Czy jest jakiś powód, aby nie zezwalać na automatyczne aktualizowanie aplikacji?


11

Od Androida 2.2 (Froyo) możesz wybrać „Zezwalaj na automatyczną aktualizację” dla aplikacji. Z jakiegoś powodu nie zacząłem jeszcze tego używać. Korzyścią byłoby zaoszczędzenie czasu, ale czy istnieją dobre powody, aby nie korzystać z tej funkcji?

alternatywny tekst


6
To naprawdę nie jest odpowiedź, ale może pomóc ci wiedzieć, że jeśli uprawnienia aplikacji zmienią się, nie zaktualizuje się automatycznie - będziesz musiał ręcznie zaktualizować. Więc nie martw się, że nie zauważysz, że jakaś aplikacja łapie energię lub coś takiego.
Eric Mill

@ Klondike: Miałem właśnie ten sam punkt.
ale

Odpowiedzi:


17

Zostawiam to, abym mógł przejrzeć listę oczekujących aktualizacji i zobaczyć, co się zmieniło. Oczywiście pomaga to tylko aplikacjom, które wyświetlają zmiany w opisie rynku.

Od czasu do czasu programiści wypuszczają aktualizacje, które są krokiem wstecz - albo z powodu wprowadzenia błędów, albo poważnych przeprojektowań, które tracą funkcje (Astrid, patrzę na ciebie). Jeśli zaczekasz wystarczająco długo przed aktualizacją, możesz zostać powiadomiony o tej sytuacji za pomocą komentarzy.


1
To samo tutaj. Lubię wiedzieć, co się zmieniło.
ale

11

Głównym powodem, dla którego nie będę korzystać z tej funkcji, jest ruch. W Niemczech mamy głównie flatraty o ograniczonym ruchu. Więc po 250 lub 300 MB ruchu lub coś takiego, będziesz zmuszony używać połączeń 2G tylko przez resztę miesiąca. Z powodu tych ograniczeń aktualizuję aplikacje tylko wtedy, gdy mam gdzieś dostęp do Wi-Fi.


Co ciekawe, nie brałem pod uwagę sytuacji ograniczonego ruchu. Można by pomyśleć, że sieć może odróżnić aktualizacje aplikacji od innych danych i być może nie uwzględnić ich w całkowitym użyciu.
Gary

Zauważyłem w najnowszej aktualizacji GMail, nie ma oczywistego interfejsu użytkownika, aby zatrzymać lub zawiesić pobieranie. Jest to problematyczne dla opisanych scenariuszy mru.
benc

3
Czy rynek nie ma również opcji automatycznej aktualizacji przez WiFi?
Szansa

1
Tak, ale tylko w najnowszej wersji. Możesz teraz włączyć automatyczną aktualizację tylko przez Wi-Fi w aplikacji Sklep Play.
Flow

6

Czasami deweloper może opublikować kontrowersyjną aktualizację: zmieniono interfejs, dodano reklamy lub wprowadzono wiele błędów i dlatego możesz chcieć się powstrzymać przed aktualizacją (lub przynajmniej dać sobie szansę na utworzenie kopii zapasowej apk). Dobrym przykładem tego jest ostatnio psx4droid .


Tworzenie kopii zapasowej apk to dobry telefon ... dzięki za odpowiedź.
Gary

5

Ponadto możesz nie chcieć aktualizować aplikacji automatycznie, jeśli masz stare / tanie urządzenie. Na moim HTC Hero instalowanie aplikacji zajmuje dużo zasobów i nie chcę, aby urządzenie zwalniało losowo.


5

Każdy ma wiele dobrych powodów, aby nie aktualizować automatycznie, więc zaoferuję rozwiązanie - skorzystaj z dobrej aplikacji do tworzenia kopii zapasowych, takiej jak Titanium Backup, a będziesz mógł bezpiecznie pozostawić automatyczne aktualizacje i ręcznie przywrócić starszą wersję, jeśli aplikacja zmieni się nie są zadowoleni z.


Dobra rada. Poszedłem z pierwszą odpowiedzią shmuelp, ale robisz świetny punkt.
Gary

Czy kopia zapasowa Titanium nie wymaga rootowania?
ale

Tak. Wiem, że inni się różnią, ale uważam, że rootowanie powinno być dość standardowe dla zaawansowanych użytkowników Androida.
Saiboogu,

3

Dużo rzeczy:

  • Ruch: jeśli Twój plan taryfowy jest płatny za bajt (lub ma limit danych / limit)
  • Żywotność baterii: aktualizowanie aplikacji wykorzystuje procesor (który zużywa baterię).
  • Nowa wersja programu może mieć problemy, błędy itp.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.