Czy AI może stworzyć skonstruowany (naturalny) język?


9

„Sztuczny lub skonstruowany język (czasem nazywany Conlang) to język, który został stworzony przez osobę lub małą grupę, zamiast być formowanym naturalnie jako część kultury”. ( Źródło: po prostu angielska Wikipedia )

Moje pytanie brzmi: czy sztuczna inteligencja może stworzyć własny język naturalny ze słowami, koniugacjami i regułami gramatycznymi? Zasadniczo język, którym ludzie mogliby mówić do siebie. (Najlepiej przekazać abstrakcyjne koncepcje wysokiego poziomu).

Jakich technik może użyć taka sztuczna inteligencja? Czy może być oparty na istniejących językach naturalnych, czy miałby niewiele powiązań z istniejącymi językami naturalnymi? Czy może zaprojektować język łatwiejszy do nauczenia się niż istniejące języki (nawet esperanto )?


Wydaje się, że pytanie opiera się na koncepcji ewolucji „naturalnego” języka, który prawdopodobnie wymagałby stabilnych procesów myślowych, indywiduacji i kultury, z których żaden nie ma jasnych parametrów AI na obecnym etapie rozwoju. Może przeformułowanie z bardziej konkretnym założeniem?
dynrepsys,

Na przykład HTTP jest rodzajem skonstruowanego języka (z czasownikami i rzeczownikami). Więc jeśli AI zbuduje coś podobnego, to byłby taki przykład?
Trilarion

@Trilarion HTTP jak w Hypertext Transfer Protocol?
Kevin,

Tak, patrz także REST .
Trilarion

Odpowiedzi:


9

czy sztuczna inteligencja mogłaby stworzyć własny język naturalny ze słowami, koniugacjami i regułami gramatycznymi?

Pewnie. Może to być pomocne: Symulowana ewolucja języka: przegląd pola

Zasadniczo język, którym ludzie mogliby mówić do siebie. (Najlepiej przekazać abstrakcyjne koncepcje wysokiego poziomu).

Nie jestem pewien, jak użyteczny byłby taki dostosowany do maszyn język dla ludzkiej mowy. Podejrzewam, że nie bardzo. Być może może być przydatny jako rodzaj „wspólnego formatu kodu bajtowego” do tłumaczenia między wieloma ludzkimi językami ... Ale angielski rodzaj już pełni tę rolę. Takie postępowanie prawdopodobnie byłoby ćwiczeniem akademickim.

Czy może być oparty na istniejących językach naturalnych, czy miałby niewiele powiązań z istniejącymi językami naturalnymi?

Prawdopodobnie możesz wygenerować języki w obu kierunkach. Języki niepowiązane z językami naturalnymi dla człowieka prawdopodobnie przyjmą kształty odzwierciedlające problematyczne przestrzenie, z którymi pracują. Na przykład, jeśli jest to symulacja mrówki, wygenerowane słowa prawdopodobnie będą odzwierciedlać stany związane z jedzeniem, energią, innymi mrówkami itp.

Czy może zaprojektować język łatwiejszy do nauczenia się niż istniejące języki (nawet esperanto)?

Łatwiej dla maszyny? Zdecydowanie. Łatwiej dla człowieka? Prawdopodobnie nie. Nasz mózg jest w pewnym stopniu przystosowany do używanych przez nas języków. A języki, których używamy, są nieco dostosowane do naszych mózgów.

Jaki jest twój cel Aby stworzyć język, który jest łatwiejszy w użyciu dla ludzi niż istniejące języki ludzkie?

Jeśli Twoim celem jest zbudowanie „uniwersalnego języka”, który mógłby być „najbardziej wydajny” dla maszyn, ludzi i kosmitów - nic takiego nie może istnieć. Przestrzeń wszystkich możliwych maszyn jest nieskończona i dlatego ogranicza naszą zdolność do definiowania komunikacyjnych abstrakcji, które są użyteczne we wszystkich kontekstach.

Jeśli przyjmujemy wiele założeń dotyczących maszyn, tak jak mają intencje, istnieją w 3 wymiarach, rozróżniają między tymczasowo połączonymi zdarzeniami, mają gałki oczne, potrzebę spożywania żywności i płynów, potrzebę przenoszenia żywności z miejsca na miejsce , itd ... Zatem tak, powszechne abstrakcje komunikacyjne mogą być przydatne w zestawie tego rodzaju maszyn. Ale nie mamy już do czynienia z ogólnym przypadkiem, ale z jednym bardziej szczegółowym.

Te linki wydają się również interesujące i nieco powiązane:


Jak się wczoraj dowiedziałem, odpowiedzi lub komentarze z samymi linkami do innych miejsc nie są odpowiednie dla strony. Moderator, który usunął mój komentarz z linkami, zauważył, że staraliśmy się udzielić bardziej wyczerpujących odpowiedzi tutaj , niż przekierowywać ludzi do innych miejsc. Chciałbym po prostu edytować odpowiedź, aby połączyć informacje w linkach, jeśli zdecydujesz się podać to jako odpowiedź.
Avik Mohan

Słuszna uwaga. Krótko streszczę, dlaczego uważam, że górny link jest istotny. Dzięki.
Doxosophoi

Dziękuję za odpowiedź. Zwykle języki ludzkie kształtują się przez setki lat lub są skonstruowane, co wymaga dużo pracy. Byłem ciekawy, czy maszyna (AI) mogłaby wykonać to zadanie znacznie szybciej. Dla mnie byłoby wspaniale mówić (zbudowanym naturalnym) językiem stworzonym przez sztuczną inteligencję. Myślę też, że może to dać lepszy wgląd w to, jak języki się otaczają.
Kevin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.