Aplikacje do odinstalowywania zbiorczego


10

Lubię wypróbować wiele aplikacji. Często strona taka jak Lifehacker lub Droidlife będzie zawierała kilka podobnych funkcji i zainstaluję je wszystkie w celu porównania funkcji.

To pozostawia mi wiele aplikacji, których ostatecznie nie chcę zatrzymać. Niestety mogę odinstalować tylko jeden na raz.

Czy istnieje aplikacja lub metoda, która pozwala mi odinstalować kilka naraz?

Odpowiedzi:


6

Istnieje mnóstwo aplikacji, które odinstalowują wsadowo, ale oto prosta darmowa aplikacja, o której wiem, że działa: Uninstaller Pro

Wiele bardziej funkcjonalnych menedżerów aplikacji ma również opcję dezinstalacji wsadowej. Lubię konsolidować funkcje w jak najmniejszej liczbie aplikacji. Teraz używam SmartBar, który ma dobrego menedżera aplikacji z dezinstalacją wsadową.


Próbowałem zarówno paska inteligentnego, jak i dezinstalatora pro, i otrzymałem monit o potwierdzenie dla każdej aplikacji i po odinstalowaniu, więc aby odinstalować 50 aplikacji, muszę nacisnąć 100 przycisków OK. Czy ta funkcja / ograniczenie bezpieczeństwa SN na Androida?
Ivo Bosticky

2

Skrypty za pośrednictwem adb & pm (menedżer pakietów) :

Jeśli pakiet SDK jest zainstalowany i chcesz użyć wiersza polecenia, jest to najszybszy znany mi sposób:

Wada: widzisz tylko nazwy pakietów, a nie przyjazne nazwy aplikacji (pozornie nie ma łatwego cli. Dla programistów: pobierz nazwę aplikacji z nazwy pakietu )
Wada 2: Upewnij się, co robisz, możesz odinstalować każdą aplikację na swoim telefon, jeśli nie edytujesz listy.

# Use android's package manager 'pm'
# list all 3rd party pkgs (using the '-3' parameter)
me@local:~$ adb shell pm list packages -3 > /tmp/pkg.list
# Use whatever editor you like (grep, vi, GUI) to edit the list
me@local:~$ vi /tmp/pkg.list
me@local:~$ cat /tmp/pkg.list | sed 's,.*:,,' | while read a; do adb uninstall $a;done

Może także ulepszenie dla ograniczonej liczby aplikacji:

Sklep Google Play oferuje teraz ulepszone zarządzanie dla poszczególnych urządzeń (od około Google I | O 2012):

Przejdź do Moich aplikacji na Androida (wymagane logowanie), a zobaczysz „Aplikacje zainstalowane w [Modelu urządzenia]”. Na aplikację masz:

  • Przycisk aktualizacji (jeśli jest aktualizacja)
  • Przycisk Odinstaluj (oprócz aplikacji systemowych)

Za pomocą tego możesz łatwo odinstalować aplikacje na określonych telefonach lub tabletach za pomocą przeglądarki internetowej.

Zobacz także zaakceptowaną odpowiedź: zdalnie odinstalować aplikacje?


Aktualizowanie i odinstalowywanie ze sklepu internetowego znacznie ułatwia (bardzo mi się podoba), ale musisz robić każdą aplikację pojedynczo.
ale

@Al Everett: Dodano również rozwiązanie skryptowe. Lepszy? :-)
ce4

To jest opcja. Nie taki, który będzie dla mnie odpowiedni, ale prawdopodobnie ktoś inny może na tym skorzystać.
ale

1

Minęło trochę czasu, odkąd go używałem, ale aplikacja AppBrain pozwoli Ci zsynchronizować się z kontem AppBrain ... więc powinna odinstalować aplikacje usunięte z konta AppBrain, ale nie mogę tego zweryfikować, ponieważ już go nie używam.

Nie jest to pakiet dezinstalacyjny, ale w LauncherPro możesz przeciągać i upuszczać aplikacje do kosza, unosić się przez kilka sekund, a następnie upuszczać, aby je odinstalować (zamiast usuwać je z ekranu głównego). Działa również z szuflady aplikacji. Jest to metoda, której zwykle używam.


1

Jest tona, prawda?

Spoglądam na Apps Uninstall .

Przyjemną funkcją jest możliwość oznaczania aplikacji w celu ochrony przed przypadkowym odinstalowaniem zbiorczym.

alternatywny tekst


0

Problem z jego metodą i większością innych metod, które widziałem (przynajmniej na moich komputerach CentOS 6 i Ubuntu 10) polega na tym, że listy CRLF znajdowały się na końcu każdej linii /tmp/pkg.listpliku, więc deinstalator zamiast odinstalować com.google.chrome, faktycznie próbował odinstalować „com.google.chrome ^ M” ... zwróć uwagę na znak powrotu CR. Wykonując dos2unix, istnieje „Sukces”, a nie „Niepowodzenie”. Jego skrypt sed mógł pierwotnie być zamiennikiem dos2unix, ale został zniekształcony po opublikowaniu.

[CentOS6]# adb shell pm list packages > /tmp/pkg.list.txt
[CentOS6]# adb push /tmp/pkg.list.txt /tmp/
[CentOS6]# adb shell
android:/root # dos2unix /tmp/pkg.list.txt
android:/root # for f in \`cat /tmp/pkg.list.txt\`; do echo $f; pm uninstall $f; done;

Problem „Awaria” ma więcej wspólnego z powłoką ADB dołączającą linię DOS kończącą się ^ M (i tak w CentOS Linux).

Ponieważ robiłem wszystko od CentOS 6, byłem zaskoczony, że znów zostałem ugryziony przez technologię z lat 80., która nigdy nie była tak dobra jak technologia z 1969 roku. Myślę, że Google chciał ułatwić użytkownikom Windows powłoki ADB.

(Zredagowałem (załączyłem) odpowiedź CE4, ale najwyraźniej tak nie było.)


Ponadto, dla użytkowników systemu Windows powłoki adb hmmm ... nie używasz notatnika lub podobnego? Nie obsługują plików w formacie Un * x - Notepad2 lub Notepad ++ byłby lepszym wyborem, w którym mógłby to obsłużyć :)
t0mm13b

masowo odinstalowałem kilka aplikacji do skopiowania do / system / app /, ponieważ mój telefon utknął w trybie awaryjnym. Telefon wciąż się uruchamia. uważam, że powinienem być w stanie udowodnić, że sam adb, nawet gdy jest uruchamiany w systemie Linux, dodaje znaki nowej linii DOS. Nie było zaangażowane żadne okno, używam głównie CentOS, Ubuntu 10 i innych smaków * nix. używam tylko systemu Windows do administrowania ADS.
rjt


Jak to w ogóle odpowiada na pytanie?
ale

1
Al, pytanie dotyczyło tego, jak zbiorczo odinstalowywać aplikacje, skrypt, który zamieściłem powyżej, właśnie to robi. Zwróć uwagę na część „Odinstaluj pm”.
rjt
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.