoś zrobił coś podobnego i mógł udzielić porady (np. Gdzie szukać plików, które mogą zawierać informacje o postępie gry).

Odpowiedzi:


5

Są dwa miejsca, których należy szukać: pamięć zewnętrzna (karta SD lub katalog używany do podobnych celów) i pamięć wewnętrzna ( /data/datakatalog). Może być konieczne zrootowanie, aby uzyskać dostęp do tego drugiego.

W najlepszym przypadku gra zapisuje wszystkie Twoje postępy w chmurze, wystarczy ponownie wprowadzić login i wszystko zostanie przywrócone. Zazwyczaj dzieje się tak tylko w przypadku gier online.

Niektóre gry mogą zawierać menu do eksportowania zapisanych danych lub zewnętrzną aplikację, aby to zrobić, jeśli takie istnieją, najlepiej ich użyć.


15

Jeśli używasz Androida 4.0 lub nowszego, możesz użyć adb backupresp. adb restorepolecenie nawet bez rootowania urządzenia. Składnia jest następująca:

adb backup [-f <file>] [-apk|-noapk] [-shared|-noshared] [-all] [-system|nosystem] [<packages...>]

Wykonanie pełnej kopii zapasowej oznaczałoby np. adb backup –apk –shared –all –f /backup/mybackup.ab(Odpowiednio adb restore /backup/mybackup.abprzywrócenie kopii zapasowej na nowym urządzeniu). Pamiętaj jednak, że oznaczałoby to „wszystko albo nic” - w ten sposób nie można przywrócić pojedynczych aplikacji. Dlatego raczej możesz podać nazwy pakietów aplikacji do przesłania. Aby je znaleźć, np. Wyszukaj aplikacje w Google Play - nazwy pakietów znajdziesz w adresie URL ( id=<package_name>). Polecenie tworzenia kopii zapasowej wyglądałoby wtedy następująco:

adb backup –apk –shared –f /backup/mybackup.ab com.foobar.app1 org.foobar.app2 net.foobar.app3

Przywracanie pozostaje takie samo, jak adb restorezawsze przywraca wszystko z pliku kopii zapasowej (tutaj nie ma wyboru części).

Aby uzyskać listę dostępnych poleceń ADB, patrz np . Tutaj .


Niesamowite! Mój EVO3D ma system Android 4.0, więc przy aktualizacji do innego urządzenia będzie to przydatne.
Cristian Lupascu

To najlepsza odpowiedź dla osób z adb. Na przykład tworzenie kopii zapasowej / przesyłanie gry Square Enix Final Fantasy 5 można wykonać bez przesyłania apk lub dodatków: adb backup -f backupfile -noapk -noobb com.square_enix.android_googleplay.FFV_GPa następnie przywróć ją na innym urządzeniu, na którym jest już zainstalowany FFV : adb restore backupfile- cały plik ma rozmiar około 8 KB, a gra będzie tam, gdzie będziesz zostawił to na innym urządzeniu.
lilbyrdie

1
Dokładnie. Nawiasem mówiąc, tak właśnie działa Koush Helium Backup and Sync . Więc zaczynasz grę na telefonie, gdy jesteś w autobusie, a po dotarciu do domu kontynuuj na swoim tabby dokładnie tam, gdzie zostawiłeś na telefonie :)
Izzy

Jeśli Helium Backup and Sync nie działa, warto wypróbować ten ręczny sposób.
Wykonałem

3

Możesz także zajrzeć do aplikacji takich jak Titanium Backup lub MyBackup Pro i wybrać zapisywanie aplikacji użytkownika + danych, a następnie przywracanie do nowego telefonu.


+1 Moja kopia zapasowa Pro wygląda jak realna opcja, nawet dla niezrootowanych urządzeń. Najpierw jednak spróbuję znaleźć i przenieść dane ręcznie, a jeśli to nie zadziała, rozważę zakup aplikacji.
Cristian Lupascu

3

Niedawno przeniosłem postępy gry za pomocą komputera z telefonu LG na Droid Maxx. Jako przykładu użyję Fallout Shelter, ponieważ strona internetowa stwierdziła, że ​​nie można przenieść postępu / zakupów gry.

