Rozwiązywanie problemów z poślizgiem filamentu w MakerBot 5


9

Prowadzę szkolne laboratorium drukarek 3D i mamy kilka drukarek MakerBot piątej generacji. Na jednym z nich mam poważne problemy z „cienkimi” nadrukami i ostrzeżeniami o poślizgu filamentu.

Do tej pory próbowałem zmieniać wytłaczarki i używać różnych rolek filamentu bez powodzenia. Ale jeśli przeniosę pracę i wytłaczarkę do innej drukarki, zadziała.

Byłbym wdzięczny za sugestie, jak to rozwiązać. Spodziewałbym się, że problemy z poślizgnięciem będą dotyczyły wytłaczarki.


Czy masz zainstalowany Smart Extruder +, czy nadal oryginalny Smart Extruder? Jakie są parametry docelowe, takie jak wysokość warstwy,% wypełnienia, powłoka itp.?
tbm0115,

Dzisiaj nie w szkole, więc niektóre z nich pochodzą z pamięci. Wszystkie awarie dotyczyły oryginalnego inteligentnego wytłaczarki. Parametry, które pamiętam to: wysokość warstwy = 0,2 mm, wypełnienie = 10%, muszle = 2, tratwy = włączone.
dlu,

Odpowiedzi:


5

Interesujące. Przez poślizgnięcia rozumiem, że masz na myśli poślizg surowego filamentu, a nie poślizgu drukowanego.

Stanie się tak z kilku powodów. Najpierw zębatka chwytająca plastik to:

  • Zużyty
  • Nie na miejscu
  • Niewłaściwa odległość od koła prowadzącego.

To wszystko jest częścią mechanizmu, który inteligentna wytłaczarka dołącza do. Nie sam Smart Extruder. Być może będziesz w stanie to naprawić samodzielnie, w najgorszym przypadku będziesz potrzebował zestawu zastępczego od MakerBot. Zajrzałbym do stron aukcyjnych online dla tej części

Inną opcją jest wypróbowanie grubszego filamentu. Które możesz zamówić na zamówienie. Więc zamiast 1,5, może dostać 1.8. Nie jestem pewien, gdzie można kupić rozmiary.

Stamtąd maszyna może się zacinać. Zdarza się to na niektórych maszynach. To ponownie wskazuje na podstawę zespołu osi X.

Ostatnie, co powiedziałbym, jest mało prawdopodobne, ponieważ próbowałeś wielu wytłaczarek, możesz mieć zatkaną dyszę. Często otwieram moje wytłaczarki, aby unieważnić gwarancję i je wyczyścić. Dobrym rozwiązaniem są również wiertarki ręczne mikro.


3

Dobra, oryginalna inteligentna wytłaczarka ma wiele problemów. Oczekiwałem około 60 godzin na nowym Replikatorze + w / Smart Extruder + i nie napotkałem żadnych problemów, o których słyszałem o oryginalnej wytłaczarce. Mogę więc zacząć od ponownej rekomendacji tego, co MakerBot Industries polecił swoim klientom, czyli uaktualnienia inteligentnej wytłaczarki do nowej inteligentnej wytłaczarki + .

Jednak wytłaczarka może nie być całkowicie wadliwa. Zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów, więc jeśli je masz, dodaj je. Opierając się na opisie „przerzedzania” warstw części, dwukrotnie sprawdź ustawienia wyciągnięcia w MakerBot Desktop .

