Czy mogę ustawić harmonogram automatycznych aktualizacji rynku, np. Każdej nocy?


31

Czy istnieje sposób, aby zaplanować, kiedy Market zaktualizuje moje zainstalowane aplikacje? Idealnie chciałbym uruchamiać go późno każdej nocy, w ten sposób nie będę musiał się nimi przejmować, kiedy faktycznie używam telefonu.


Świetne pytanie Suan.
Boris_yo,

To ostatnio doprowadza mnie do szału. Zawsze aktualizuje się, gdy gram w pewną grę, a gra się zacina i przerywa w tym czasie. Nie mogę uwierzyć, że to wciąż nie wchodzi w grę.
William

Odpowiedzi:


3

Nie jestem w 100% pewien, ale może zleceniodawca może to zrobić. Jeśli nie może tego zrobić bezpośrednio i jeśli jesteś zrootowany, możesz użyć Tasker'a, by zabić Market, z wyjątkiem nocy. W ten sposób w nocy Market uruchomi i zainstaluje Twoje aplikacje. W ciągu dnia rynek zostanie zabity i nie będzie instalowania aplikacji.


Czy to również nie uniemożliwia korzystania z Rynku? Funkcja Tasker musi być wyłączona, aby Market działał.
onik

1
Tak to zrobi. Ale możesz utworzyć profil zadania, np. Sprawdzać co 30 minut dziennie, czy rynek działa, i zabijać go, jeśli jest. W ten sposób możesz również korzystać z usługi Market i mam nadzieję, że aplikacje nie zaktualizują się w ciągu tych 30 minut.
roxan

Zastanawiam się, czy można napisać aplikację, która w zasadzie otworzy aplikację Market w określonym czasie, a jeszcze lepiej w jakiś sposób zmusi ją do „aktualizacji” ...
Suan,

2

Możesz ustawić Market, aby aktualizował aplikacje tylko wtedy, gdy jest połączone z Wi-Fi. Jeśli kiedykolwiek podłączysz urządzenie do sieci Wi-Fi w domu, to ustawienie może załatwić sprawę?

Rynek -> Menu-> Ustawienia -> Aktualizuj tylko przez Wi-Fi


Aktualizacja : Informacje zawarte w komentarzach pana Bustera i Power-Inside :

Wygląda na to, że ustawienie „Aktualizuj tylko przez Wi-Fi” zostało dodane tylko do aplikacji Market w wersji 3.3.11 . Jeśli aplikacja Market utknęła na starszej wersji, możesz spróbować wymusić aktualizację, usuwając dane z aplikacji Market lub ręcznie pobrać i zainstalować zaktualizowany pakiet APK, jak opisano w poprzednim pytaniu .


Osobiście nie mogę znaleźć takiej opcji.
Boris_yo,

Dla mnie jest to w ustawieniach Market i już od jakiegoś czasu (obecnie na Market v3.4.4 na Gingerbread Galaxy S)
GAThrawn

2
@Boris_yo: najlepsze, co mogę powiedzieć, pojawiło się ustawienie Aktualizuj tylko przez Wi-Fi w usłudze Market v3.3.11. W przypadku tej funkcji musisz zaktualizować Market.
Pan Buster

1
@ Boris_yo Może to być pomocne w uzyskaniu ulepszonego rynku.
Irfan,

1
@cragmonkey za to, że masz opcje, które ograniczają wykorzystanie danych w tle. Przejdź do Ustawień, a następnie Wykorzystania danych, a następnie kliknij opcję menu i wybierz Ograniczenia sieci, możesz następnie znaleźć wolne połączenie Wi-Fi na liście i wybrać je, aby ustawić je jako „połączenie mierzone”, które sprawi, że Android przetestuje to połączenie jako jeśli jest mierzone i spowoduje wyłączenie użycia danych w tle i aktualizacji aplikacji, gdy tam będziesz.
GAThrawn

1

nie, w Market nie ma takiej funkcjonalności. Możesz ustawić opcję „automatycznej aktualizacji” we wszystkich swoich aplikacjach, ale nie możesz określić, kiedy będą one aktualizowane.


3
Nie zapytał, czy Rynek go zawiera, tylko czy istnieje jakiś sposób, aby to zrobić.
Matthew

0

Nie ma idealnego sposobu na zrobienie tego, ale istnieją inne sposoby „kontrolowania” aktualizacji. Możesz wyłączyć automatyczne aktualizacje lub tylko przez Wi-Fi w ustawieniach. Możesz także wymusić zatrzymanie aplikacji Sklep Play, a następnie w dniu, w którym jesteś podłączony do Wi-Fi i nie używasz urządzenia, ponownie otwórz aplikację i zainstaluje ona aktualizacje.


0

Obejście: Całkowicie wyłączyłem automatyczne aktualizacje i skonfigurowałem przypomnienie, które wyskakuje dwa razy w tygodniu o 22:00, kiedy nie używam telefonu i włączam automatyczne aktualizacje, dopóki nie pójdę spać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.