  1. Utworzyłem folder na pulpicie dla plików z LG i przeglądałem pliki telefonów, aż znalazłem com.bethsoft.falloutshelter.
  2. Przeniosłem to do folderu, który utworzyłem na komputerze. Zacząłem nową grę na Droid Maxx, więc mogłem znaleźć, gdzie umieścić plik z komputera.
  3. Gdy znalazłem com.bethsoft.falloutshelterplik na Droid Maxx, zastąpiłem go kopią, którą umieściłem na komputerze.

Załadowałem grę, a wszystkie moje postępy i zakupy zostały przeniesione do Droida. Działa to w przypadku gier, zdjęć i muzyki. Nie wiem, czy to działa z iPhone'ami.


0

Szczerze mówiąc, jeśli nie chcesz zrootować, jesteś wkręcony i nawet wtedy rzadko działa to poprawnie. Możesz ręcznie wykonać kopię zapasową niektórych gier lub użyć aplikacji do tworzenia kopii zapasowych innych niż root, a kilka, które korzystają z chmury, są błogosławieństwem, ale większość postępów w grze po prostu nie tworzy kopii zapasowych i zostaje utracona w wyniku braku dostępu do konta root. Aplikacje do tworzenia kopii zapasowych działają w około 30-40% gier, ale nie warto naruszać gwarancji przez zrootowanie imo. Jeśli chcesz naruszyć gwarancję na nowym urządzeniu, śmiało, ale nie mów, że cię nie ostrzegałem. Jeśli twój telefon zdecyduje się na ciebie, pewnego dnia stracisz pieniądze.


Edytuj swoją odpowiedź i format
Sid

3
To nonsens - przynajmniej w przypadku Androida 4.0 i nowszych pełna kopia zapasowa jest możliwa bez rootowania (aplikacje i ich dane - patrz moja odpowiedź). A to, czy ktoś potrzebuje rootowania, jest dość subiektywne. Również „argument gwarancyjny” jest względny: na przykład nie ma znaczenia w UE.
Izzy

0

jeśli korzystasz z Dropbox, aplikacji do zarządzania plikami Astro i apk. ekstraktor aplikacji możesz przenosić gry i wszystkie zapisane dane na nowe urządzenie bez roota .. wystarczy otworzyć astro .. nacisnąć lewy górny przycisk .. następnie nacisnąć lokalizację ... nacisnąć dropbox i skonfigurować dział .. następnie znaleźć pliki / foldery gier w astro i longpress, skopiuj pliki do nowego dropbox acct .. pobierz apk. wyodrębnij i otwórz go .. znajdź grę i wciśnij wyodrębnij ... wróć do astro i znajdź wyodrębniony plik .. skopiuj ten plik do dropbox ... przejdź na nowe urządzenie i otwórz astro .. przejdź do dropbox i skopiuj pliki do nowe urządzenie w tej samej lokalizacji, z której pochodzą na starym urządzeniu .. ostatecznie skopiuj wyodrębniony plik apk do sd..it zapyta, czy chcesz zainstalować..hit tak i ciesz się ... uwaga * musisz zezwolić na aplikacje zewnętrzne przez wejdź w ustawienia, a następnie aplikacje .. zaznacz pole, które zezwala na aplikacje zewnętrzne


Dziękuję za odpowiedź, Jacob - choć nie jestem pewien, czy byłem w stanie śledzić twoją argumentację. Czy możesz go edytować ponownie i zastosować formatowanie? Na razie: Unikaj także txtspeak, wielu użytkowników tutaj nie zna języka ojczystego. Dzięki!
Izzy


-1

Zrobiłem to z Minecraftem, po prostu musisz znaleźć postęp gry w swoim starym telefonie (polecam ci to zrobić z menadżerem plików), jeśli nie możesz go znaleźć, poszukaj go w Google dla konkretnej gry (znajdź w Google gdzie jest zapisany postęp dla tej gry). Następnie zainstaluj przesyłanie plików Wi-Fi z Google Play na starym telefonie, aby móc uzyskać dostęp do starego telefonu z nowego telefonu. Następnie pobierz postęp danych na nowy telefon. A potem po prostu umieść pobrane dane w miejscu, w którym postęp gry na nowym telefonie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.