Jak wykluczyć program z prezentacji jako program do aktualizacji


10

Mam tablet Archos 101 z zainstalowanymi mapami Google.

Nie mogę odinstalować map Google, ale ponieważ nie potrzebuję ich na tablecie, nie aktualizuję ich.

Jest jednak stale prezentowany na liście aplikacji z dostępną „nową aktualizacją”.

Czy mogę w jakiś sposób wykluczyć tę aplikację?

Nie zrootowałem urządzenia i korzystam z Androida 2.2


1
Powiązane pytanie,
zrootowane

@onik: Nie chcę zrootować urządzenia, ponieważ moja wiedza o nim nie jest wystarczająco duża, aby upewnić się, że nie zrobię nic złego.
Edelcom

@Edelcom Z ciekawości: dlaczego nie chcesz, aby Mapy były aktualizowane?
Flow,

@Flow: To tablet bez samochodu SIM, z którego korzystam tylko w domu. Nie muszę wyszukiwać adresów ani polubień na tablecie (do tego używam telefonu lub komputera). Jest to dość duży program (którego niestety nie można odinstalować). Nie chcę powiększać go dzięki aktualizacjom, których nie używam. Pamięć w moim Archosie nie jest tak duża, żeby ją marnować.
Edelcom

Odpowiedzi:


1

Jedyny sposób, jaki widzę wokół tego, to odinstalowanie Google Maps, a jedynym sposobem na usunięcie wbudowanych aplikacji jest zrootowanie i użycie aplikacji trzeciej części lub ADB i samodzielne odinstalowanie aplikacji. Nie ma możliwości „wykluczenia” aplikacji z aktualizacji, chyba że po prostu ją odinstalujesz.


1
Nie chcę zrootować moich urządzeń, dopóki nie będę mieć wystarczającej wiedzy o systemie, aby upewnić się, że nic nie popsuję.
Edelcom,

0

Jeśli tymczasem zmieniłeś zdanie na temat zrootowania urządzenia (miałeś cały rok na zapoznanie się z systemem, aby upewnić się, że nie spieprzysz ;;), oprócz odinstalowania jest jeszcze kilka opcje dostępne za pomocą np. Titanium Backup :

  • zamrozić (tzn. wyłączyć) Mapy. W ten sposób staje się „niedostępny” na urządzeniu (a zatem nie będzie już aktualizowany, jeśli masz najnowszą wersję Google Playstore na urządzeniu) - ale może być „odmrożony / ponownie włączony” w dowolnym momencie.
  • oddzielić to od „rynku” (tak, stary termin). Dzięki temu aplikacja będzie dostępna i użyteczna, a Google Play nie będzie zainstalowany. Niezainstalowany → brak aktualizacji.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.