Jak działa przesyłanie Androida z aplikacjami wypukłymi?


10

Natknąłem się na kilka aplikacji, które pozwalają użytkownikowi przesyłać dane (takie jak pliki, zdjęcia, kontakty), gdy „uderzają” swoje telefony.

Przykładem jest Bump , który używa Bumpa do przesyłania plików i dodawania znajomych. FAQ stwierdził, że ta aplikacja korzysta z różnych czujników i algorytmów do „czuć” bump i serwer znajdzie pasujące wstrząsy zgodnie z odczytem czujnika i algorytmów. Często zadawane pytania mówią również, że ta aplikacja została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie osobistym i danych.

Jak to dokładnie działa? Skąd ma wiedzieć, że wznoszę toast za kogoś innego? To znaczy nie sądzę GPS może śledzić telefony , które dokładnie. Jak przenosi kontakty i zdjęcia? I w jaki sposób może poprawnie określić, z kim tostuje, jeśli w tym samym pomieszczeniu jest wielu użytkowników? Jak chronione jest bezpieczeństwo i poufność?

Odpowiedzi:


10

P: Jak działa Bump? Odp .: Bump składa się z dwóch części: aplikacji działającej na Twoim urządzeniu i inteligentnego algorytmu dopasowywania działającego na naszych serwerach w chmurze. Aplikacja na telefonie wykorzystuje czujniki telefonu, aby dosłownie „wyczuć” nierówność i wysyła te informacje do chmury. Algorytm dopasowywania nasłuchuje guzów z telefonów na całym świecie i paruje telefony, które odczuwały ten sam guz. Następnie po prostu przesyłamy informacje między dwoma telefonami w każdej parze.

P: Nie ma mowy. Co jeśli ktoś uderzy w tym samym czasie? Odp .: Sposób. Używamy różnych technik w celu ograniczenia puli potencjalnych dopasowań, w tym informacji o lokalizacji i charakterystyce zdarzenia wypukłości. Jeśli zderzasz się w szczególnie gęstym obszarze (np. Na konferencji), a my nie jesteśmy w stanie rozwiązać unikalnego meczu po jednym uderzeniu, poprosimy cię o ponowne uderzenie.

http://bu.mp/faq

Twój telefon ma pojęcie o tym, gdzie korzystasz z telefonów komórkowych lub sieci Wi-Fi, istnieje kilka aplikacji, które z nich korzystają. GPS działałby tylko na zewnątrz. Korzystając z czasu wyboju i nieco dokładnej lokalizacji dostarczonej przez komórki komórkowe lub sieci Wi-Fi, można sprawdzić, które dwa telefony ulegają awarii.


1
Myślę, że lokalizacja zapewniana przez sieć komórkową jest bardzo szorstka i niezbyt precyzyjna, co zwiększa prawdopodobieństwo kolizji, jeśli użyje się samego czasu i lokalizacji sieci. Muszą być dodatkowe sposoby
Fitri,

2
Są szorstkie, ale jeśli porównasz czas i lokalizację, zawężasz możliwości, więc jest to tylko kombinacja czasu i lokalizacji.
Jamiro14,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.