Jak mogę wyłączyć opcję „zezwalaj na automatyczną aktualizację” dla ** wszystkich ** aplikacji?


23

Ostatnio Google zaczęło sprawdzać „zezwalaj na automatyczną aktualizację” dla swoich aplikacji bez pytania, czego nienawidzę. Muszę dezaktywować ją dla każdej aplikacji osobno.

Ale co ważniejsze, spowodowało to przesunięcie Książek Google na mój telefon, którego nie potrzebuję i marnuje cenną pamięć wewnętrzną 4 MB.

I tu pojawia się nieprzyjemny zwrot: książka Google nie jest faktycznie dostępna dla mojego systemu (z jakiegokolwiek powodu). Nie mogę więc wyświetlić strony rynku aplikacji, aby odznaczyć opcję „zezwalaj na automatyczną aktualizację”.

To mnie zastanawia: czy istnieje sposób na wyłączenie opcji „zezwalaj na automatyczną aktualizację” dla wszystkich aplikacji?


Automatyczne aktualizacje, a także usługa tworzenia kopii zapasowych Google, nigdy nie działały na moim telefonie. Jeśli dowiem się dlaczego i jest to coś, co można włączyć i wyłączyć, dam ci znać!
Matthew przeczytał

@Matthew Read, myślę, że może to być spowodowane TouchWiz. Kiedy zainstalowałem CyanogenMod, ściągnąłem wszystkie moje aplikacje z rynku i zainstalowałem je, a szkoda, że ​​nie mam, mam dużo zainstalowanych :), to na jakiś czas zamknęło mój telefon.
Ryan Conrad,

Na forach XDA była dostępna aplikacja, która pozwalała użytkownikowi root na zbiorcze włączanie / wyłączanie automatycznej aktualizacji dla wszystkich aplikacji. Jednak ostatnia aktualizacja rynku nie działa.
Sparx

Odpowiedzi:


8

Wersja Market 3.3.11 ma teraz ustawienie o nazwie „Aktualizuj aplikacje automatycznie”. Włączenie go sprawi, że każda indywidualna aplikacja powiązana z kontem będzie się automatycznie aktualizować, a wyłączenie to oczywiście zrobi odwrotnie. To ustawienie można znaleźć po prostu przechodząc do ustawień rynku ( Menu Button->Settingsna telefonach lub użyj prawego górnego paska akcji w strukturze plastra miodu).

O wydaniu możesz przeczytać tutaj . Zawiera również łącza, które mogą pomóc w pobraniu aktualizacji z boku, jeśli nie jest ona automatycznie dostępna.


3

Możesz użyć programu takiego jak Droidwall, aby zablokować dostęp do rynku Market, co powinno powstrzymać go przed instalowaniem / odinstalowywaniem programów.


2

Jeśli masz zainstalowaną aplikację Titanium Backup, możesz spróbować zawiesić aktualizację oprogramowania .


2
Dobre myślenie, ale w przypadku Titanium Backup telefon musi być zrootowany. A kiedy już to zrobisz, masz jeszcze lepszy sposób na rozwiązanie problemu: adb shell su rm /system/app/BooksPhone.apk;-) - Nie zapomnij zrobić kopii zapasowej na wypadek, gdyby Google zarządzał wersją 2.3.5.
Martin

Podkreśla to, że w większości telefonów przestrzeń użyta w systemie nie jest przestrzenią, z której użytkownik może normalnie korzystać. Tak więc 4 MB ma zerowy wpływ.
DRZEWO

2

Titanium Backup (tylko root) ma „Narzędzia rynkowe”. Jednym z tych narzędzi jest „Market Auto Updates”, która przedstawia listę wszystkich aplikacji wraz z ich polami wyboru dla automatycznych aktualizacji. Możesz posortować włączone aplikacje na górze i możesz „odznaczyć wszystkie”, aby wyłączyć automatyczne aktualizacje dla wszystkich aplikacji.


1

Gorzka prawda jest taka, że ​​nie ma opcji wyłączania wszystkich automatycznych aktualizacji za jednym razem.

Mój szczególny problem rozwiązałem przez zrootowanie telefonu. Ponieważ nie jest znany żaden exploit dla 2.3.4, musiałem odblokować telefon. To z kolei oznaczało, że zarówno Amazon MP3, jak i Google Books przestały się aktualizować.

Który jest jednym ze sposobów rozwiązania problemu. Nadal usunąłem pliki za pomocą następującego skryptu:

#!/opt/local/bin/zsh

setopt No_Err_Exit

adb -d uninstall com.amazon.mp3
adb -d uninstall com.google.android.apps.books

setopt Err_Exit

adb -d pull /system/app/com.amazon.mp3.apk Originals/com.amazon.mp3.apk
adb -d pull /system/app/BooksPhone.apk   Originals/BooksPhone.apk
adb -d pull /system/app/BooksPhone.odex  Originals/BooksPhone.odex

adb -d shell <<-EOF
  su
  mount -o remount,rw /dev/block/mtdblock3 /system

  busybox rm -v /system/app/com.amazon.mp3.apk
  busybox rm -v /system/app/BooksPhone.apk
  busybox rm -v /system/app/BooksPhone.odex

  mount -o remount,ro /dev/block/mtdblock3 /system

  busybox rm -v  /data/dalvik-cache/system@app@com.amazon.mp3.apk@classes.dex
  busybox rm -v -r /data/data/com.amazon.mp3
  busybox rm -v -r /data/data/com.google.android.apps.books

  exit
  exit
EOF

# vim: set nowrap tabstop=4 shiftwidth=4 softtabstop=4 noexpandtab :
# vim: -d set textwidth=0 filetype=zsh foldmethod=marker nospell :

Ostrzeżenie: jest to skrypt z kategorii „Jeśli go nie rozumiesz, nie powinieneś go używać” .


+1 Dlaczego używasz uninstallpolecenia? Aby usunąć aktualizacje lub poprawnie wyrejestrować? Nie busybox rmwystarczy Czy można disablezamiast tego użyć ?
gavenkoa

0

Oto sztuczka:

 1. Użyj menedżera aplikacji, aby wymusić zatrzymanie Sklepu Play, a następnie wyczyść wszystkie dane.
 2. Przejdź do ustawień Sklepu Play, a następnie usuń zaznaczenie opcji „Domyślnie automatycznie aktualizuj aplikacje”

3
Dlaczego musisz wymusić zamknięcie?
roxan

-3

Będąc w Android Market, wybierz moje aplikacje. zobaczysz wszystkie zainstalowane aplikacje. wybierz tę, dla której chcesz wyłączyć automatyczne aktualizacje. u dołu zobaczysz małe pole wyboru. odznacz to.


Której części „Więc nie mogę zmusić strony rynku aplikacji do usunięcia zaznaczenia„ zezwalaj na automatyczną aktualizację ”.« Nie rozumiesz? - A w tytule pytania jest jedno słowo oznaczone podwójnymi gwiazdkami. Zrobiłem to, ponieważ uważałem, że jest to najważniejszy aspekt mojego pytania. Coś, co odróżnia moje pytanie od podobnych pytań. - W każdym razie, zapraszamy do przepełnienia stosu. - Wskazówka: poczekaj, aż twoja odpowiedź będzie na -3, a następnie usuń ją, aby otrzymać pakiet honorowy „presja rówieśników”.
Martin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.