Alarm, który może zadzwonić, nawet gdy urządzenie jest wyłączone


9

Smartfony z Androidem są mądrzejsze niż tradycyjne telefony komórkowe pod każdym względem, ale nie jestem w stanie znaleźć tej inteligencji w jednym aspekcie: w tych klasycznych telefonach komórkowych była opcja, aby włączyć alarm nawet wtedy, gdy urządzenie było wyłączone. Urządzenie zostało tymczasowo włączone, aby włączyć alarm, a następnie wyłączone.

Jak to zrobić na urządzeniu z Androidem? Wiem, że nie jest to możliwe przez aplikację, chyba że jest obsługiwane przez oprogramowanie układowe. Proszę o hacki ROM itp.

Proszę nie odpowiadać, jeśli jest to „Nie możesz” lub „Niemożliwe” itp.
Czy Twój telefon obsługuje zaplanowane włączanie lub wyłączanie?
Pragyan

Odpowiedzi:


4

NoMoarPowah! ( link alternatywny ) może uruchomić telefon na podstawie zaplanowanych alarmów, zanim zadzwonią. Działa tylko na niektórych urządzeniach Samsung.


Odważna odpowiedź, ale .. Aplikacja działa tylko podczas ładowania urządzenia (ponieważ zastępuje program wbudowany w stan baterii).
Android Quesito,

@SachinShekhar Zakładam, że uruchomienie czegoś podobnego, gdy telefon się nie ładuje, wymaga zmiany sprzętu, ale być może jest to nieprawidłowe. Zasadniczo szukasz systemu operacyjnego o niskiej mocy, który będzie działał, dopóki bateria nie będzie rozładowana ... może to być prawie niemożliwe również bez wsparcia producenta, ponieważ programy ładujące nie są open source, a zatem trudny do pracy. Jeśli wyłączasz telefon, aby oszczędzać baterię, możesz rozważyć inne metody oszczędzania baterii.
Mateusz

2
BTW, jak sądzę, można to zrobić bez angażowania programów ładujących i producentów. Instancję typu Micro-OS można dołączyć do odzyskiwania. I funkcję zamykania można zastąpić „uruchom ponownie w celu odzyskania”. To tylko jeden pomysł ..
Android Quesito

1
@SachinShekhar Właściwie to całkiem ciekawy pomysł!
Mateusz

1
Tylko do Twojej wiadomości, aplikacja nie jest już dostępna w Sklepie Play.
Andrew T.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.