Jak przenosić aplikacje, kontakty i ustawienia między dwoma identycznymi telefonami?


9

Mam problem z moim nowym Samsung Galaxy S Vibrant z systemem 2.1. Ciągle się restartuje i zamierzam zwrócić go do jednostki zastępczej. Jak mogę przenieść wszystkie ustawienia telefonu, kontakty, aplikacje, ustawienia aplikacji oraz zdjęcia / filmy ze starego telefonu na nowy?

Odpowiedzi:


3

Lookout powinien zrobić dla ciebie wszystko, a przynajmniej większość.

(Ostrzeżenie: po mowie rynkowej)

Twoje urządzenie mobilne to Twój najbardziej osobisty komputer. Zawiera twoje dane osobowe, w tym kontakty, zdjęcia, wideo, e-mail i wiadomości tekstowe. Wykonaj kopię zapasową danych i przechowuj je w bezpieczny sposób.

Niezależnie od tego, czy przypadkowo usuniesz dane, telefon zostanie zgubiony, a nawet zniszczony - Twoje dane są bezpieczne. Możesz przywrócić dowolne dane jednym kliknięciem myszy. Zmiana urządzeń jest równie łatwa, a dane można przesłać w kilka sekund.


Zapomniałem o tym. Właściwie używam Lookout, ale nie użyłem go jeszcze do tworzenia kopii zapasowych. Szybkie spojrzenie na ich backend pokazuje, że tworzy kopie zapasowe tylko zdjęć, kontaktów i połączeń, pomimo ich opisu rynku, który mówi, że robią również wideo, e-maile i SMS-y. Biorąc to pod uwagę wszystkie te rzeczy, jedynymi dwiema rzeczami, które nie są zsynchronizowane przez chmurę lub kartę SD i należałoby wykonać kopię zapasową, są dziennik połączeń i wiadomości tekstowe.
Matt

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Mam Lookout, ale nie zdawałem sobie sprawy, że utworzyłem kopię zapasową kontaktów.
Czy

2
Lookout nie wydaje się
tworzyć

3

Ta odpowiedź jest ważna dla Androida 4.xx Będziemy korzystać z ADBnarzędzia dostępnego dla Androida i nie jest wymagane, aby urządzenie zostało w ogóle zrootowane. Odpowiedź ma być uogólniona, a nie specyficzna dla urządzenia z Androidem.

Metoda przy użyciu systemu Linux :

 • Zainstaluj narzędzia związane z ADB z repozytoriów zainstalowanego Linux Distro.
 • Włącz debugowanie USB w Opcjach programisty i wybierz Pamięć USB lub MTP jako połączenie USB.
 • Otwórz terminal w systemie Linux i wpisz adb start-server.
 • Wpisz adb devices. Powinien on wyświetlać dane wyjściowe w Serial No. and Devicemiejscu, w którym numer seryjny to numer seryjny urządzenia. W przypadku problemów z wykrywaniem urządzenia przez ADB istnieje wiele pytań na Android Stackexchange, więc możesz je wyszukać, jeśli potrzebujesz pomocy.

Utwórz kopię zapasową danych użytkownika :

 • Istnieją dwie opcje do kopii zapasowej UserData (Storage gdzie plików multimedialnych, kamer obrazy, inne rzeczy, które można zapisać) . Albo przez ADB wspólnie z aplikacjami LUB po prostu kopiuj-wklej.

 • Jeśli twoje urządzenie obsługuje USB Storage Mount , to jest łatwe, ponieważ Linux wykryje je jako urządzenie wymienne i możesz skopiować i wkleić dane do systemu.

 • Jeśli obsługiwany jest tylko MTP , pobierz konkretny pakiet MTP z repozytoriów systemu Linux. Wykryje urządzenie. Jeśli nic nie działa, Airdroid na Androida z Playstore może pomóc. Ale byłoby to zbyt wiele do omówienia tutaj.

 • Windows łatwo wykrywa zarówno MTP, jak i pamięć USB, więc nie ma potrzeby instalowania żadnego konkretnego oprogramowania.


Aby wykonać kopię zapasową aplikacji użytkownika, aplikacji, danych aplikacji, niestandardowych ustawień Androida, wiadomości itp.