Innym potencjalnym problemem jest zbyt duże napięcie filamentu, gdy jest on podawany do wytłaczarki. Oto kilka rzeczy, które mogą prowadzić do zbyt dużego napięcia :

  • Filament owinięty wokół szpuli / uchwytu szpuli
  • Żarnik załamał się
  • Zbyt duże tarcie między szpulą a uchwytem szpuli
  • Zbyt duże tarcie między filamentem a prowadnicą filamentu (plastikowa rurka)

Wreszcie, moim powodem wprowadzenia inteligentnej wytłaczarki jest to, że może ona być zatkana lub „gumowana”. W przeszłości, jeśli włókno było zbyt mocno naprężone, a koło napędowe nie było prawidłowo wyregulowane, koło zębate szlifowało włókno. Doprowadziłoby to do małych osadów filamentu gumujących się w kole zębatym napędu, prowadzących ostatecznie do poślizgu filamentu. Gdy filament zacznie się ślizgać, powoli przestanie się wyciskać i podgrzewać dalej w zespole wytłaczarki. To nieuchronnie prowadzi do zatkania ekstrudera. W skrócie:

{Zbyt duże napięcie filamentu} + {Zbyt ciasne koło napędowe} = Gumowanie

{Zbyt dużo gumowania} + Time = Slipping / „Thinning”

{Zbyt duże poślizgnięcie} + czas + ciepło = Zatykanie


3

Opublikowałem edycję na górę odpowiedzi w nadziei, że zostanie ona zmieniona dla każdego, kto patrzy na ten post w przyszłości, ale w przypadku, gdy zostanie odrzucony tutaj, jest to prawdziwy problem i naprawa.

Jeśli chcesz tylko rozwiązać problem, przejdź do pogrubionego tekstu.

Natknąłem się na ten post podczas przeglądania zasobów w celu udokumentowania własnych doświadczeń z „filament slip” w Makerbots i każde sugerowane rozwiązanie było złe i potencjalnie szkodliwe dla maszyny. Jestem ekspertem w tej dziedzinie i rozebrałem i naprawiłem dziesiątki maszyn.

Najpierw trochę o anatomii wytłaczarki, aby lepiej zrozumieć. Głowica narzędziowa wykrywa poślizg w ten sposób, że koło enkodera znajduje się nad rzeczywistym mechanizmem napędowym, nie jest do niego przymocowane ani nie jest napędzane. W ogóle nie jest nawet naciągnięty na włókno. Włókno jest „utrzymywane” w miejscu za pomocą formowanego wtryskowo kawałka tworzywa sztucznego, który mocuje się do reszty korpusu wytłaczarki tylko za pomocą złączy szpilkowych na wewnętrznej płytce drukowanej i małego rowka pozycjonującego po obu stronach obudowy.

Bardzo mało prawdopodobne jest zużycie koła enkodera i jego czujnika, ale to, co dzieje się z każdą starszą głowicą, polega na tym, że albo obudowa, albo część formowana wtryskowo, która utrzymuje zużyte włókno, a koło enkodera nie dociska już mocno filamentu, co powoduje ruch filamentu bez obracania enkodera. Enkoder nie porusza się wtedy, gdy koło napędowe jest w ruchu, odczytuje poślizg żarnika i wysyła komunikat o błędzie, nawet jeśli nic nie jest złe mechanicznie lub funkcjonalnie. Zużycie również nie jest wyraźnie widoczne, nawet przy dokładnej kontroli. Ten problem zdaje się pojawiać w każdej Smart Extruder +, gdy osiągnie 150-200 godzin drukowania.

Rzeczywista naprawa Jako tymczasowe rozwiązanie można zablokować piankę po prawej stronie wytłaczarki, aby docisnąć słabo zabezpieczoną część formowaną wtryskowo do koła enkodera. Spowoduje to, że błąd poślizgu filamentu będzie znacznie rzadszy, ale nie rozwiąże całkowicie problemu. Pracuję nad drukowaną wkładką 3D, która powinna pewniej trzymać część, przynajmniej do momentu, gdy drukowana część zużyje się po dodatkowych 100 godzinach drukowania. Pracuję również nad wydrukowanym w 3D zamiennikiem korpusu wytłaczarki i niektórych części wewnętrznych formowanych wtryskowo. Ma to na celu spadek wymiany, co powinno znacznie poprawić zarówno niezawodność, jak i funkcjonalność. Jeśli pamiętam, kiedy skończę, wrócę i opublikuję link tutaj.


