Pytania otagowane jako genetic-algorithms


2
Jak działa wyszukiwanie według nowości?
W tym artykule autor twierdzi, że kierowanie ewolucją samą nowością (bez wyraźnych celów) może rozwiązać problemy nawet lepiej niż stosowanie wyraźnych celów. Innymi słowy, zastosowanie nowatorskiej miary jako funkcji sprawności dla algorytmu genetycznego działa lepiej niż funkcja sprawności zorientowana na cel. Jak to możliwe?

2
Jak powinienem zakodować strukturę sieci neuronowej w genomie?
Aby uzyskać deterministyczną przestrzeń problemową, muszę znaleźć sieć neuronową o optymalnej strukturze węzła i łącza. Chcę użyć algorytmu genetycznego do symulacji wielu sieci neuronowych, aby znaleźć najlepszą strukturę sieci dla problematycznej dziedziny. Nigdy wcześniej nie używałem algorytmów genetycznych do takich zadań. Jakie są praktyczne względy? W szczególności, jak powinienem zakodować …

4
Spontaniczne pojawienie się replikatorów w sztucznym życiu
Jednym z kamieni węgielnych samolubnego genu (Dawkins) jest spontaniczne pojawienie się replikatorów, tj. Cząsteczek zdolnych do samoreplikacji. Zostało to wymodelowane in silico w otwartych symulacjach ewolucyjnych / sztucznego życia? Systemy takie jak Avida lub Tierra wyraźnie określają mechanizmy replikacji; inne algorytmy genetyczne / systemy programowania genetycznego wyraźnie wyszukują mechanizmy replikacji …Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.