 • Otwórz terminal i wpisz adb backup -f backup_file.ab -all -apk -system. Spowoduje to utworzenie kopii zapasowej tylko danych użytkownika, aplikacji systemowych i aplikacji bez danych użytkownika .

 • Jeśli chcesz również wykonać kopię zapasową danych użytkownika, wpisz adb backup -f backup_file.ab -all -apk -system -shared. backup_file.ab to nazwa pliku kopii zapasowej w systemie Linux.

 • Należy wspomnieć, że parametry takie jak -noapk -noshared -nosystemsą również dostępne. Jeśli chcesz, możesz sprawdzić stronę Manual ADB, aby uzyskać więcej poleceń.

Uwaga : po wprowadzeniu dowolnego polecenia adb backup zostanie wyświetlone okno w Androidzie z prośbą o pozwolenie na wykonanie kopii zapasowej lub anulowanie . Wybierz kopię zapasową; możesz także wybrać hasło, ale jest to opcjonalne. Upewnij się również, że urządzenie nie zasypia , zmieniając ustawienia ekranu i nie rób nic na urządzeniu z Androidem podczas tworzenia kopii zapasowej.


Aby przywrócić kopię zapasową :

 • Podłącz drugie urządzenie i sprawdź, czy zostanie wykryte w systemie Linux,
 • Wpisz w Terminalu adb restore backup_file.ab. Wyświetli się okno w systemie Android z prośbą o przywrócenie lub anulowanie . Wybierz Przywróć i pozwól mu wykonać zadanie. Przywracanie może zająć dużo czasu, w zależności od rozmiaru kopii zapasowej . Poza tym może zostać przerwany, ponieważ przywrócenie ustawień systemu może zakłócić okno kopii zapasowej i anulować tworzenie kopii zapasowej. Więc próbuj dalej. Uruchom ponownie urządzenie i gotowe.

Wyłącznie kontakty zapasowe :

Zdecydowanie zaleca się tworzenie kopii zapasowych kontaktów metodami innymi niż ADB.

 • Jedną z opcji jest synchronizacja kontaktów z kontem Google w Ustawieniach, a następnie użycie tego samego konta na innym urządzeniu, aby przywrócić.

 • Inną metodą jest otwarcie aplikacji Kontakty lub Ludzie (natywne) w Androidzie i wyeksportowanie kontaktów na wewnętrzną / zewnętrzną kartę SD . Wolę ten drugi. Tworzy plik w formacie VCF . Możesz otworzyć plik na innym urządzeniu, co przywróci w nim kontakty.


Nie używam systemu Windows, ale jest wiele pytań / odpowiedzi dotyczących korzystania z ADB w systemie Windows tutaj w Android Stackexchange , więc nie musisz się w ogóle martwić.


Metoda bez komend tworzenia kopii zapasowych ADB:

 • Pobierz aplikację Helium z Playstore i otwórz ją na urządzeniu z Androidem.
 • Jeśli korzystasz z systemu Linux, a ADB może wykryć twoje urządzenie, możesz pobrać aplikację Chrome Helium Backup dla systemu Linux.
 • Najpierw otwórz aplikację Helium na Androida, podłącz urządzenie do Linuksa, a teraz otwórz aplikację Helium w Chrome.
 • Jeśli wszystko pójdzie dobrze, tak jak powinno, aplikacja Android Helium umożliwia tworzenie kopii zapasowych bezpośrednio na zewnętrznej / wewnętrznej karcie SD. Skopiuj pliki pamięci na inne urządzenie. Postępuj zgodnie z tą samą procedurą wykrywania dla drugiego urządzenia, a następnie możesz łatwo przywrócić aplikacje bez żadnych poleceń. Kopia zapasowa wykonana przez hel jest przechowywana w folderze o nazwie Carbon w magazynie wybranym podczas tworzenia kopii zapasowej.

1

Zachowaj kartę SD po zwróceniu telefonu i włóż ją do nowego telefonu.

Kontakty: Twoje kontakty są stale synchronizowane z kontem Google powiązanym z telefonem, więc nie ma potrzeby tworzenia kopii zapasowej.