2
Cześć Adam i witaj w SE.3D Printing! Chciałbym cię uprzejmie zapytać, nie dodawaj dodatkowych informacji do odpowiedzi innej osoby. Jeśli masz coś do dodania, opublikuj własną odpowiedź (odwołując się do odpowiedzi, którą w razie potrzeby chcesz poprawić, korzystając z adresu URL odpowiedzi). Sugerowana edycja, choć mogła być poprawna, była dość myląca i spowodowała podniesienie niektórych flag. Dziękujemy za opublikowanie tutaj własnej odpowiedzi ... :-) Jeśli chcesz edytować czyjąś odpowiedź dotyczącą poprawienia literówek, gramatyki, poprawiania jednostek, linków lub nieprawidłowego formatowania, możesz to zrobić.
Greenonline

2

Możesz także spróbować wydrukować w wyższej temperaturze. Poślizgnięcia mogą się zdarzyć, gdy filament nie topi się, a tym samym konsekwentnie nie przepycha się przez wytłaczarkę. Np. Miałem szpulę filamentu PLA, która ślizgała się stale w 190 ° C. Próbowałem 220 ° C, a potem gładko wydrukowałem.


2

Miałem ten sam problem, ale moje rozwiązanie było trochę inne. Po tym, co inni napisali o kole, miałem zacięcie w wytłaczarce wokół tego koła. Brakowało mi go za pierwszym razem, gdy go rozerwałem, więc bez względu na to, ile razy spróbowałem podstępu śrubokrętem, nie działało to dla mnie.

Pomyślałem, że opublikuję, więc jeśli ktoś przyjdzie i spróbuje znaleźć rozwiązanie, zobaczą, że może to być zacięcie na kole żarnika, a nie tylko sprawdzenie obszaru dyszy.


1

W naszym laboratorium CARIS mieliśmy podobny problem z naszą drukarką Makerbot. Ześlizgnęlibyśmy się po poślizgu i próbowaliśmy natłuszczenia, karmienia ręką i zgrubienia filamentu, ale nic z tego nie działało. Ale znaleźliśmy odpowiedź !!!

Dzięki inteligentnej wytłaczarce jest to tak proste, jak włożenie płaskiego śrubokręta między kołem filamentu a obudową i podważenie koła w kierunku strony szpilki głowicy drukującej. Rozwiązaliśmy wszystkie nasze problemy! Poważnie, od tamtej pory nie ma poślizgu i doskonałe odbitki.

Mam krótkie wideo z rozwiązaniem dla YouTube, Naprawianie kupki filamentu na drukarce 3D .

Sprawdź stronę rozwiązywania problemów makerbot w celach informacyjnych: Wsparcie MakerBot> Rozwiązywanie problemów> Replikator MakerBot> Kody błędów ERROR 81


0

Miałem ten problem od miesięcy, miałem się poddać i nazwać swoją drukarkę gramaturą papieru, ale wymyśliłem to. I to nic nie kosztuje.

Dosłownie przedrukowałem ten sam adapter węża 6 razy (za każdym razem, gdy włókno ślizgało się około 20 razy i było to bezużyteczne). Zmieniłem 4 ustawienia i od tego czasu wydrukowałem ten sam wydruk dwa razy z rzędu bez jednego poślizgu filamentu.

W „Ustawieniach urządzenia” w aplikacji Makerbot: Temp. Wytłaczarki: 220 ° C Prędkość jazdy (myślę, że to właśnie powoduje poślizg): 115 mm / s

Następnie w sekcji „Wypełnienie”: Gęstość wypełnienia: 30%

Na koniec w „Właściwościach modelu”: Punkt początkowy powłoki: 220 ° C

Daj mi znać, jeśli to również zadziała.

(Powinienem zauważyć, że mam zwykłą inteligentną wytłaczarkę i planowałem zrzucić 350 USD za model z najwyższej półki)


Używam aplikacji „MakerBot Desktop”, w przeciwieństwie do nowej aplikacji, ponieważ nie będzie działać, więc daj mi znać, jeśli będę musiał zmodyfikować na podstawie aplikacji
XMonsterX
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.