Czy ktoś próbował trenować sztuczną inteligencję do nauki wszystkich języków?


10

Wygląda na to, że większość projektów próbuje nauczyć AI sztucznej nauki poszczególnych języków.

Przyszło mi do głowy, że istnieją relacje w słowach i frazach pisanych i mówionych w różnych językach - większość z nich ma znacznie łatwiejszy czas na naukę większej liczby języków po nauczeniu się drugiego języka i zaczynamy rozumieć relacje między słowami i frazami w różnych językach .

Czy ktoś próbował trenować sztuczną inteligencję do nauki wszystkich języków?

Czy nie byłby to potencjalnie o wiele prostszy problem niż próba nauczenia sztucznej inteligencji jednego, konkretnego języka ze wszystkimi szczegółami i szczegółami tego jednego języka? Skoro tak naprawdę pomijasz wiele powiązanych danych w innych językach z zestawu szkoleniowego?


Jednym z podstawowych problemów jest pytanie „co to znaczy uczyć system komputerowy języka?” Język jest narzędziem komunikacji, więc musiałoby się coś komunikować, co niekoniecznie jest trywialne. Załóżmy, że masz system, który „zna” język, co by z tym zrobił?
Oliver Mason

Odpowiedzi:


4

Istnieją tłumaczenia maszynowe, które próbują uchwycić tego rodzaju synergię między językami. Chodzi o to, że jeśli wytrenujesz swoją architekturę, aby móc tłumaczyć z angielskiego na japoński, z japońskiego na angielski, z koreańskiego na angielski, z angielskiego na koreański, będzie on także w stanie tłumaczyć z japońskiego na koreański, nawet nie widząc takiego przykładu szkolenia. Tutaj możesz przeczytać o tym tak zwanym tłumaczeniu zerowym.

Możliwe jest również trenowanie wektorów słów w kilku językach jednocześnie, co może dać lepsze wektory słów dla języka z kilkoma przykładami szkolenia.

Oczywiście dla prawdziwego zrozumienia języka musisz rozwiązać problem uziemienia i nie jestem pewien, czy użycie kilku języków pomoże w tym.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.