Media: Zdjęcia i filmy powinny być przechowywane na karcie SD, którą będziesz przechowywać.

Aplikacje: możesz wykonać ich kopię zapasową na karcie SD za pomocą aplikacji innej firmy lub zarejestrować się w aplikacji, która synchronizuje się z telefonem i prowadzi listę wszystkich zainstalowanych aplikacji. Następnie możesz je ponownie zainstalować bezpośrednio z Appbrain.

Ustawienia: nie ma możliwości wyjścia z kopii zapasowej ustawień telefonu i aplikacji.

Inne: Na rynku dostępnych jest wiele bezpłatnych aplikacji do tworzenia kopii zapasowych określonych danych, takich jak wiadomości SMS, dziennik połączeń, aplikacje ...

Kompleksowe rozwiązanie: istnieje kilka aplikacji, które twierdzą, że mają kopię zapasową i przywrócić cały telefon. Miałem dokładnie ten sam problem, co w styczniu z moim Droidem. Użyłem bezpłatnej wersji MyBackup Pro, ale z przykrością stwierdzam, że nawet nie pamiętam, czy zadziałało. Warto spróbować, ale zachowaj ostrożność, wydaje się, że ma kilka mieszanych recenzji.


1

Jeśli jesteś zrootowany, możesz wykonać kopię zapasową nandroida dla całego telefonu (to tak, jakbyś zrobił migawkę danych telefonu) i powinieneś być w stanie przesłać go na nowy telefon, o ile jest to ten sam model.

Ponadto, jeśli jesteś zrootowany, możesz użyć kopii zapasowej Titanium w aplikacjach w telefonie: zrobi to zarówno aplikację, jak i dane powiązane z aplikacją.


1

Wydaje się, że jest na to aplikacja o nazwie Helium , która nie wymaga rootowania i zajmuje się tylko aplikacjami i ich ustawieniami (będziesz musiał robić kontakty i zdjęcia itp. Na inne sposoby, np. Przez Google lub kartę SD ). Wymaga wersji Pro dla pełnej funkcjonalności, która obecnie wynosi 5 USD.


1
Ponieważ jest to Android 4.4.2, możesz wyeksportować wszystkie kontakty w pliku .vcf bezpośrednio z natywnej Contacts or Peopleaplikacji na Androida. Czy to właśnie sugerowałeś, wspominając through SD card? Ponadto wszystko to można wykonać za pomocą ADB backuppolecenia, a Helium robi to samo. Nawet nie musisz go kupować. Ale oba urządzenia muszą być takie same, w przeciwnym razie, jak oczywiste, ustawienia i inne ważne pliki będą rekurencyjnie powodować awarię aplikacji. Używam tego polecenia do tworzenia kopii zapasowych adb backup -all -system -shared -f backup_file.abi adb restore backup_file.abprzywracania.
Firelord

@Firelord Och, spoko, nie wiedziałem, że adb może to zrobić (niewiele o tym wiem). Spróbuję w ten sposób i zaoszczędzę sobie 5 USD. „Przez kartę SD” miałem na myśli tylko kopiowanie danych na kartę SD, jeśli jeszcze jej tam nie było, i kopiowanie z powrotem na nowy telefon (np. Twoje zdjęcie, muzykę lub pliki wideo, ale niewiele wiem o kontaktach, ale po prostu używaj kontaktów Google i nigdy się o to nie martw).
Jason C

1
Jeśli chodzi o dane użytkownika, tj. Zdjęcie, muzykę itp., Radzę korzystać Xenderz Playstore, ponieważ zauważysz, że Helium i ADB zajmują dużo czasu podczas tworzenia kopii zapasowej i przywracania, jeśli zaangażowane są dane użytkownika. Xendertworzy punkt aktywny do wysyłania danych między urządzeniami. Ponieważ jest to wifi, więc prędkość powinna wynosić względnie 2-5 MB / s lub więcej. Przynajmniej to, co dostaję, i to nie jest ból, tylko zysk. :)
Firelord

@Firelord adbdziałał idealnie; jeśli chcesz wysłać to jako odpowiedź, dam ci nagrodę (wygasa za 24 godziny).
Jason C
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.